Ako postupovať, keď nemám peniaze na vyplatenie súrodenca?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

so súrodencom vlastním byt na polovicu. Ten si nárokuje vyrovnať finančne, ale ja nemám financie na vyplatenie.

Ako môžem postupovať?

Koľko stojí zastupovanie právnikom v prípade súdneho pojednávania?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

oodielové spoluvlastníctvo sa môže riešiť nasledovne:

1. Rozdelením (tu neprichádza do úvahy)
2. Prikázaním do vlastníctva iba jednému z vás dvoch za odplatu
3. Predajom tretej osobe
4. Vo výnimočných prípadoch môže súd žalobu kvôli existujúcim pomerom zamietnuť a až po zmene pomerov by mohla byť podaná opätovná žaloba

Cenu za zastupovanie Vám neviem povedať, pretože nepoznám hodnotu Vášho podielu.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu