Môže zamestnávateľ zakázať rádio na pracovisku?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

pracujem v butiku šiat, kde je v malej predajni jedna predavačka.

Môže zamestnávateľ zakázať rádio v predajni?

Podotýkam, že hudba je potichu pustená z rádia na baterky. Čiže elektrika zamestnávateľa nejde do nákladov.

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnanec má pracovný čas využívať na prácu. Na každom pracovisku sú dané iné podmienky pre výkon práce a pracovnú disciplínu, preto situáciu treba vedieť odhadnúť, resp. prebrať s nadriadeným.

Hudba nesmie nikoho rušiť a ani byť nepríjemná. Zamestnávateľ má právo zakázať púšťanie rádia na pracovisku. Na hlasitosti nezáleží. Zamestnávateľ je totiž povinný platiť poplatky SOZE, ak má na prevádzke pustené rádio aj to môže byť jeden z dôvodov.

Sandra Balažíková
Head of Human Resources