Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
12. apr 2011

@goralenka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alicag
12. apr 2011

😀 😀 😀 😀 😀 Fakt nato neni slov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

goralenka
12. apr 2011

@kanhwa
@alicag
mala som napisany pekny komentar ale kaslem na neho 😀

mata25
12. apr 2011

@drikao
pozor na romske adoptivne deticky, aby si si nahodou nejake nedoniesla domov 😉

goralenka
12. apr 2011

Ja neverim, ze jej este nikto nepovedal, ze aj ked vezme biele dieta (a hlavne z anonymneho porodu) tak to kludne moze byt polovicny cinan, cernosko, cigancatko... matka ista, otec neznamy.. a ak je matka romka ale nie je tmava (aj take poznam) a otec neznamy (kludne aj rom) tak jej doma moze vyrastat tiez romske dietatko....

cicimotinka
12. apr 2011

@goralenka @kanhwa bolo tu to, čo si myslím, alebo som dačo prepásla ☹
@mata25 my máme rómske, mala by som dačo vedieť ??? 😀 😀 😀

alicag
12. apr 2011

@goralenka Máš pravdu. 😉

goralenka
12. apr 2011

@cicimotinka hej.. ale ked chces, mozem ti poslat postu 😀 😀 speci kvoli tebe 😉

cicimotinka
12. apr 2011

@goralenka to by ma potešilo... minule som nestihla 2 príspevky špeci pre mňa... 😝

mata25
12. apr 2011

@goralenka
vidis a preto mam take zmiesane pocity z toho ked niekto chce cisto biele dieta a najlepsie este po vysokoskolsky vzdelanych ludoch s ktorymi spadlo lietadlo. vzdy je to loteria, hlavne ked 90% deti ma otca neznameho. 🙂

kanhwa
12. apr 2011

baby nereagujme vobec na nic s tou osobou tu, len v sukromnej teme. ani nekomentujme, lebo prave toto ona potrebuje pre uspesne rozvijanie svojej dusevnej diagnozy...

mata25
12. apr 2011

@cicimotinka
nie len sa mi nepacil podton jedneho prispevku, ktory sa tu na chvilku objavil.

najjulinka
12. apr 2011

drikao je hlavný porušovatel pravidiel konika... vsak tak ju budu mazať vkuse 😀

cairka
12. apr 2011

@mata25 , ste ju nemali upozorniť 😀 aká by bola sranda, keby im to biele dieťa z anonymného pôrodu pred pubertou očernelo 😀 to by bol len šok 😝

cairka
12. apr 2011

he, sranda, moju odpoveď hodilo ešte pred príspevok, na ktorý som reagovala 😕 😀

cicimotinka
12. apr 2011

@mata25 juj, som sa ľakla, že sú zase nejaké "nové vedecké poznatky" objavené... a ono sa to len niekto objavil... no nie na dlho - myslím... 😀

cicimotinka
12. apr 2011

@najjulinka 😀

mata25
12. apr 2011

@cairka
co pred pubertou, uz prve leto by sa opalilo a zabudlo v zime vyblednut. 😀 ja mam v lete tmavsu cokoladku a v zime bielu cokoladku a som zvedava co druha cokoladka, ako bude menit farby. hahaha

dioliana1
12. apr 2011
alicag
12. apr 2011

@cicimotinka 😀 😀 😀 😀

tobopa
12. apr 2011

ahojte maminy 😉 , dovoľte mi pridať sa k Vašej téme o adopcii. Som mamina čakateľka zo srdiečka, máme kontakt s našim budúcim synčekom a verím, že nám to skoro odklepnú. Chcela by som sa s Vami podeliť o skúsenosti 1. kontaktu a preskočení tzv. iskry, no a samozrejme o strastiplnej ceste k malunkému. Na maličkého sme nečakali až tak strašne dlho (11 mesiacov), ale od rozhodnutia, že ho chceme mať pri sebe už navždy (je to asi tak 2 mesiace), to strašne dlho trvá ☹ a to si ho ešte nemôžeme brať ani na víkendy, ach jo ☹

yukki
12. apr 2011

@tobopa no a kde to väzí? Je už vytýčené pojednávanie-dátum?

tobopa
12. apr 2011

@yukki no práve ešte nie, nášho maličkého sa biomama vzdala hneď po pôrode, ale hovoria nám, že to musí prebehnúť aj súdnou cestou a dokiaľ nebude oficiálne právne voľný, tak nám ho nemôžu dať na víkendík

najjulinka
12. apr 2011

@tobopa vzdala sa alebo ho nechala??? lebo ten čas mi pride skor tak na to, že ho nechala... naše babulky matka nechala a osvojitelnost jendna mala takmer 13mesačná a druhá 8 a pol mesačná...

yukki
12. apr 2011

no, nechcú veľmi dávať na tie víkendové pobyty...a ono to ani nie je pre dieťa veľmi dobré, ja som to zažila. Ale je zaujímavé že vzdala....a že sa to takto ťahá.... No, držím palce, aby to bolo čo najskôr.

tobopa
12. apr 2011

@najjulinka vzdala sa ho, podpísala papiere, že dáva súhlas na osvojenie, ale neviem prečo tak strašne trvá to pojednávanie, malý má už skoro 15 mesiacov

tobopa
12. apr 2011

@yukki ďakujem, ja viem, že tie víkendové pobytu sú určite ťažké pri rozlúčke, ale myslím si, že ten čas, keď sme boli teraz spolu 6 hodín, tak nám dáva veľmi veľa aj malinkému aj nám

cairka
12. apr 2011

@tobopa , a ako ďaleko ste od seba? ako často sa môžete vídať? malý je v profirodine?

magimary
12. apr 2011

@tobopa je úplne iné malého si vziať a potom ho zase vrátiť...to sa so šiestimi hodinami nedá ani porovnávať...
my sme toto zažívali s našim profisynčekom polroka a už by som to nikdy nechcela zažiť (resp. už nechcem aby to neiekdy "naše"detičky zažívali)...
takže...z lásky k tomu malému si to veľmi dobre, veľmi dobre premysli...

poviem ti, ako to prebieha...
v piatok večer si pre malého prišli "noví rodičia"...plakal im do nedele doobedia...poobede sa upokojil... a to už zase išiel k nám domov...
u nás plakal tiež jeden deň, ale ešte do štvrtka v noci plakával a mal nočné mory... v piatok cez deň bol konečne opäť vo svojej koži..., ale opäť prišiel večer a on išiel "domov" niekde inde... a tam zase plakal do nedele... a stále dokola...
a takto to trvalo polroka (!)...čo myslíš, komu to čo dalo?...

natia
12. apr 2011

no moje nervy, čo sa to tu zase deje za mazačky a dohadovačky? 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre