Výsledky vyhľadávania pre slovo #verbena

  Zruš hľadanie
  eilish
  24. jún 2020    Čítané 546x

  Ten čas tak rýchlo letí

  Polrok ubehol ako voda a ja sa musím rozlúčiť.

  Lúčim sa ako Ambasádorka Verbena, ale pokračujem ako jedna z vás, žena, manželka, mama. Bola to veľká výzva a ja za ňu ĎAKUJEM, no je načase .. posunúť sa ďalej.

  Každodenné tvorenie obsahu pre vás mi veľmi veľa dalo a ja vám chcem žienky hlavne poďakovať, že ste boli súčasťou tejto našej bylinkovej cesty na MK. Že ste sa zapájali do súťaží, úloh .. alebo len tak, akosi prirodzene, komentovali jednotlivé príspevky.

  No moje veľké ĎAKUJEM patrí tímu Verbena, že mi dali príležitosť s nimi spolupracovať. Veľa som sa naučila a som bohatšia o množstvo nových poznatkov.

  A aby som na záver nezabudla na to najhlavnejšie. Ďakujem celému MK, no najmä Dominike, @dominika_c , za podporu, rady a celkovo za to, že robí svoju v mnohých prípadoch náročnú prácu na jednotku.

  Koniec koncov, teším sa, že sme si s niektorými z vás vytvorili mini virtuálne priateľstvá a budem rada, ak sa tu budeme navzájom vídať aj naďalej.

  Vaša

  Oli

  Vedeli ste, že:

  Šalvia lekárska je dobre známa pre svoju schopnosť znížiť funkciu potných žliaz?
  Doprajte si dve až tri šálky šalviového čaju denne a spoznáte zmenu. Skvele funguje aj príjemný kúpeľ rúk vo vlažnom šalviovom čaji.

  #verbena

  OTÁZKA za 💙💙💙

  Ako dobre poznáte Verbena sušienky?

  KTORÚ z byliniek na obrázku .. sušienky neobsahujú? 😊

  #verbena #verbena_susienky

  Dnes bol plán jasný! 🙂
  Popresádzať nechtíky .. vysemenilo sa mi ich hojne, tak som si ich popchala ku chodníku, nech ho pekne lemujú. Som teda zvedavá na výsledný efekt. 😍

  No a pri týchto mojich záhradkárskych činnostiach si rada počas pauzy doprajem obľúbené Verbena sušienky. Tieto BAZOVÉ, v menšom 40g vydaní, sú už akousi mojou srdcovkou. ❤ A to najmä kvôli tomu, že obsahujú aj HORČÍK (Mg), ktorý prispieva k správnemu fungovaniu svalov, k znižovaniu vyčerpania a únavy a k správnej funkcií psychiky .. čo pri takejto práci je len plus a ja sa večer pred spaním necítim až taká zničená! 🙂

  #verbena #verbena_susienky

  Vedeli ste, že:

  pred manipuláciou so Š a l v i o u lekárskou i po nej si vždy treba umyť ruky?

  Má silne korenistý pach a horkasto zvieravú chuť. Medzi jej pozitívne účinky patrí napríklad pomoc pri chorobnom potení. Viac sa o nej dozviete v #herbar_verbena v skupine ➡ Verbena - inšpirovaná prírodou 🖤 https://www.modrykonik.sk/group/11775/

  #verbena

  OTÁZKA za 💙 💙 💙

  V chutných Verbena Sušienkach s benefitmi nájdete to najlepšie z prírody!
  Sú bez palmového tuku, s vysokým obsahom vlákniny a mixom cereálií, s cennými výživnými látkami a v originálnej kombinácii extraktov z byliniek a ovocia. 💚

  KTORÉ z nich najviac obľubujete a prečo? Prípadne, nájde sa tu niekto, kto ich ešte nevyskúšal? 🙂

  #verbena #verbena_susienky

  eilish
  Správa bola zmenená    15. jún 2020    

  Konečne sme sa dočkali aj my! .. tu na severe. 👏

  BAZA kvitne a ja si môžem smelo nazbierať jej kvety. 😍
  Ale čo s ňou potom? Spravím veľmi obľúbený b a z o v ý sirup, ktorý väčšina z vás už tento rok pripravovala. Mňa to teda práve teraz čaká a už sa veľmi teším!

  Spomínate si, ako som vám minule predstavila V e r b e n a sušienky obsahujúce extrakt z bazy? V ponuke môžete nájsť aj c u k r í k y obsahujúce okrem extraktu z BAZY aj vitamín C. 👍

  Svieža baza je nápomocná pri:

  - chorobách ciev,
  - nachladnutí a úpornom kašli,
  - je známa aj ako elixír mladosti, vďaka jej ochrane buniek proti starnutiu,
  - pomáha pri tráviacich problémoch,
  - uľahčuje odvodnenie organizmu,
  - má laxatívne účinky.

  #verbena #verbena_cukriky

  Vedeli ste, že:

  vojaci používali spálené semená kôpru na rýchlejšie hojenie rán a Hippokrates mal recept na ústnu vodu z kôpru?

  #verbena

  Vedeli ste, že:

  medzi bylinky s afrodiziakálnym účinkom patria najmä kôpor, ďumbier, ginko dvojlaločné, ženšen, krpčiarka, žerucha peruánska, muškátový oriešok, či šafran? 🔥

  #verbena

  eilish
  6. jún 2020    Čítané 22x

  Zdravý životný štýl môže aj chutiť

  Zdravý životný štýl nemusí byť založený len na diétách, cvičení či obmedzovaní sa v jedle ako takom. Bude taký, aký si ho nastavíme ... aký si k nemu vybudujeme vzťah, ako si ho doslova ušijeme priamo na seba, aby nám vyhovoval v čo najlepšej možnej forme. Nie je to len pojem či fráza, je to štýl života, ktorý nám správnym zaobchádzaním môže zabezpečiť kvalitné a v neposlednom rade aj zdravé bytie. A človek by ani nepovedal, že môže aj tak dokonalo chutiť!

  Príroda nám ponúka množstvo možností, ako si vybudovať zdravý životný štýl. Môžeme obrábať polia či vlastné záhrady a dopestovať si tak plodiny, ktoré nám chutia a obľubujeme ich v našom jedálničku asi najviac. A ja rada vyhľadávam kvalitné výrobky podčiarknuté prírodou a najradšej si niektoré z nich aj sama dopestujem.

  Za veľmi veľa vďačím svojej mame a starej mame, vďaka ktorým som si obľúbila bylinky. Sušené, ale aj čerstvé. Do varenia, v čaji. Najradšej mám mätu a medovku, nepohrdnem ani repíkom či materinou dúškou. V lete mätový čaj ako osvieženie, v zime poriadne horúci na zohriatie. Ako mama dvojročného chlapca som využila to, že mám záhradu a pestujem si bylinky aj ja. Postupne ho učím na túto, preňho nevšednú chuť. Dávam si záležať na tom, čo by malo byť v jeho jedálničku a v akom zložení. Naším už overeným ranným rituálom je čaj zo sušenej mäty s citrónom, ktorej sa minulý rok v mojej záhrade mimoriadne darilo. Postupne ho už obohacujeme aj čerstvou mätou. K tomu nikdy nepohrdneme „sladkosti“ bez farbív s chuťou byliniek, plnej minerálov. Tá vyváženosť chutí je ako ranný balzam pre dušu, keď potrebujeme naštartovať organizmus na celý deň.

  Spojenie byliniek a sušienok je dokonalá náhrada nezdravých sladkostí nielen pre mňa, ale aj pre syna a manžela. Som tak trochu na sladké zameraná a moje kilá na váhe si so mnou robia čo chcú. Preto je toto v mojom jedálničku vítaná zmena. A ešte aj chutí a rozvoniava ako babičkina záhrada plná vôní byliniek a ruží.

  Výhodou ranného mätového čaju je aj to, že si ho môžem zo sebou zobrať aj niekde von, do záhrady, na prechádzku do mesta, či už teplý alebo chladný.

  Po rannom čajovom prebudení znie slovíčko káva ako dezert. Dezert, ktorý potrebuje ešte svoj ďalší dezert. Niečo chutné a zároveň zdravé, čo nakopne tvorivú, kreatívnu dušu v tvorbe, prinesie jej inšpiráciu a dodá silu. Ten čas, kedy si môžem nerušene vypiť kávu a prečítať obľúbený časopis je na nezaplatenie.

  Po rannom čajovom prebudení znie slovíčko káva ako dezert. Dezert, ktorý potrebuje ešte svoj ďalší dezert. Niečo chutné a zároveň zdravé, čo nakopne tvorivú, kreatívnu dušu v tvorbe, prinesie jej inšpiráciu a dodá silu. Ten čas, kedy si môžem nerušene vypiť kávu a prečítať obľúbený časopis je na nezaplatenie.

  Keď sa syna opýtam, čo si na obed uvaríme, ešte mi nevie úplne presne odpovedať, ale ja mám v tom už dávno jasno. Niečo dobré, zdravé a rýchle. Vtedy siaham po domácej zelenine zo záhrady. Minulý rok sme vďačili štedrej úrode a tak sme sa okrem mrkvy a zemiakov tešili napríklad aj cesnaku a orechom. Posledné dni si pochutnávame na reďkovke, ktorej sa veľmi dobre darilo v zeleninovom záhone.

  Neprestáva ma udivovať aká krásna chuťová spojitosť môže nastať medzi zeleninou a bylinkami. Obe sú nielen zdravé, ale aj chutné. A preto nájsť na našom trhu niečo chuťovo výborné a zároveň prírodou inšpirované nie je ľahké. No Verbena sušienky a cukríky obohatené o bylinky toto v mojich očiach dokonalo splnili. 

  Aké dôležité je ukradnúť si čas pre seba. Hoci aj počas obedného spánku. Keď nerušene môže aj mama maškrtiť. Hlavne taká mama ako ja, ktorá bojuje s kilami navyše a zároveň obľubuje sladké.

  Čas pre mamu je tým najvzácnejším. Je to akási malá oáza toho, keď sa všetko zastaví a vie si užívať život taký aký je. Aj toto je istý spôsob zdravého životného štýlu = zdravo si vychutnať pár minút pre seba a oddychovať, zrelaxovať.

  Po dobrom obednom spánku sa radi dobíjame energiou na slniečku. Či už na prechádzke v prírode, v záhrade alebo na balkóne. S čajom na zohriatie alebo osvieženie. Podľa ročného obdobia, podľa nálady.

  A keď práca volá, najlepším pomocníkom pri písaní či tvorení sú zdravé, malé, plné vitamínov, prírodou inšpirované sušienky. Bez výčitiek, vyčarujúce úsmev, obohacujúce o harmóniu chuti s výnimočným zložením.

  Vďaka týmto chutným lístkom aj moje cvičenie nabralo iný rozmer. Zaháňam nimi chuť na sladké a často ma prenesú do oázy byliniek a relaxu, kde si aspoň v myšlienkach vychutnávam atmosféru pokoja a pohody.

  Zdravý životný štýl v skratke v jednom dni alebo variácii dní môže chutiť napríklad aj takto. Ako ten môj. Jednoducho, obyčajne, užívaním si prítomného okamihu a vychutnávaním si radostí i starostí, ktoré život prinesie. Pridanou hodnotou sú jedlé dobroty a nápoje, ktoré nám dodávajú pocit blaženosti a naplnenosti.

  Oli

  Krásny večer žienky,
  mám pre vás výsledky súťaže o balíček #verbena ! 😍

  Šťastnou výherkyňou, ktorá splnila obe podmienky, je @baby213 👏 Blahoželám, budem ti písať správu!

  Baby, ďakujem vám za účasť, označujem vás všetky, aby ste vedeli, že súťaž skončila a že je už známy aj výherca. Pre potešenie posielam aspoň 💙💙💙

  Budem rada ak si ma pridáte k obľúbeným, aby vám neušla žiadna nová súťaž, ďalšia bude už čoskoro! ❤

  @baby213, @islava, @janulilienka, @karolin2, @lenicka777, @malaruza, @mariquita007, @nesvadbovo, @nikolka99, @ro_manka, @si14, @simond30, @svecopet, @tatianasevcikova, @viktoriazria

  Otázka za 💙💙💙

  Všimla som si aj tu na MK, že už máte poriadne zásoby bazového sirupu. A ja ešte nič 🙈 u nás si tá baza dáva trochu načas. 🙈

  Máte rady bazu? Zbierali ste ju? Čo ste si z nej pripravili?
  Každú odpoveď odmením 💙

  A kto bazu zbožňuje, môže si ju vychutnať napríklad aj vo #verbena sušienkach 💚

  #herbar_verbena

  Vedeli ste, že:

  aj Verbena má v ponuke Sušienky obsahujúce práve extrakt z BAZY v kombinácii s kúskami amerických brusníc? 👍
  Sú bez farbív, s vysokým obsahom vlákniny (inulín z čakanky) a neobsahujú palmový tuk. Tieto bazové navyše obsahujú aj 5 minerálov Ca, Zn, Fe, Mn, Mg :

  V á p n i k (Ca) prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a je potrebný na udržanie zdravých kostí.
  Z i n o k (Zn) je nevyhnutný k udržaniu zdravých kostí, vlasov, nechtov a pokožky.
  Ž e l e z o (Fe) napomáha k správnemu prenosu kyslíka v tele a k zníženiu vyčerpania a únavy.
  M a n g á n (Mn) pôsobí ako ochrana buniek pred oxidačným stresom.
  H o r č í k (Mg) prispieva k správnemu fungovaniu svalov, k znižovaniu vyčerpania a únavy a k správnej funkcií psychiky.

  A ktoré sú vaše obľúbené? ❤

  #verbena #verbena_susienky

  S ú ť a ž pokračuje!

  Predĺžili sme vám možnosť zapojiť sa do súťaže/výzvy o Verbena balíček, do nedele večera. 🖤

  Viac info tu:

  https://www.modrykonik.sk/blog/eilish/message/s...

  #sutaz #verbena

  Vedeli ste, že:

  B a z a čiena napomáha ako domáce liečivo pri chorobách z prechladnutia (zvyšuje potenie a znižuje horúčku), tlmí bolesť a je skvelá pri tráviacich problémoch?

  A čo tak lahodná bazová limonáda alebo sirup vhodný ako osvieženie do horúcich letných dní? Viac sa o nej dozviete v #herbar_verbena v skupine ➡ Verbena - inšpirovaná prírodou 🖤 https://www.modrykonik.sk/group/11775/

  #verbena

  Pripomínam, že stále sa môžete zapojiť do súťaže/výzvy o Verbena balíček 😍

  Klik tu: https://www.modrykonik.sk/blog/eilish/message/s...

  #sutaz #verbena

  Keď #verbena poteší chutným balíčkom 🖤 tak ti to hneď zlepší deň 👌🏻 A vy ste mali aký piatok? 😊

  S Ú Ť A Ž – f o t o výzva = Verbena u vás doma!

  Cukríky plné byliniek a z prírody stvorené Verbena Sušienky si obľúbili už mnohí z nás. 😍
  Ak aj vy patríte medzi nás, zapojte sa do našej fotovýzvy a ukážte mi váš kúsok Verbena prírody ako súčasti vašich domovov či každodenného života. 😉

  Ja jednoznačne siaham po sušienkach, napríklad, keď pre vás tvorím obsah, tu na MK. A či už pracujem v pohodlí obývačky alebo na balkóne, vždy ma tá ich svieža chuť prenesie do bylinkovej záhrady plnej darov prírody. 🍀

  Idete do toho? 🙌🏻

  Podmienky súťaže:
  1. Páči sa mi to (like) na príspevok,
  2. Pridať, tu do komentára, foto Verbena produktu/ov u vás doma, v originálnej, nápaditej forme, v akej si ich chutnú spoločnosť užívate vy (či už pri relaxe, pri práci, hre s deťmi, na záhrade, balkóne, prechádzke, varení.. kedykoľvek) – fantázii sa medze nekladú.

  Jednu z vás, ktorá získa balíček Verbena, vyžrebujem o týždeň vo večerných hodinách. 💙

  #sutaz #verbena

  Už bude kvitnúť 😍 #baza moja milovaná 🥰

  #herbar_verbena #verbena

  Tieto dni každý deň žihľavový čaj 🖤

  #herbar_verbena #verbena

  Takto si popri záhone pri rastúcej reďkovke nažíva žihľava 👍🏻 #herbar_verbena
  A ja si chcem cez víkend dopriať žihľavovú kúru na vlasy, tak zajtra pôjdem nazbierať 🙌🏻

  Čo vy a žihľava? 🖤

  #verbena

  Vedeli ste, že:

  Ž i h ľ a v a dvojdomá má vysoký obsah vitamínu C a podporuje tvorbu červených krviniek?

  Nielen, že nás môže nepríjemne popŕhliť, ale má aj ďalšie priaznivé účinky, o ktorých sa dozviete v #herbar_verbena v skupine ➡ Verbena - inšpirovaná prírodou 🖤 https://www.modrykonik.sk/group/11775/

  #verbena

  Aj lienke chutia listy z jahody 🐞

  Tak ako, žienky, odhodlali ste sa na čaj z mladých listov jahody?

  #herbar_verbena #verbena

  Krásny večer žienky,
  mám pre vás výsledky súťaže o balíček #verbena ! 😍

  Šťastnou výherkyňou, ktorá splnila obe podmienky, je @mishu 👏 Blahoželám, budem ti písať správu!

  Pozrite aký má práve dokončený okrasno bylinkový kútik s materinou dúškou 🙂 keď sa to tam rozrastie, bude to vyzerať úžasne 😍

  Baby, ďakujem vám za obrovskú účasť, označujem vás všetky, aby ste vedeli, že súťaž skončila a že je už známy aj výherca. Pre potešenie posielam aspoň 💙💙💙

  Budem rada ak si ma pridáte k obľúbeným, aby vám neušla žiadna nová súťaž, ďalšia bude už čoskoro! ❤

  @186mery, @adapada61, @andrbeata, @annarita, @bambulka11123, @bana1, @barbara24, @barbora237, @baskustek, @beni2019, @bibenka1991, @bubiadany, @chrustik2211, @danulienkalienka, @domculik, @evka2512, @ferret95, @fkata, @geokatka, @ghelena, @goldie3, @haduka14, @hammy, @islava, @italy2, @ivka_123, @ivkasnv, @jachin, @jaross, @katus32, @keiko, @kimmi17, @kovackaadka, @kratkamala, @kristina2708, @lenulka0605, @lienka525, @linda2876, @livizi, @loulou1, @lucijalucy, @lusssii, @lynth, @majik66, @mana48, @marianna535, @martina2ve, @martina374, @martuska174, @mata851, @matka1984, @melina19, @miriskaz, @mirka8359, @miroslava21, @mishela1323, @mishu, @modrysonik, @monikavivo, @monique17, @mummylina, @nikaj, @nikolka99, @nycole, @olalka, @petulka1975, @pexinka, @radkaradix, @rebesita, @renata147, @s4muel, @salka99, @siskam79, @sonica, @stani.m, @staniacik, @sunnyboy, @svetlanat, @szuszana, @tajik, @terkarepka, @tibma, @timea331, @tina1992, @vargovaad, @veronika3006, @wurschi, @xlolax80, @zdenkastanka, @zuzanka2411, @zuzikaa29

  Ešte dopiť kávu, dať si obľúbený cukrík (šípka, to je moje, najradšej mám šípkový čaj) a frčím do záhrady. 🙂

  Už mi aj mäta vykúka, tak idem skontrolovať ako sa jej darí 😍 to budú limonády!

  A vy máte ešte šancu zapojiť sa do súťaže o balíček Verbena do dnešného večera! 👏 ➡ https://www.modrykonik.sk/blog/eilish/message/s...

  Musím povedať, že mi posielate naozaj nádherné bylinkové záhradky a teším sa spolu s vami, že vám robia obrovskú radosť. ❤

  #verbena