Ako sa zbaviť zlých myšlienok o chorobách?

Zodpovedané
16. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problém. Často mávam zlé myšlienky. Všetko čo mám, tak hneď hľadám na internete. Vždy nájdem len najhoršie veci a potom ich držím v hlave až dovtedy, pokým prídem k lekárovi. Ten mi potvrdí, že mi nič vážne nie je a potom ma to prejde až pokým si nenájdem niečo nové.

Napr. vyrážku a zase dookola internet, vystresujem sa a idem k lekárovi. Potom mávam o tri dni problém so stolicou.

Mám vyhľadať psychiatra?

Trvá to už dlho. Mám dvojročnú dcérku a bojím sa, že čo ak sa so mnou niečo stane. Priateľ je úplný inak. Som s ním 8 rokov a za ten čas u lekára nebol, iba na dentálnej hygiene. Ja som bola za 6 mesiacov u 7 lekárov - neurológ, dermatológ, urológ, gastro...)

Ďakujem

Dobrý deň,

problém, ktorým trpíte má aj svoju diagnózu, z toho čo píšete to nedokážem presne rozlíšiť.

Odporúčam Vám návštevu psychiatra, kvôli diagnóze, prípadne farmakoterapii ako aj psychoterapeuta, kvôli dlhodobej psychoterapii.

Váš problém sa dá riešiť, aj keď niekedy je liečba niekedy časovo náročná, ale z náhľadom a motiváciou určite možná.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/