Genetické testy pri zvýšenom riziku na Downov syndróm

aandreaa9
26. mar 2017

Ahojte. Dr mi robila prvotrimestralny skrining. Z krvi mi vyslo zvysene hcg a zvysene riziko na downov syndrom.1:240. Poslala ma na genetiku. Co mi tam budu robit kto ste boli na takomto vysetreni?

ukulela
26. mar 2017

so mnou na genetike spisali rodinnu ananmnezu, povedali ake su moznosti amniocentezy a viac som tam nebola. zvolila som radsej morfologicke sono u dr. grochala v martine. a spokojnost.

akmar
26. mar 2017

Budú sa ta pýtať na choroby, príp. potraty a umrtia novorodencov v tvojej a partnerovej rodine; kde ste sa narodili, príp. ci nie ste v nejakom rodinnom vztahu. Potom sa pozru na vysledky a mozno ti tam este raz spravia vysetrenie z krvi. Ked budu vysledky zo screeningu zle, tak ti navrhnu amniocentezu.

5petusik55
26. mar 2017

Mna sa pytali na pocet deti, potraty z mojej i partnerovej strany. Ci maju surodenci deti a ci su zdravi. Navrhli mi amniocentezu alebo trisomy test. Dr povedala nieco viac o testoch a sla som domov.

aandreaa9
autor
26. mar 2017

Dakujem...no ja som rozhodnuta pockat na dalsie sono...nakolko teraz bolo vsetko ok..a trizomy robi aj moja dr. Ale pride mi to ako zbytocnost cela genetika.len starosti kam dat dieta co mam uz doma

simkamatko
26. mar 2017

@5petusik55 co je amniocenteza

5petusik55
26. mar 2017

@simkamatko amniocenteza je odber plodovej vody

5petusik55
26. mar 2017

@aandreaa9 tiez som toho nazoru ze je tam zbytocne chodit, aspon pre mna bolo. Podla mna aj ten triple test je uplne zbytocny, velakrat vychadza falosne pozitivny a mamicky len stresuju

aandreaa9
autor
27. mar 2017

@5petusik55 presne tak aj ja si myslim ze je to zbytocne cele tie testy...

1988majka
27. mar 2017

@aandreaa9 zvaz potom to morfologicke sono v martine. je to dostatocne vypovedne a hlavne bezpecne 🙂

aandreaa9
autor
27. mar 2017

@1988majka prosim ta kolko sa 5am plati?

didi35
27. mar 2017

Na genetike na mna robili zbytocne natlaky, ze mam ist na amnio, ze ci chcem mat poskodene dieta... s placom som to odmietla, dieta sa narodilo zdrave

xlolax80
27. mar 2017

@aandreaa9 genetika je zbytocnost. Tu pravdepodobnost nemas vobec vysoku. Mne po prvom skriningu vyslo 1:184 a az pri druhom 1:9. Asi hra aj vek ulohu.

moosh
27. mar 2017

tiez momentalne toto riesime..vysli nam zle vysledky..moja gynekologicka ma hned odporucila na genetiku a ze sa mam rovno objednat na amniocentezu..vraj uz ina moznost nie je, aj ked viem, ze su dalsie testy ako Trisomy alebo Nifty..Uplne ma do odberu plodovej vody nutila...rozmyslam, ze od nej odidem, lebo len ma vystrasila a nie aby ponukla riesenie...Som objednana na utz ku Grochalovi, zavolala som mu s touto situaciou, ci by nas nezobral skor..uplne uzasny clovek, vsetko mi vysvetlil uz po telefone, ukludnil ma..dufam, ze aj navsteva u neho bude v poriadku..

aandreaa9
autor
27. mar 2017

@xlolax80 ja mam 32 rokov..ale z krvi som mala zvysene hcg...podla veku mi to vyslo v poho 1:720.....a ako je to strasny biznis...vymyslia testy ako trisomy a nifty al3 cvaknut si ich mame my...hroznee toto zdravotnictvo...preco sa to nehradi poistovnou?

didi35
27. mar 2017

Ja mam teraz riziko 1:2, gynekologicka mi amnio ani nespomenula, lebo som jej hovorila, ze chcem trizomy - cakam na výsledok a akurát mi odporucila morfologicky ultrazvuk. Ziadnu genetiku nespominala, ani by som sa tam uz neukazala.. Naco? Aby ma psychicky nutili na amnio ako minule? Tu absolvovat nemienim...

aandreaa9
autor
27. mar 2017

@moosh nechapem ani ja...naco hned posielaju na genetiku..ked sami vedia ze tie testy su cista statistika... pri prvom babe som mala 1:380 a dr nic neriesila...spravila ultrazvuk a povedala ze je vsetko v poriadku a teraz pri druhom hned na genetiku...asi si navzajom nahanaju ksefty

aandreaa9
autor
27. mar 2017

@didi35 tie testy by sa mali zrusit..zbytocny stres...drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a babenko bolo zdrave...ja som sa u mojej dr uplne zlozila ked mi povedala ze mam pozitivny skrining...

didi35
27. mar 2017

@aandreaa9 ja som sa nezlozila, lebo som to uz 2x absolvovala, vzdy zle statisticke vysledky a dve zdrave deti... preto som triple odmietla, ale ona ma prehovorila, ze je to povinne, ze z vysledkov nebudeme robit nijake zavery, ze si pockame na trizomy... ale aj tak, ked mi zapisala do knizky vysledky 1:2, mi to pokazilo naladu... som bola nahnevana.. takze u mna zlost na testy a blbu statistiku, namiesto strachu...

xlolax80
27. mar 2017

@aandreaa9 ja mam 36. Ked som mala 32, vyslo mi 1:290 a tiez hned poplach...genetika a tam ze amnio. Nesla som. Pritom norma bola 1:300. Teraz hned ked vidia ze vek nad 35, automaticky posielaju na amnio. Radsej som sa objednala ku Grochalovi.
@moosh ako ti vysli tie testy? A kedy ides ku grochalovi? Ja buduci utorok. Tiez som v 18tt

moosh
27. mar 2017

@xlolax80 ja mam 30 rokov, vysli mi 1:140..tiez sok, poplach, ale Grochal ma dost ukludnil..idem k nemu zajtra..

1988majka
27. mar 2017

@aandreaa9 neviem ci sa plati a kolko ale baby tu hore co pojdu alebo boli isto budu vediet 🙂

masi11
27. mar 2017

u Dr Grochala sa plati 70 eur, ak idete cez vikend este priplatok 30 eur, ale je to velmi mily pan, vsetko pozrie, vysvetli

sasa46
27. mar 2020

@aandreaa9 ahoj a ako si dopadla dieťatko zdravé? Vidím, že je starší príspevok, ďakujem

aandreaa9
autor
27. mar 2020

@sasa46 ano zdrave ako buk 👍😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre