Ako je to s výživným, keď rodič nevie, či jeho dieťa ide na vysokú školu?

Zodpovedané
19. máj 2019

Dobrý deň,

dnes už plnoleté dieťa končí strednú školu. Rodič mu prispieval na výživu podľa rozhodnutia súdu. Od 18 rokov priamo dieťaťu na účet. Dieťa odmietlo s rodičom sa stretávať. Rodič sa pravidelne informoval o štúdiu a zdravotnom stave v škole aj u doktorky, nakoľko druhý rodič mu odmietal podať tieto informácie ako aj to, kde bývajú.

Keďže dieťa končí strednú školu zaujíma ma, ako má rodič postupovať s ďalším platením výživného. Do augusta predpokladám platiť musí.

Ako je to s výživným, keď rodič nevie, či dieťa pôjde ďalej študovať?

Má dať rodič návrh na súd a platiť ďalej do rozhodnutia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v takýchto prípadoch odporúčam prestať platiť výživné a odkladať si výživné pre prípad, že dieťa doručí potvrdenie o návšteve školy, alebo potvrdenie o prijatí na vysokú školu a z dôvodu právnej istoty tiež podajte návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti.

Situácia sa veľmi rýchlo vykryštalizuje.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu