Ako stiahnuť kožu na bruchu po pôrode?

Zodpovedané
8. aug 2023

Dobrý deň,

som 9 mesiacov po pôrode. Momentálne cvičím doma pri bábätku cez Fitshaker, cviky si dávam rôzne, upravila som si stravu. Telo by som chcela spevniť. Bruško mám už v stoji skoro ako pred pôrodom.

Keď sa dám na štyri, tak mi visí koža na bruchu.

Stiahne sa mi táto koža ešte časom?

Viete mi poradiť nejaké cviky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

počas tehotenstva koža dostáva zabrať a ide do svojho maxima. Ak sa o jej pružnosť dostatočne nestaráte, nie je pružna a vráti sa po pôrode lez čiastočne. Genetika tiež nie je vylúčená a môže zodpovedať za horšiu pružnosť kože.

Fakt je ale ten, že po pôrode sa koža nevráti na 100% do pôvodného stavu. Cvičením revitalizujete svaly a taktiež kožu. V predklonoch, na štyroch koža podlieha gravitácii a vždy bude trocha visieť.

Ak jej nemáte veľa a dokážete si na to zvyknúť, odporúčam len hydratáciu a čas. Ak jej máte veľa a prekáža Vám v predklone a iných polohách, odporúčam plastiku.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk