Kedy merať cukor?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

bola mi diagnostikovaná tehotenská cukrovka, dostala som glukomer, mám si merať hladinu cukru každé ráno a občas po jedle. To sú všetky informácie od môjho diabetológa. Zvyšok som si naštudovala sama, dodržiavam diétu.

Avšak čo som nezistila, po akom čase po jedle si ho mám merať?

Aké sú hraničné hodnoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

cukor sa štandardne meria pred jedlom a následne dve hodiny po jedle. Treba si vždy zapísať dané hodnoty a teda aj to, aká doba uplynula od jedenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková