Je sonická detská kefka vhodná pre dieťa s detskou mozgovou obrnou?

Zodpovedané
3. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na detskú sonickú kefku ETA. Dieťa má 8 rokov, má detskú mozgovú obrnu a je s ním ťažká spolupráca pri čistení zubov. Ešte má problém aj s vyplachovaním úst.

Dcérka už podstúpila extrakciu mliečnych zubov a má len trvalé zúbky, ktoré sa ešte stále na miestach prerezávajú. Tvorí sa jej aj zubný kameň.

Je kefka ETA vhodná pre takéto dieťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

elektrické zubné kefky boli pôvodne vyvinuté práve pre telesne hendikepovaných jedincov, ktorí nie sú schopní zvládnuť správnu techniku čistenia zubov.

Sonický princíp účinne odstraňuje bakteriálny povlak a zároveň masíruje ďasná. V porovnaní s rotačným princípom je ku sklovine zubu aj ďasnám šetrnejší.

Dieťa si bude musieť zvyknúť len na tras a zvuk kefky.

Odporúčam vybrať hlavicu s čo možno najmäkšími štetinami. Myslím si, že je jedno, akú značku zvolíte.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská