• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

27. marca 2017 
a davali ste si uz vlastne na sud? Neskusali ste predbezko? Teraz sa uz neda podat predbezne opatrenie? :( jemine, drobcek maly :pensive:
@tobopa
12. apr 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa priamo v TT???
ak ho budete mať doma, malo by sa to nahlásiť a riešiť, že bol nelegálne zavretý... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
12. apr 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa , on bol celých tých svojich 15m v domove? chudák, to som si myslela, že už sa nestáva...
12. apr 2011 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano, on fakt nepoznal doteraz čo je rodina, ale verím, pevne verím, že toto skoro spozná a my s ním :grinning: už sme fakt zvažovali, že to niekde posunieme, ale bojím sa, aby nám to nepoškodilo, niekedy je lepšie trocha vyčkať, ale všeho s mírou... na súde už žiadosť máme a o predbežnom opatrení som nepočula :astonished:
12. apr 2011 o 21:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. apr 2011 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa , pedbežko sa dá podať aj dodatočne, len ono kým není osvojiteľnosť by asi nič neporiešilo, či ? :confused:
12. apr 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozeram ze nasa kamoska sa tu zasa predvadza :slight_smile: myslite ze aj kope nohami a hadze sa o zem? :grinning:
12. apr 2011 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani na sociálke nám povedala, že už sa stalo aj to, že v jeden deň urobili aj právnu voľnosť a poobede toho istého dňa aj súd s budúcimi rodičmi, tak máme stále nádej, že s nami to bude nejako tak podobne :wink:
12. apr 2011 o 21:41  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka nie.. mne vypisuje sprostosti aby mi ich mohla poslat ked sa jej podari zase o 2 dni zaregistrovat :grinning:
12. apr 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka podľa mňa poriešilo...
aspoň umiestnenie v rodine... :confused:
@tobopa
12. apr 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@goralenka aj mne pisala, asi sme jej sympaticke
12. apr 2011 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary , tým si práve nie som istá, či by nemuseli dať vedieť biorodičom a tým pádom by sa stratila anonymita :unamused: mohli by "len" zveriť do starostlivosti. čo by iste bolo to najlepšie, ale nesie to isté riziká...
ach jaj tie urady, to je hrozne ako sa to komplikuje, som zvedava co nas este caka
12. apr 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako je to teda s tým predbežným opatrením? chápem tomu tak, že ak by bol právne voľný, tak by sme si mohli dať návrh na súd o dlhodobú návštevu u nás doma, pokiaľ nebude rozsudok o predosvojiteľskej starostlivosti a po právoplatnosti rozsudku už by bol natrvalo?
12. apr 2011 o 21:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka hej, to asi áno :unamused: :rolling_eyes:
12. apr 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa predbežným opatrením súd zverí dieťa do predosvojiteľskej starostlivosti. Predbežné je preto, lebo sa rozhoduje do 7, resp. 30 dní (záleží na aký paragraf sa odvoláš, to by sme poradili :wink: ) Je to rozhodnutie "od stola", bez pojednávania, ale po vykonateľnosti môžeš normálne nastúpiť na rodičovskú dovolenku a čakáte na súd o predosvojiteľskej všetci spolu doma :slight_smile:
12. apr 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka ale malý musí byť najskôr právne voľný, no a tam je celý pes zakopaný :unamused:
12. apr 2011 o 21:53  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa no, neviem, podľa mňa ani nie... :confused:
12. apr 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary skúsim si to nejako zistiť
12. apr 2011 o 22:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa veru, skús, za to nič nedáš...
12. apr 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak ja mam doma dieta a doteraz netusim rozdiel medzi pravne volne dieta a osvojitelnost.. A uz mi to dobri ludkovia z temy casto vysvetlovali :zipper_mouth: :confused:
Lebo sa mi tak vidi, ze nasa mala bola pravne volna, ale osvojitelnost nebola :sweat_smile: este ked sme davali na sud....
12. apr 2011 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem za Vaše príspevky, už musím ísť spať, lebo zajtra ma čaká 14 prckov a musím nabrať dosť síl :grinning: zajtra, dúfam, sa tu stretneme a možno budem mať aj nejaké nové správy, tak Vám prajem dobrú noc a úspešný zajtrajší deň :wink:
12. apr 2011 o 22:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkove leni na stránke portal.gov je medzi obomi výrazmi "rovná sa"...
napr. vo vete: "Adoptovať je možné len dieťa, ktoré je osvojiteľné (právne voľné)".
preto ja osobne si myslím (možno mylne :confused: ), že to sú dva synonymické výrazy pre rovnaký stav :confused:

ale keby sa to malo slovne "vyšperkovať" do detailíkov, tak logicky by to mohlo byť aj tak, že dieťa je právne voľné skutkom matky (opustením, zrieknutím, podpísaním papierov, zanedbávaním kontaktov v US) a ak je tento skutok matky klasifikovaný a potvrdený aj na súde, tak ma status, že je aj osvojiteľné , hm? :confused:
12. apr 2011 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ja nechápem predbežku... malý bol právne voľný, čiže osvojiteľný, dali sme si predbežko, nakoľko nám DeD nepovolil hosťovací... sudkyňa ho zamietla s oddôvodnením, že dieťa má v DeD vyhovujúcu starostlivosť, že nie je v ohrození života... stratili sme v podstate mesiac... ako som pochopila, aj toto dieťatko je "len" v DeD a riešite aj možné predbežko... :grinning: gulášik mám :grinning:
12. apr 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimotinka vo vašom prípade predbežko nijako nesúviselo s jeho právnou voľnosťou (a preto si myslím, že ani v tobopa-inom; nakoľko o predbežko žiadajú aj pestúni a ich deti nemajú osvojiteľnosť), dávali ste predbežko, aby ste malého mali čím skôr fyzicky doma...to, že to "múdry" sudca vyhodnotil inak, je druhá vec...
ale aspoň ste skúsili... :wink: ,
úspešnosť predbežiek je by očko tak 70:30 (v prospech schválených)
aspoň z tunajších "štatistík"... :wink: :sweat_smile:
12. apr 2011 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicimotinka
no to je na tom najhorsie, ze si to sudca robi ako uzna sam za vhodne..
Nasa mala bola v laskyplnej profirodine.. A predbezko bolo schvalene 7 dni po podani...
12. apr 2011 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary
hm, tak by som to aj ja chapala.. aspon podla papierov nasej malej.. Ale ako je to v skutocnosti, netusim :zipper_mouth: :grinning: :grinning:
12. apr 2011 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kedysi neboal osvojitelnost.. boli pravne volne deti.... podla stareho zakona... a pravnu volnost neurčil sud pokial viem,a le nadobudla automaticky... pol roka nezajem, zrieknutie sa... atd.....
osvojitelnost je podla noveho zakona a je až ju sud dá... dá ju presne po nezaujme, po zrieknutí a tak.. ale nenadobudne sa automaticky.. sud ju musi vyrieknuť... :wink:
12. apr 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa Moc Vám držíme palce,aby ste to čím skorej vybavili a boli všetci spolu :slight_smile: to je neskutočné v tomto štáte tie ťahanice.
13. apr 2011 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok