Neteším sa a nechcem sa sťahovať k priateľovi

mandolinaleo
22. nov 2014

ahoj mam taky problem mam 22 rokov a moj partner ma 30r.. Cakame spolu dieta ktore sme obaja chceli. Ja neviem co sa stalo na dieta sa uz necitim. Mam pocit ze som sama dieta. Priatel sa tesi a ja ked to vidim, tak mi je z toho zle. Ja zijem s rodicmi a studujen na VS tlmocnictvo. Moj priatel uz pracuje, a zije tiez s rodicmi. Navyse ja nechce odist od rodicov k priatelovim. Je to hrozne... babatko milujem ale bojim sa ze mu dnebudem dobrou mamou. Priatel nechce ist do vlastneho, lebo mu rodicia povedali ze ak odide vydedia ho... moji rodicia vychovavaju mojho 10 rocneho brata a neudtale mi vyhadzuju na oci ako som ich sklamala. Navyse prietelov otec je alkoholik. A aby ste mi nekisali ze naco sme si robili decko, plany boli ine as priatelomsme maki ist byvat do vlastneho no vsetko sa zmenilo....

sense
22. nov 2014

nuz za prve su to hormony a neboj taketo myslienky ma vela mamiciek, skor nechapem preco sa nechce osamostatnit,....a poviem ti pravdu hoci mam svoju svokru velmi rada nikdy by som sa k nim nenastahovala....ked mam s niekym tvorit rodinu tak sa osammostatnit, a co sa tvojich rodicov tyka tak asi si nepredstavovali ze otehotnies pocas skoly....ale urcite ich to prejde

mandolinaleo
autor
22. nov 2014

A neviem co budem robit... ma s dietatkom zit u nasich a bez prietela ?? alebo ako kompletna rodina a s alkoholikom ?

evittam
22. nov 2014

@mandolinaleo TAk určite sú za tým aj hormóny a nehnevaj sa ak sa netešíš a nechceš sa sťahovať tak sa NESŤAHUJ.... 😉

mima4
22. nov 2014

@mandolinaleo
vsak sa vezmite s priatelom a chodte do vlastneho byvania ako manzelia a buduci rodicia. Co vam v tom brani? tvoj sucasny priatel ma 30 rokov, musi si vediet stat za svojim slovom. Alebo miluje viac majetok ako svoju potencialnu manzelku a dieta?
Si sadnite za jeden stol a diskutujte, vy dvaja.
Mne sa zda, ze samy ste nezreli este na zivot, ale niekedy musi byt clvoek aj hodeny do vody aby sa naucil plavat.

safranca15
22. nov 2014

Cim skor ho presvedcis ze bude lepsie byvat sami s dietatom ako kompletna rodina tym lepsie to bude ja som s mojim 5 rokov po 4 rokoch sa nam narodila dcerka a cely cas byvame s jeho rodicmi uz po 2 rokoch chodenia som mu vravela podme byvat sami no ani pocut o tom az ked sa mala narodila tak pochopil ze ano bude yo lepsie lebo jeho otec tiez pije my mame 23rokov a nato ze tvoj ma 30 by mal vedet co bude vas najlepsie

zonjushe
22. nov 2014

prepac, ale snad nechce tvoj priatel vychovavat dieta v domacnosti s alkoholikom!!!a ze ho vydedia, ked odide?to uz co je?keby mi take nieco rodicia povedali, hned by ma presla chut na majetok..

mandolinaleo
autor
22. nov 2014

ja som z neho zas nehcela urobit egoistu a honca za majetkom. On mi vzdy povie ze sa nechce zadlzovat.Teraz setri na nove auto. Je pohodlny tu nemusi nic platit, viem ze sniva o domceku ale ked k tomu pride rec, nechce sa zadlzovat. On si to predstavuje tak ze otec na neho prepise byt a on ho popreraba a potom tam budeme zit....svokra je super ale svokor? on cely zivot zil len pre seba, aby bol dobre nazraty , napity a vysraty s orepacenim... v tom byte pomaly nemate kde stupit lebo tam su knihy, tam zbierka kanienkov, tam vazy....Tam ma kazdy svoju izbu svokor ma sam velku obyvacku ktoru nam chce prenechat...ale ja sa tam skratka necitim dobre... a doma ? otec robi v zahranici a sme v 2 izbovom byte ... mamina s bratom maju spolocnu izbu ja sama.... fakt mam z toho depresie..

mima4
22. nov 2014

@mandolinaleo
a ako teda chce tuto celu situaciu riesit priatel, ked ty nechces ist byvat k jeho rodicom?
lebo to nie je len povedat A, ale treba povedat aj B.

mandolinaleo
autor
22. nov 2014

K tomu sa on nevyjadruje... on to berie ako samozrejmost ze tam pojdem. .. este dom zabudla dodat ze svokor ked si zmysli ze bude kreten takvykrikuje po svokre ako po psovi a musi byt vsetko ako ma. Obed musi byt teplycerstvo dovareny, ked on pride domov... hoc kedy ho napadne vyhadzuje priatela aj svokru z bytu. Ku mne je mily ale to len preto ze ma nepozna az tak dlho... ale nerobi mu problem vykrikovat po nich ako po psovi aj predomnou..

koniarova
22. nov 2014

@mandolinaleo Ostala by som doma pri rodičoch. A priateľ nech sa rozhodne.

alby2014
22. nov 2014

Prepac, ale preco ste v tejto situacii planovali dieta? Ty nemas skoncenu skolu, nemate kde byvat, priatelova rodina ma aj problemy... Priatelovi povedz, ze ked nechce mat dlhy a hypoteku, tak dnes byvat teda nebude, lebo inak sa neda, pokial nechcete 100 rokov sporit a prist o vztah a nakoniec aj tak nic nemat... Pokial ste naozaj obaja z bytov, tak zabudnite na dom, ludia z bloku vacsinou nemaju paru o tom kolko taky dom a jeho prevadzaka plus stavba stoji a maju znacne naivne predstavy.
Na uvod skuste podnajom.
Dokonci skolu napriek vsetkemu, netusim v ktorom si rocniku, ale DOKONCI JU. A potom chod pracovat ( neviem kolko bude mat vtedy male, ale skolka je tvoj priatel). Potrebujes nejaku karieru, nejaky dalsi prijem, lebo teraz navyse nebudes dostavat ani matersku, lebo nemas odrobene.
Tvoj priatel musi dospiet . Jemu to vyhovuje. Doma ma full servis, nema vydavky, takze riesi auto a asi svoje hobby a ked tam budes byvat, tak bude mat aj hru na rodinku a pre neho sa nic nezmeni. Musite byvat sami a musi to on zariadit. Je muz, nech sa tak sprava....

janinah
22. nov 2014

za žiadnych okolností nechoď k nim,ak sa tvoj partner /btw reč o svadbe nebola?zrejme nie,načo by si manželku=záväzok na krk bral,keď šetrí na nové auto/ nevie postarať o svoju rodinu a pokladá život v jednej izbe v byte za výhru,tak je chudák a rovno ti napíšem,že na všetko budeš sama,a to nemyslím,že sa rozídete,jednoducho on neporieši nič...prioritou nech je u teba zdravé tehotenstvo a škola..povedz mu,že do pôrodu ostávaš doma,lebo si tam zvyknutá a potrebuješ sa učiť,po pôrode ostaneš doma,lebo kto ti lepšie pomôže ako vlastná mama..a že rada pôjdeš do vášho spoločného bývania,trebárs podnájmu,ale ak by to malo byť bývanie v novom aute,tak nech zabudne...a myslela som,že minimálne vilu vlastnia,keď sa tak bojí vydedenia...no,nezrelý chudák,ale čo už...ber rozum do hrsti a nezabudni,že bojuješ už aj za dieťa

alby2014
22. nov 2014

A zabudla som vyskrtnut zo zavetu neopomenutelneho dedica ( co je dieta ) sa da len velmi tazko a za velmi specifickych podmienok ( vedie nezriadeny zivot, neprejavil zaujem o porucitela ( roky nekontaktuje, nevedia kde je ), je odsudeny za umyselny trestny cin na viac ako jeden rok etc) takze rodicia tvojho draheho len strasia...btw je to LEN BYT, nie prvorepublikova vila, to su vsetko vyhovorky.... ale vsetko bez nejakej pravnej znalosti. Tak sa nebojte. A ak s nim chces byt, ked uz ta spravil matkou, malo by byt jeho povinnostou spravit ta aj manzelkou. 🙂

pblajla
22. nov 2014

@mandolinaleo a nedá sa to vyriešiť tak, že by ste si prerobili dajmetomu vrch u jeho rodičov? alebo tiež bývajú na byte? že by ste mali samostatnú obytnú jednotku

maria1989
23. nov 2014

@mandolinaleo mimochodom, otec tvojho priateľa žije vo SVOJOM byte SVOJ život, tak je JEHO vec, že celý život prežerie, prepije, pres*rie a podobne. a to, že vám chce dať 1 izbu zo svojho bytu, je mu ku cti... nesťahuj sa tam, ak nechceš, len neviem, prečo tak o ňom píšeš

hradnapani
23. nov 2014

@mandolinaleo pokial jeho rodicia nevlastnia nejake hrady a zamky, o ktore by sa oplatilo "bojovat", tak by som sa na dedicstvo vykaslala. Okrem ineho vydedit vlastne dieta nie je take jednoduche, museli by pred sudom dokazat, ze ich syn zanedbava alebo vazne porusuje moralku a podobne. Takze z ich strany je to len vydieranie.
musis si s priatelom sadnut a jasne vydiskutovat, ze k nim byvat nepojdes (dovodov je na to viac ako dost) a vasim by som na krku tiez nezostavala.
Takze vlastne byvanie - podnajom na zaciatok staci.
A ze sa netesis - to su len hormony, a v tebe sa prebudila zodpovednost, ktoru si si zacala naplno uvedomovat. Neboj, skor ci neskor to prejde.

prasiatko30
23. nov 2014

Tiez si myslim ze tu jedine rozumne riesienie nestahovat sa ku jeho rodicom - pokial chce aby ste byvali spolu tak riesit vlastne byvanie - najlepsie asi podnajom a ak nie tak je omnoho lepsie pre teba zostat s tvojou rodinou ako sa trmacat niekam kde sa necitis dobre ani na navsteve. A bola by som v tom neoblomna, neprinieslo by to ziadnu dobrotu

mikema
23. nov 2014

@mandolinaleo ja som proti, aby mlada rodinka byvala u rodicov alebo svokrovcov. To malokedy dobre dopadne, clovek si buduje vlastnu buducnost a vlasnu rodinu a jeho rodicia su na hlavu, ked 30 rocneho chlapa drzia doma? Uz davno by som ho vykopla. Urcite sa nestahuj k nemu. Budes mat babo, a netreba ti este stresy so svokrovcami a este s alkoholikom!

lussyl5
30. dec 2019

@mandolinaleo Tak ak ste bábo chceli a plánovali ide ozaj asi o tehu hormóny chce to čas a kľud kým si zvykneš na myšlienku že si mama.Ale priateľ nechápem čo robí za blbosti.By som chápala kebyže svokrovci veľký dom ale takto do jednej izby?Dosť o ničom.Tiež mi príde nie najlepšie chcieť bábo ešte kým nemáš školu ,ale OK to by bolo ešte zvládnuteľné nie si prvá ani posledná čo doštuduje VŠ na materskej.Ale si neviem predstaviť študovať a starať sa o malé v jednej izbe a ešte alkoholik k tomu.Fakt o ničom.Treba toho tvojho usadiť na dlhú debatu a hľadať riešenie.To čo je za decko že rodičia sa povyhrážajú a on ustúpi?Teraz ste rodina vy dvaja a malé tak nech sa správa podľa toho.Ak by sa s ním nijak nedalo pohnúť by som dala ultimátum,že nie si ochotná bývať u jeho rodičov a ak chce byť s tebou a s malým tak iba sami.Podnájom na začiatok potom sa uvidí.

zuzanockamt
30. dec 2019

@lussyl5 diskusia je 5 rokov stará 🤔

lussyl5
30. dec 2019

@zuzanockamt joj nepostrehla som

lienkashcj
21. júl 2022

Zaujímalo by ma ako to dopadlo? @mandolinaleo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre