Tehotenská cukrovka - odporučte mi glukomer

luptakovab
20. máj 2021

Mám tehotenskú cukrovku, som sledovaná už od začiatku nakoľko v predchádzajúcom trhu bol s tým problém. Chcem sa opýtať aký glukomer je TOP. ja som dostala od diabetologa VERI-Q BALANCE PRO. no rozdiel medzi mojim a jeho glukomerom je aj 0.7 v hodnote. Podľa mňa to nie je normálne, podľa neho môžu byť 20-30 percentné rozdiely. Nasadil mi aj inzulín, kôli vyšším hodnotám. Ja by som chcela lepší glukomer asi si ho budem musieť aj kúpiť sama, keďže mi povedal, že aj keby mi dá 10 glukomerom tak každý ukáže inak....je toto možné? Prosím poraďte.

maris5
20. máj 2021

Kazdy glukomer ti ukaze inak. Aj ta hodnota, ktoru vidis na glukomery je len orientacna. Stale je to +/- 20%.

maris5
20. máj 2021

Treba aj spravne urobit odber. Umyt si ruky, pichnut, prvu kvapky utriet a az tu druhu odmerat. Dokonca aj z kazdeho prsta ti vyjdu rozne hodnoty.

luptakovab
autor
21. máj 2021

@maris5 ďakujem za info 😊 toto ovladam

elenita
21. máj 2021

@luptakovab pokial su uz tie hodnoty na inzulin, 0,7 Ti tam fakt neurobi az taky velky rozdiel. Poznam to, tiez mam gestacny diabetes a moja maminka diabetes 1.typu uz vyse 30 rokov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre