Čím nahradiť hornú päťku?

Zodpovedané
22. apr 2019

Dobrý deň,

prišla som o hornú 5ku a mám dilemu ako ju nahradím.

4ka a 6ka sú plombované, kosť vhodná na implantát.

Zvažujem medzi implantátom, skleneným vláknom alebo mostíkom. Priorita je zdravotné hľadisko, nie financie.

Čo by ste si vybrala na mojom mieste ako zubár?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

za daných okolností by som volila náhradu druhého črenového zubu mostom na sklenených vláknach.

Za predpokladu, že výplne na 4ke a 6ke nie sú príliš rozsiahle, je možné ich vybrať a do nových výplní ukotviť konce vlákien, ktoré premostia medzeru. Na vlákna sa potom uchytí korunka nahrádzanej 5ky, ktorú vyrobí zubný laborant.

Pokladám to za najmenej invazívnu metódu, ktorá zároveň najviac šetrí pilierové zuby a zvyškové tvrdé zubné tkanivá.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská