Moje bábo má mať Downov syndróm. Aké bezpečnostné vyšetrenie by ste mi odporučili?

Zodpovedané
6. jan 2021

Dobrý deň,

vyšlo mi, že by moje bábo mohlo mať Downov syndróm.

Aké bezpečnostné vyšetrenie by ste mi odporučili?

Chcem si byť stopercentne istá.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám vyšiel skríning pozitívne a máte vysoké riziko na výskyt Downového syndrómu, je potrebné absolvovať buď amniocentézu alebo odber choriových klkov. Toto sú diagnostické metódy v tehotenstve, ktoré Vám vedia potvrdiť alebo vyvrátiť diagnózu.

Sú to síce invazívne metódy avšak podľa posledných štúdií s nimi nie je spojené riziko potratu, ak tak veľmi malé (0,11% až 0,22%).

Držím Vám palce a prajem pekný večer.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko