Image title

Podľa čoho odmerať veľkosť nohavíc? Ako sa správa matka na „výlete“ bez detí? Ako má vyzerať správna gratulácia? Čítajte ďalej, všetko sa dozviete :slight_smile:


 • ...Leje.
  Frflem si popod nos, že čo budeme robiť a Miško mi vraví:
  „Keď sa nudíš, choď si kresliť!“


 • Hrala sa v obývačke a ja, že si idem spraviť poobednú kávu, ktorú si v kľude vypijem. Otočím sa od kávovaru, jej nikde, už stihla zdúchnuť. V celom dome je ticho, čo pre mňa neveští nič dobré. Asi ide podľa hesla: „Čo sa za mlada naučíš, neskôr akoby si našla.“
  Z mojej skrinky ju najviac zaujali intímky a krém proti celulitíde ..
  Takže, nezaistenie dvoch detských poistiek ma stálo pol krabice intímiek, 1 krém (naša dlažba vďaka tomu nebude mať celulitídu asi nikdy v živote – na rozdiel odo mňa), koberček v kúpeľni a teplú kávu:

Image title

 • 9 ročný syn:
  „Mami, už viem... no, už viem, ako to je! Ženy majú vaječníky, muži majú gulečníky!“
  ... Aj tak sa dá.


 • Moje dieťatko keď sa vykaká, vždy kontroluje hovienko, aké vykakal...
  Tak dnes, prosím pekne, vykakal kuriatko.


 • Moderné upratovanie:

Image title

 • „Maminka, kedy mi narastie pipík?“
  „Keď vyrastieš. Keď budeš už chodiť do školy bude väčší a keď do práce, tak už bude veľký.“
  „A bude taký veľký ako tatov?“
  „Áno zlatko...“
  O 5 minút vyhádzané vrece s autíčkami a Teuško sa v nich horlivo prehrabuje...
  „Teuško, čo hľadáš?“
  „Auto veľké ako tatov pipík.“
  „A to prečo???“
  „Barborka chcela vidieť lebo je to dôležité.“
  (???!!!)
  „...Aha. A prečo je to dôležité?“
  „Joooj mama, veď mi bude šiť nohavice, tak aby vedela či také veľké bude vedieť ušiť!“


 • Idem si vybrať peniaze z bankomatu.
  Počkala som, až mi bankomat vydá peniaze na zubára a keď už od neho odchádzam, tak na bankomat namierim diaľkový ovládač na auto.
  Ak má niekto videl, tak si musel pomyslieť, že mi načisto hrabe...


 • Včera sme boli s malým (3,5 r.) pozrieť v Gabčíkove na vodné dielo. Pri odchode si všimol na parkovisku jedno miesto vykrížkované. Hovorí mi: „Aha, čo tu je.“
  Ja: „No, čo je tam?“
  Keďže pozná všetky písmenká, myslela som, že povie písmenko X on na to (s takou detskou radosťou): „POKLAAAD!!!“


 • Keď som sama doma s malým a potrebujem ísť na WC alebo si niečo porobiť, dám ho do postieľky a zapnem kolotoč. Druhý týždeň nám zatepľujú dom.
  Hádajte čo si vonku robotníci pískajú?


 • To som len cibuľu šla očistiť... už to začína:

Image title

 • Vilko: „A kam pôjdu na výlet?“
  Ja: „Do Svätého Jura.“
  Vilko: „A to je KTO?“


 • Manžel vymyslel, že si dáme namontovať kamerový systém, spolu 4 kamery. Jedna má záber na náš dvor. Ja som to všetko riešila s chlapmi, čo to prišli namontovať. Muž prišiel domov z práce a vraví mi, že choď na dvor a zakývaj mi.
  Tak som išla, ale reku, čo budem kývať, stiahla som gate, ukázala mu zadnicu holú a robila všelijaké tanečky... On to zatiaľ sledoval na obrazovke, ktorú máme v kuchyni na komode. No a čo čert nechcel, práve tá jedna kamera sa ešte v ten deň inštalácie, ako jediná, neprepla večer na nočné videnie. Tak muž ráno volal do tej firmy a oni že ok, prídu to pozrieť. Tak prišli, hľadali to na obrazovke, púšťali si záznam z predošlého dna, aby vedeli v akom čase sa to nepreplo. Ja v kuchyni som umývala riady a oni otočení ku mne chrbtom, zahĺbení do obrazovky... a zrazu počujem chi chi chi ako zadržiavali smiech... a v tej sekunde mi to došlo!
  Pozerali záznam z predošlého dňa, keď som prdel ukazovala a tancovala.
  Mala som chuť utiecť, ale s kamenným ksichtom som dôstojne doumývala riady.


 • Krpatá má na domácu úlohu doplniť samohlásky, ocino je tu s nami v izbe, ale v skutočnosti kde je celý, to netuším. Úloha je: _kn_ (okno).
  „Oci? Čo je medzi kn?“
  „Nové Zámky a Dunajská Streda.“


 • Gratulácia 5 ročnej dcéry: „Maminka, všetko najlepšie k narodeninám, aby si bola zdravá, aby si konečne schudla, aby ťa počúval ten somár čo neskoro nosí papiere, a aby na teba tatino stále večer volal: poď láska ku mne, do postieľky.“


 • Baby, to aj vy máte takých „šalených“ mužov? Minule sa sprchoval a ja som čistila, ako každý druhý deň, oprskané veľké zrkadlo nad umývadlom a hovorím mu: „Keď zomriem, alebo tu nebudem už, poprosím aspoň raz za týždeň vyčisti to zrkadlo, alebo nová žena alebo deti... Proste vás budem chodiť strašiť, keď to zrkadlo bude oprskané! A tak isto dosku záchodovú aspoň s vlhčenou pretri sem-tam.“
  A on: „Dobre, dám do inzerátu, že hľadám ženu, nezáleží na výzore, aby rada čistila zrkadlo a dosku záchodovú...“
  A v sobotu ráno ma viezol do nemocnice, mala som obličkový záchvat, čakáme na lekára v nemocnici a ja, že už zomriem... on hovorí:
  „Takže, zrkadlo, doska a čo ešte treba?“


 • Syn (4 r.) zbadal v kúpeľni vatové tampóny a pýtal sa na čo to je. Ja mu hovorím: To je na to, aby som bola pekná.“
  A on: „A prečo to nepoužívaš?“


 • Sedíme na svadbe, obsluha roznáša jedlo. Položia jedlo pred môjho 5-ročného a on zadrie: „Toto som si neobjednal!“


 • Veľmi výnimočne cestujem vlakom, druhýkrát v živote idem niekde bez detí, sedím v otvorenom vozni, čumím do blba, mihajú sa mi pred očami polia, domy, stromy... „srnkyyyy!!!“ - zarevem na pol vagónu a ešte mi vystrelí ruka s natiahnutým ukazovákom, div som nedala po papuli dievčine vedľa mňa. Mačke v riti by som sa videla, keď všetky oči na mne...
  Aspoň tej dievčine sa ospravedlňujem a vysvetľujem, že som matka na rodičovskej, a že som sa zabudla, že nemám pri sebe deti


Ďakujem za prečítanie, majte krásny čas :slight_smile:


Z.


Krátke správy sú upravované doplnením diakritiky a odstránením „rušiacich“ znakov. V prípade, že obsah nie je úplne gramaticky a štylisticky správny (pre autenticitu niektoré slová a výrazy neopravujem), trošku ho poupravím. Ostatok publikujem v 100% znení.

#magazin #zivotmamiciek #zabava #natitulku