Merali ste si cukor v tehtotenstve?

livia235
5. dec 2020

Ahojte merali ste si v tehotenstve cukor?
Ja som si práve teraz odmerala a mám 8,2 trocha ma to znepokojuje lebo ze vraj hladina cukru by nemala presiahnuť 5 😏 pondelok som bola na odberi krvi na tehotensku cukrovku a vysledky boli fajn len mi chýba železo tak beriem lieky ale toto ma teraz znepokojilo keďže som prvorodicka 😐

hailey1
5. dec 2020

@livia235 to je uz dost vysoko... nebola si cerstvo najedena?

livia235
autor
5. dec 2020

Niee 😏

hailey1
5. dec 2020

@livia235 kolko si bola od posledneho jedla? Viac ako 2 hodiny?

loginexistuje
5. dec 2020

@livia235 kto ti povedal ze nesmie presiahnut 5 ? to je hodnota pre tehotne na lacno tj min 8 hodin bez jedla a nie pocas dna

livia235
autor
5. dec 2020

Prvé jedlo som jedla o cca pol 11
Zajtra si odmeram na lačno uvidím že aký bude výsledok 🙂

asia83
5. dec 2020

@livia235 Vy nemáte problémy, tak si ich vyrábate? Aj ja som bola počas dvoch tehotenstiev na tomto vyšetrení, v poriadku dopadlo, tak som to nechala tak. Bola som rada, že mám cukor v poriadku. Načo šprtať do h....?

livia235
autor
5. dec 2020

@loginexistuje práve som to čítala na nete

luulinkaa
5. dec 2020

Dve hodiny po jedle by mala byť hodnota do 6.7, ak to občas prekročia je to ok, ale nemalo by to byt pravidelne.. A keď si mala výsledok v poriadku vôbec sa tým nezaoberaj😂

cervenaruza123
5. dec 2020

@livia235 Ja mam tehotensku cukrovku. Rano nalacno (min. 8 hodin po jedle) mas mat hodnotu do 5, po jedle mne osobne kazala diabetologicka si merat po 2 hodinach a cukor mal byt do 6,9 maximalne. Obcas ked to vyskoci viac, nevadi. Ked si mala testy v poriadku, neriesila by som to, ja som mala jemne prekrocene hodnoty, ale aj tak mozem jest takmer vsetko, len to musim trochu regulovat. Takze je dost mala sanca, ze by u teba bol problem, ked si mala zatazovy glukozovy test v pohode.

777januska777
5. dec 2020

@livia235 ak by si aj mala nabeh na tehotenské cukrovku (ja som mala podobne, výsledky nič neukázali, teda boli tesne, takže ma nikde neposlali), zacni sa zdravšie stravovať a vyluc sladké a hodnoty pôjdu dole.

nevenka
6. dec 2020

Treba to merat rano nalacno, ak ta hodnota bude dobra, je to vacsinou ok a ked vyjde ten glukozovy test dobre, neriesila by som. To meranie po jedle a vacsie sledovanie si vyzaduje uz ten stav, ked hodnoty na lacno su vyssie a je diagnostikovana tehotenska cukrovka, si myslim. Aspon tak to chapem ja...😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre