Mám nočný tlak v konečníku. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
28. mar 2019

Dobrý deň,

mám 46 rokov a v roku 2011 som spontánne rodila. Od roku 2015 mám vyskočenú platničku a na konečníku 0,5 centimetrový výrastok. Keď mám raz za čas tvrdú stolicu, tak mi vyjde, ale v teplej sprche si to viem dať dnu. Stolicu mám pravidelnú, žiadne výtoky. Vo večerných neskorších hodinách, a to len vo večerných nie behom dňa mám tlak zvnútra konečníka ako na stolicu, ale nič nejde.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašim ťažkostiach je na mieste kolonoskopické vyšetrenie celého hrubého čreva. Môže ísť o vnútorné hemoroidy.

Záver sa dá určiť až na základe daného vyšetrenia, preto by ste mali ísť za Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková