Neviem sa zbaviť chutí na omietku - mám navštíviť psychológa?

14. jún 2021

Baby čo mám robiť som už zúfalá mám vyhľadať psychológa ? V tehotenstve mi začala chutiť omietka myslela som že to prejde ale neprešlo a stále si musím trochu odždibnut z nej aj 5 krát za deň aj keď len za necht ale musím to sa nedá toto a teraz večer mi došlo veľmi zle od žalúdka a točenie hlavy a pozerala som aké to má následky hrozne sa bojím teraz že som si mohla ublížiť ja som úplne blbá mám to konzultovať s lekárom radšej ?

dadanu5
14. jún 2021

Skor nech ti zobere krv na železo

miriam11
14. jún 2021

Chýbajú ti vitamíny a minerály. Daj si spraviť meridiány meranie. Uvidíš presne, čo máš doplniť.

majamat
14. jún 2021

omietku jedavaju tehulky pri nedostatku vapnika. cize tu moze byt aj tneot problem.

negymama
14. jún 2021

nam ako detom chutila omietka, boli sme so sesrou velmi vychudnute. tiez mi to v tehotenstve nenormalne vonalo...chyba vapnik.

eriksonka1234
14. jún 2021

Moja mamina jedla počas tehotenstva somnou omietku, vyslovene lizala stenu, chýbal jej vápnik. Zrejme dosť, lebo zuby mi rástli hneď pokazené 🤷‍♀️

negymama
14. jún 2021

tie chute su vtedy sialene, v jednom tehotentve mi sibalo z mokrych textilii, ciste tricko som macala do vody a cucala z neho vodu.

luccija
14. jún 2021

@negymama to su ake extremy🙂na stastie som nemala ziadne chutky
@miriam11 ktory lekar mi to spravi?

majamat
14. jún 2021

@negymama 😂 tak to som esre nepocula.
ja som bola citliva - negativne len na jendu vonu. robievali sme si v pekarnicke chlieb. malis me taku hotovu zmes z Lidlu. mne to strasne smrdelo. davli sme pekarnicku na zem do spalne, ale aj tak som to citila. a strasne mi to vadilo este dlho po porode. aj teraz ked si predstavim tu vonu, tak nemam zrovna dobre pocity.

negymama
14. jún 2021

@majamat mne nevadili ziadne vone ci chute, len pribudli. napr. ryzove chlebiky, neochutene nesolene, nikdy som to nejedavala. ked tak jedno koliesko s lekvarom. a v tretom tehotenstve, som zjedla denne 2 balenia po 10ks, uplne som za tym salela, ked mi to muz nekupil v obchode ze zabudol, az mi slzy vyhrkli, co sa mi tak ziadalo to jest.

sankysa1
14. jún 2021

Moja mama keď bola tehotná 😂 v kabelke nosila odlupnutu omietku a keď mala chuť zobla si 🤦🏼‍♀️ mala to tak pri dvoch deťoch. Deti sú zdravé ale určite to nahrad vápnikom

liusa82
14. jún 2021

Moja mamina ked bola somnou tehotná jej šmakovalo zase toro😀

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
negymama
14. jún 2021

@martinq54 preco sa cudujes. vapenne omietky nahodou vonaju prijemne aj zvierata to okusuju. ked cloveku vazne chyba vapnik, tak to naozaj pritahuje jest.

kaktus87
14. jún 2021

@martinq54 je to bežné keď človeku chýba vápnik, ja som to už vela krát počula🙂
Inak teraz som si spomenula, že aj ja som v detstve olizovala omietku😂 a ešte som si stále cucala vlasy v skolke (úplne si pamätám tú chuť mokrých vlasov), tak ma mama dala ostrihať na krátko

andreatytler
15. jún 2021

Neboj, ty si uplne v poriadku a uplne v poriadku bude aj tvoje babo ak si z tej omietky len odstipnes.
Vacsinou su tieto cudne chute sposobene nedostatkom zeleza alebo inych prvkov. Zajdi za lekarom, nech ti urobia krvny test.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmoni89
15. jún 2021

Ako baby radia, nedostatok vápnika.inak moja kamarátka chodila cuchat do garáže pneumatiky, takže sú niektoré na tom podstatne horšie 😉😆

birika
29. júl 2021

ja som v prvom tehotenstve olizovala ilovity prach na polnej ceste....a bola by som si dala aj hrudku zeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre