Dcéra má problém prehĺtať tabletky. Pomôže jej návšteva psychológa?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

moja dcéra má problém prehĺtať tabletky. Má reflux a užíva Helicid. Pozorujem zdravotné ťažkosti, nakoľko nás klamala o užívaní liekov. Vraj sa bojí, že sa zadusí.

Myslím si, že má v hlave nejaký blok.

Pomôže jej návšteva psychológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám z istotou odpovedať, či návšteva psychológa by pomohla dcére naučiť sa prehĺtať tabletky.

Každopádne Vám určite odporúčam navštíviť rodinného terapeuta a pokúsiť sa na túto situáciu pozrieť z rôznych uhlov pohľadu a nájsť pochopenie a ideálne aj riešenie vašeho rodinného problému.

A samozrejme ak by mala dcéra záujem určite by mohol pomôcť aj individuálna psychoterapia dcéry.

Moderný názor na problémy detí hovorí, že sa nedajú redukovať iba na ich problémy a je nutné sa na to dívať ako na problém, ktorý sa vyskytol celej rodine.

A dôležité ich skúmať komplexne a v kontexte širších rodinných vzťahov.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/