Pôrodnica Žiar nad Hronom 7 skúseností

Pôrodnicu Žiar nad Hronom a jej gynekologicko-pôrodnícke oddelenie nájdete na prvom poschodí nemocnice. Počet pôrodov32 skúseností za rok 2012 v tejto pôrodnici bol 523.

Kontakt


Všeobecná nemocnica v Žiari nad Hronom
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie
Ul. Sládkovičova 11
965 37 Žiar nad Hronom
Oficiálne stránky pôrodnice 

Ústredňa045/ 6709 102, 111
Primár045/ 6709 423
Vedúca sestra045/ 6709 231
Pôrodnica, inšpekčná izba 045/ 6709 234
Pôrodnica - chodba045/ 6709 237
Pôrodná sála045/ 6709 241
Príjmová ambulancia 045/ 6709 232
Novorodenci 045/ 6709 235

Predpôrodná príprava


 • Psychofyzická príprava na pôrod32 - kurzy vedú pôrodné asistentky formou cvičení, besied a prednášok. Tehotné ženy sa oboznámia o životospráve počas tehotenstva, o alternatívnych spôsoboch vedenia pôrodu, o jednotlivých pôrodných dobách po teoretickej stránke. Nacvičia si dýchanie v jednotlivých pôrodných dobách a relaxačné techniky počas I. pôrodnej doby, získajú informácie o priebehu šestonedelia, o dojčení, o význame dojčenia9, ako sa starať o prsníky a o novorodenca1. Uskutočňujú sa každý druhý štvrtok v mesiaci o 13,30 hod. v budove polikliniky Všeobecnej nemocnice na 5. poschodí v zasadačke. Možnosť objednania sa na kurz na tel. číslach 045/ 6709 241 - pôrodná sála a 045/ 6709 231 - vedúca pôrodná asistentka

 • Rodičky majú možnosť prísť aj s partnerom na obhliadku pôrodnej sály, oddelenia a novorodeneckého úseku aj individuálne po dohovore s vedúcou pôrodnou asistentkou.

Sprevádzajúca osoba


V prípade záujmu sa môže pri pôrode32 zúčastniť otec alebo iná blízka osoba18. Služba je spoplatnená poplatkom vo výške 10,00 EUR. Pôrodnica akceptuje individuálne pôrodné plány rodičky.

Epidurálna analgézia


Na pôrodnej sále v Žiari nad Hronom je jednou z možností tlmenia pôrodných bolestí metóda epidurálnej analgézie (EDA). Pôsobí len miestne na prenos bolestivých podnetov a pri dodržaní podmienok je spoľahlivou a vysoko bezpečnou ako pre matku, tak pre dieťa. Poplatok za podanie EDA je vo výške 133.00 EUR.

Výber lekára k pôrodu


Za výber lekára - pôrodníka, operatéra, anesteziológa sa platí poplatok vo výške 200, 00 EUR.

Pôrodná sála


Rodičky majú k dispozícii dva pôrodné boxy. Jeden box je s pôrodnou posteľou s možnosťou nastavenia vhodnej polohy, druhý box má pôrodné kreslo. Možnosť polohovania pôrodnej postele aj kresla zabezpečuje rodičkám pri pôrode čo najväčší komfort. Počas prvej doby pôrodnej môžu aj s blízkou osobou využívať miestnosť pre prvú dobu pôrodnú tzv. čakaciu miestnosť s televízorom, k dispozícii majú rodičky sprchu, fit-lopty, žinienku, prehrávač CD, aromalampu a tak možnosť relaxácie podľa vlastného výberu.

Nadštandardná izba


Vybavenie izby:
 • polohovateľná posteľ
 • miesto pre otecka
 • chladnička
 • televízia
 • samostatné sociálne zariadenie (toaleta, sprchový kút, prebaľovací pult)
*telefón
Za pobyt v tejto izbe zaplatia mamičky 25 EUR na deň.Za ubytovanie so zvýšeným štandardom v jednolôžkovej izbe na gynekologicko-pôrodníckom oddelení /1 deň a noc - 15 EUR.

Návštevy


Návštevné hodiny sú určené popoludní, je však možné prísť navštíviť rodičku kedykoľvek v priebehu dňa, ak to nenaruší prácu na oddelení a hlavne ochranu intimity ostatných pacientiek. Návštevy na izbách sú povolené len v individuálnych prípadoch, ak šestonedieľka ešte nechodí a po vzájomnej dohode spolupacientok na izbe. Návštevy sa môžu zdržiavať v jedálenskom priestore na chodbe.

Čo si priniesť do pôrodnice


 • občiansky preukaz
 • preukaz poistenca
 • tehotenskú knižku2
 • sobášny list
 • vložky
 • dostatočný počet jednorazových plienok
 • 2 - 3 nočné košele
 • župan
 • papuče
 • gumovú obuv do sprchy
 • hygienické a toaletné pomôcky
 • príbor na jedenie, pohár na čaj
 • najmenej dva uteráky
 • 4 - 6 vyvarených a vyžehlených plienok
 • 2 podprsenky na kojenie1
 • 1 detské mydlo

Pre novorodenca1 pri odchode:
 • košieľku
 • 3 veľké plienky
 • 1 bavlnený kabátik
 • 1 ortopedické nohavičky č. 1
 • 2 čiapky
 • 1 zavinovačku s flanelovou vložkou
 • v zime navyše vlnenú súpravu
 • 1 deku

Súvisiace článkyViac o pôrodnici Žiar nad Hronom na modrykonik.skPoužité zdroje


 1. http://www.ziar.nemocnica.com/odd_gynekologicke...
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s pôrodnicou Žiar nad Hronom

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s pôrodnicou Žiar nad Hronom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
anavik29
12. sep 2018

1. pôrod v Žiari nad hronom

Prvý pôrod bol v roku 2013. V živote nikdy by som už v Žiari nerodila! Veľmi zlé skúsenosti s pani "primárovou". Aj ona už má detičky, pevne verím, že si prežila taký pôrod ako ja pri nej.
0 poďakovaní
danieljakub
10. sep 2018

Pôrod v Žiari - už nikdy

Ja nemôžem povedať na Žiarsku nemocnicu nič dobré. Okrem sestričiek na gynekológii, ktoré sú naozaj milé. Hneď ako prvé musím napísať, že prišla som (ešte ako tehotná) na pohotovosť, že krvácam a pán primár mi povedal, že čo chcem a mám počkať, lebo on má ešte veľa roboty, musí písať správy. Nechal ma čakať hodinu. Ale keď už prišiel deň D, na pôrod, bolo cca 15 hod. a lekári sa už pomaličky balili domov. Moje bolesti ich veľmi netrápili a pozerala sa na mňa iba sestrička. Neotvárala som sa a sestrička aj konzultovala cisársky s doktormi (nakoľko mal byť plánovaný) ale nie, musí to ísť spontánne. Malý sa narodil, ale vďaka sestričke, ktorá mi poskákala po bruchu, nakoľko som už ani nevládala vytlačiť, bolo druhý deň niečo po 4 hod. Lekár mi urobil taký obrovský myóm ako svet a ešte povedal, že čo chcem, však keď som si robila dieťa vtedy som neprotestovala, tak prečo ma to teraz bolí.
Toto je skúsenosť z môjho pôrodu, ktorý sa so mnou bude niesť celý život.
0 poďakovaní
vendulka80
28. aug 2018

V Žiari by som rodila zase

Chcela by som týmto poďakovať celému gyn.-pôrodnickemu oddeleniu, najmä p.doktorovi Durmisovi, celému tímu na sále a sestričkám na oddelení, sestričkám na novorodeneckom oddelení. Mala som kvázi vip izbu, návštevy mohli prísť hocikedy, ale jasné, že bolo treba rešpektovať určitý režim a chod oddelenia. Rodila som v máji a klobúk dolu aj pred sestričkami, nakoľko v tom teple a bez klímy nonstop makali.
0 poďakovaní
petulienocka5
11. aug 2018

Nezabudnutelny zazitok

Obe deti som rodila v žiarskej nemocnici. Pri druhom pôrode som mala šťastie na úžasný personál. MUDr. Hubináka a pôrodnú asistentku pani Bonovú a aj vďaka nim bol môj pôrod krásnym a nezabudnuteľným zážitkom. Počas pobytu som dostala cenné rady na uvoľnenie od bolesti, k dispozícii sú rôzne pomôcky, sprcha... Všetko mi bolo vysvetlené, otázky zodpovedané. Všetci boli veľmi príjemní, usmiati a pohodoví, podporovali ma. Doktor automaticky aj bez požiadania vopred nechal synčekovi dotepať pupočník, bábätko mi dali na brucho a potom po ošetrení bolo pri mne po celý čas na pôrodnej sále. Tiež nerobili nástrih automaticky. Celý čas bol pri pôrode aj manžel. Takisto aj pobyt na oddelení bol skvelý vďaka starostlivosti sestier o mňa a bábätko. Poradia, pomôžu, podporia. Oddelenie je čisté a vynovené. Mala som šťastie na nadštardnú izbu, ktorá je naviac perfektne vybavená. Pôrod v tejto nemocnici vrelo odporúčam!
3 poďakovania
heureka14
22. aug 2017

Trauma z pôrodu

Pani "primárová" (primárova manželka) sa ma medzi dvoma otvorenými dvermi spýtala, ako si predstavujem pôrod a že by mi vedela pomôcť, aby som porodila do piatku. Keď som na to odvetila, že by som to nechala do pondelka na dieťati, keďže som bola 2 dni po termíne, rozhodla sa, že sa na mňa ešte pozrie. V živote ma moja gynekologička počas tehotenstva tak prudko nepozerala, takže som si čosi prečítala a zistila, že táto profesionálka mi bez môjho vedomia urobila Hamiltonov hmat. To mal byť pre mňa impulz pre zmenu pôrodnice. Do 24 hodín začali kontrakcie a natrafila som na p. Dr. Durmisa. nekomunikatívneho pred pôrodom, zato po pôrode som si vypočula slová ako: "Bez epidurálky neroďte, kto to teraz bude šiť. To nie je len tak urobiť si dieťa, to si treba o tom aj niečo prečítať."

Ďakujem za zdravého syna. Za takého reči by si lekár zaslúžil poriadne do nosa. Tak aj takto to môže vyzerať v pôrodnice v Žiari nad Hronom. Pritom, keby nejaký doktor so mnou riešil možnosti pôrodnice, bola som pripravená si za služby aj priplatiť.
7 poďakovaní
kristinr
10. mar 2016

Pôrod v Žiari nad Hronom

Žiarskú pôrodnicu som si vybrala napriek tomu, že je od nás vzdialená asi hodinu a pol cesty autom. Tento výber však neľutujem.

Bola som prvorodička a pôrod najmä vďaka výbornému personálu prebehol na jednotku a mám z neho len pekné spomienky.

Zvlášť oceňujem možnosť prítomnosti partnera od začiatku až do konca a možnosť skackania na fitlopte.

Okrem sestričiek mi k rýchlemu a takmer bezbolestnému pôrodu dopomohol doktor Durmis a výborný pán anesteziológ.

Popôrodná starostlivosť bola tiež na veľmi dobrej úrovni, či už zo strany sestričiek z novorodeneckého alebo gynekológie.

Určite by som si porodnicu vybrala aj druhý krát a môžem ju len odporúčať.
0 poďakovaní
flatimir
16. okt 2014

Pôrod a starostlivosť.

Rodili sme v Žiari nad Hronom. A aj keď to bol náš prvý pôrod, tak si myslím, že to prebehlo dobre a bez komplikáciií vďaka manželom MUDr. Ďurkechovcom, ktorí to tam vedú a vďaka primárovi ARO MUDr. Ladislavovi Kukolíkovi, ktorý zavádzal epidurál.

Všetci si vykonávajú svoju prácu svedomito (to znamená že aj kontrolujú správnosť svojich úkonov osobne a počas celého pôrodu). Sú to proste ľudia, ktorí si vážia pacientov a správajú sa ku nim ľudsky, aj napriek náročnosti svojho povolania (aj keď vás to nemusí zaujímať, predsa to napíšem. Chirurgia v žiarskej nemocnici je asi najhoršie oddelenie tejto nemocnice. Neľudský prístup, neprofesionalita a arogantné správanie niektorých doktorov vás od tejto nemocnice budú odrádzať. Ale vedzte, že to nemá nič spoločné s pôrodnicou a ostatnými oddeleniami tejto nemocnice).

Na novorodeneckom oddelení je to zasa o prístupe sestričiek. Raz oblačno a raz slnečno. Všetky sestričky sa zdajú milé a ochotné (až na jednú mladú kyprú slečnu alebo pani, ale možno je to iba moja osobná zaujatosť, pretože som netrafil jej dobrý deň :-) (bol som tam zatiaľ iba trikrát a dúfam, že zajtra už nebude mať službu :-D)
1 poďakovanie