Ako nemyslieť hneď na všetko zlé?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

som matka 6 ročného dieťaťa. Som vydatá a s manželom žijeme klasický život. Nežijeme si zle, ale zasa ani honosne. Máme nad 35 rokov, žijeme s mojimi rodičmi v dvojgeneračmom dvore, máme celkom dobrý vzťah.

Ide o to, že sa neviem tešiť zo života. Vo všetkom vidím problém. Môj muž je typ človeka, ktorý vidí aj v tom najhoršom to najkrajšie.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím do Vás a do Vášho spôsobu myslenia a toho, kde to má svoje korene. Často je to spôsobené niečím neuspokojivým vo vzťahu k jednému, či obidvom rodičom a fakt, že bývate spolu s nimi to možno ešte posilňuje.

Jedna z možností je začať to bližšie skúmať v psychoterapii a možno prídete na to čo sa vo Vás deje, že hľadáte problémy a naučíte sa fungovať tak aby Vám bolo samej so sebou dobre.

Potenciál vidím aj v tom ako vidí veci Váš manžel. Skúsiť sa ním inšpirovať, pochopiť ako to robí on, že vidí veci pozitívne a zdieľať s ním aj jeho pohľad na svet.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/