Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

meghan
13. apr 2011

@yukki a co to znamena starsie? ako stare si ziadala ? lebo ja mam poziadane o biele dievcatko 0- 4 roky, ale bolo mi povedane, ze bielych dievcatiek mavaju velmi malo. no a pekne rychlo ta vybavili, to je krasne, keby so vsetkymi to islo tak rychlo!

cairka
13. apr 2011

@meghan , keby aj ostatní zvoľnili požiadavky, tak ich môžu tak rýchlo vybaviť.
Ja som mala obe ponúknuté ako 8mesačné. Staršia bola právne voľná, ale ešte neprebehol súd o sovojiteľnosti, mladšia mala osvojiteľnosť už niekoľko mesiacov...

meghan
13. apr 2011

A nedavno sa tu spominalo, ze Navrat a Usmev ako dar maju zoznam dietatiek. Boli ste niektora na ten zoznam pozriet?

meghan
13. apr 2011

@cairka takze obe mas adoptovane? a nerobili ti problem kvoli financnej situacii, ze ci ako samozivitelka uzivis 2 deti a seba?

tortelinka
13. apr 2011

@meghan ja sa chystam hned ako budeme v zozname

cairka
13. apr 2011

@meghan , ja mám obe v pestúnstve. Ale mladšej rodičia sú pozbavení rod. práv a staršiu keby som chcela adoptovať, tak tiež nie je problém, lebo už 5 rokov nejavia záujem. úprimne si to neviem bez tých pestu príspevkov predstaviť, hlavne teraz, kým som na rodičovskej...

meghan
13. apr 2011

@tortelinka ked ja si vobec nepamatam, zeby na nasom kurze nam ponukli mozno ist pozriet do zoznamu - urcite by som to urobila

tortelinka
13. apr 2011

@meghan zasa urady, mozes sito pozriet, mas na to pravo

meghan
13. apr 2011

@tortelinka no veru, skusim sa s nimi skontaktovat. diky

yukki
13. apr 2011

@meghan ja som mala tiež do 4 rokov požiadané, obe prišli ku mne ako 20 mesačné. Len som si nevyberala farbu pleti, preto to šlo ruk-cuk..vlastne ani pohlavie som si nevyberala, ale chlapca mi aj tak veľmi nechceli dať... 😝

meghan
13. apr 2011

@yukki hm a mne zase chlapca ponukaju. ked som uz po 2 krat volala na urad bolo mi povedane, ze kedze tych dievcatiek je malo a dostanem sa do prvej 5, ze mi ponuknu aj chlapca a bude na mne, ci sa pridem pozriet, alebo budem cakat dalej na dievcatko. Takze ty si nebola v tych nadaciach pozriet zoznam - tebe dievcatka ponukol rovno urad?

yukki
13. apr 2011

bola som, aj tam pozrieť. Mali tam prudko neaktuálne tie zoznamy 😀 😝

akramgad
13. apr 2011

ahojte 🙂

yukki
13. apr 2011

@meghan a dievčatká mi ponúkol úrad, hej.

meghan
13. apr 2011

@yukki co to znamena neaktualne zoznamy? a boli tam ake deti? tak ako sa tu spominalo, tazsie umiestnitelne : chore, starsie a tak?

meghan
13. apr 2011

@akramgad ahoooj

yukki
13. apr 2011

@meghan všelijaké, aj tmavé aj biele-tých menej, trebars po drog.závislých mamkách, ale veľa z nich už v tom čase keď mne predložili ich spisy boli vo svojich nových rodinách!

meghan
13. apr 2011

@yukki tak to je skoda, ze to centralne nejako neaktualizuju a viacej nespolupracuju - myslim upsvar a nadacie. Stale sa hovori, ako je vela deti v detskych domovoch a pritom je tolko ludi, ktori by si deticky pobrali a kvoli nejakym "uzasnym" zakonom si musia deti aj rodicia vytrpiet aj bezdovodne opletacky

meghan
13. apr 2011

no, moja hodina odbila, pojdem spinkat. dakujem vam, zase som o nieco mudrejsia... Prajem dobru noc vsetkym.

cicimotinka
13. apr 2011

@lenkove S pani Blahovou sme komunikovali, resp. ona so mnou, kým to bolo "o počasí"... keď som chcela radu o tom, čo v prípade, že DeD urobil chybu a lekári sa na tom podieľali atď, viac sa neozvala... jedna vec je písať blogy, druhá uvádzať ich do praxe... je fakt, že odvádza kusisko dobrej práce, ale mala zostať pri tom a nie ísť do politiky si myslím... 😎

lenkove
14. apr 2011

@cicimotinka
ono sa to vzdy zahra akosi do stratena s tymi detickami... Vsetko zle,co sa im prihodilo je ... akoby nebolo.. Esteze ma vas maly rodinku, co ho lubi.. Kolko deti je bez nej... :(
citam a grciam . V podstate nemam nic proti uradnikom, myslim ze mnohe kuratorky sa snazia a robia co sa da a zvlada. Ja napr. velmi chvalim tu nasu za pomoc pri vybavovani sudov, rady a podporu. Ale par exemplarov, co sa najdu v tejto prirucke.. jednym slovom, grc.

http://vzd.cz/sites/default/files/Dlha_cesta_do...

akramgad
14. apr 2011

prajem pekný večer

akramgad
15. apr 2011

ste tu maminky?

yukki
15. apr 2011

tu tu...

alicag
15. apr 2011

Ahoojte 🙂 dnes našli v hniezde záchrany v Prešove dievčatko bolo to v novom čase.

tortelinka
15. apr 2011

@alicag to som citala asi pred tyzdnom, alebo to je dalsie?

5katarina7
15. apr 2011

včera večer to bolo v správach,taká zlatá bola 🙂

akramgad
15. apr 2011

hurá ďalšia žienka sa stane maminkou 🙂

alicag
15. apr 2011

@tortelinka To je nové babo.

@5katarina7 Je zlatunká 🙂 Aspon nájde novu milujucu rodinu. 😉 🙂 🙂

akramgad
15. apr 2011

dúfam že áno je veľa čo na ňu čaká a budú ju milovať viac ako svoj život 😉 🙂 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre