Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

joannita
27. sep 2020

@evkasus ake ste mali pls poziadavky na dieta ked ste cakali tak kratko? Len ma zaujima ako na tom naozaj je ta trnava....

evkasus
27. sep 2020

@joannita No my sme chceli bieleho alebo poloromskeho novorodenca s nie zavaznymi zdravotnymi problemami. Respektive sme nasledne pochopili, ze ak niekto pripusta dieta z utajeneho porodu, tak je to len o tom, ako sa dieta javi od pohladu, pokial ide o etnikum. Respektive obcas nejaka info o mame unikne, tak aspon o mame clovek vie. Naozsj sa v Trnave dlho necaka. Nam na priprave povedali, ze do dvoch rokov a bolo to skor. Nikoho sme neurgovali.

joannita
27. sep 2020

@evkasus hej tolko sa cakalo aj v Ba prednedavnom na poloromskeho novorodenca, ale nejak sa to predlzilo 😐 Super, tak gratulujem 🙏
V Tt sa caka aj na biele vraj pomerne kratko, baby tu pisali ze 2 roky cakali.
Ja keby som este raz mala cakat na dieta tak sa stahujem do TT, bez srandy uplme vazne 😁
My uz cakame ale skoro rok a pol v Ba tak snad sa dockame aspon za rok 😐

vanda858
27. sep 2020

Ahojte, prosím o radu. Ideme si podávať žiadosť a pripravujeme si papiere k jej podaniu. Čo sa týka tých papierov o prijíme. Tak ja som normálne zamestnaná, tak to je jasné potvrdenie za posledných 12 mesiacov. Ak je manžel podnikateľ, tak môže doložiť napríklad daňové priznanie? Máte niekto skúsenosť? Vopred vďaka 🙂

berginkan
27. sep 2020

@vanda858 ano presne tak

tecko28
27. sep 2020

@vanda858 moj pracuje v zahranici a daval len vypis z uctu - prijem

evkasus
27. sep 2020

@joannita My nakoniec mame biele babatko. Je to vsetko taky zazrak o ktory sme sa nijak nepricinili. Prajem aj vam, aby ste sa cim skor dockali. A presne tak by som uvazovala aj ja, ze by som bola schopna sa prestahovat do ineho kraja.

joannita
27. sep 2020

@evkasus dakujem, my uz jedneho doma mame, cakame surodenca.
Aj ked... A to neber prosim v zlom 🙏 ved ty za to nenozes 😁 pride mi to take nespravodlive, ze je to rozdelene podla krajov. Lebo tieto priepastne rozdiely.... V Ba na biele babo sa caka aj 6 rokov, v ziline aj 10. Mal by byt jeden poradovnik podla mna, ale to len taka moja skromna uvaha 🤷‍♀️

joannita
27. sep 2020

@vanda858 ano danove priznanie za predchadzajuci rok

djura
27. sep 2020

Dievčatá, možno ste to každá dostala, alebo možno nie.
Ahojte,
Môžem sa podeliť o :"zoznam doporučených rodičovských aktivít pri osvojenom dieťatu v mladšom veku"
-dostali sme ho od pani psychologicky rozne hry na zblizenie a tak asi 3x A4
*** ak máte záujem môžem naskenovať a zaslať

evkasus
27. sep 2020

@joannita Ano chapem, aj mne to pride nespravodlive.

rebekarebekova
27. sep 2020

@djura mozeme poprosit? 🙏👍

rebekarebekova
27. sep 2020

@joannita neboooj podla mna to bude aj skor ako o rok. Kolko ma uz syncek? Biosurodenec nehrozi?

ninquewen
27. sep 2020

@djura aj ja si prosim 🙏

gelinka75
27. sep 2020

@djura aj ja si prosim, nas maly je maly nezbednik, ide si svojim, musim ho stale niecim novym zaujat 🙂

tlucka
27. sep 2020

@djura Môžem aj ja poprosit?

joannita
27. sep 2020

@rebekarebekova no neviem, ked baby pisu ze na romske do 3 rokov, sa caka vyse 2 roky 😐 Na poloromske do 6m teda asi dlhsie 😐
Nas maly ma 2 roky uz. Bio surodenec myslim ze nehrozi. IVF uz odmietam a prirodzene by to bol naozaj velky zazrak 😌

joannita
27. sep 2020

@djura mozem poprosit aj ja? Dakujem

berginkan
27. sep 2020

@djura aj ja si prosim 🙂

miriam439
27. sep 2020

@djura Pekne prosím aj ja tie aktivity, vopred ďakujem. ☺️

djura
28. sep 2020

Dievčatá pači sa :-*

djura
28. sep 2020

@rebekarebekova podarilo sa mi to pridat nizsie do prispevku ♡

mana85
28. sep 2020

@joannita Ak by neboli kontaktovaní tí ktorí majú minimálne alebo žiadne nároky na dieťa skôr ako sa nich dostane rad tak deti ťažšie umiestnitelne do rodín by už nedostali šancu.
V našom prípade odmietlo 10 záujemcov v poradovniku a boli kontaktovaní aj tí čo mali voľnejšiu požiadavku na bábo, my sme boli 19 dní zapísaní na poslednom 183 mieste ak by sme tiež odmietli tak by šiel náš už teraz velkáč do celoslovenského zoznamu. A pri dcérke sme ani nečakali našli nám ju hneď pri podpísaní do zoznamu, čakala na nás 2 roky.

laura1994
28. sep 2020

@joannita konečne sa niekto našiel s takým názorom ako mám aj ja. Ja si tiež myslím, že je to veľmi, veľmi nespravodlivé... V našom kraji sa čaká na biele dieťatko 9 rokov. V TT ako píšeš tak 2 ☹ .... Je to veľmi nespravodlivé.... Ja viem, že ani jedna z nás za to nemôže.

andrea_82
28. sep 2020

@laura1994 ja mám tiež tento názor. Kedysi som počula, že je to na kraje rozdelené preto, aby si dieťa zachovalo "väzby". Ale to je podľa mňa blbosť, veď to je práve na figu, keď niekde za rohom môžeš stretnúť jeho bio matku. Podľa mňa to je len pre úradníčky pohodlnejšie, že každá zodpovedá za tú "svoju" skupinu čakateľov.

laura1994
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda858
28. sep 2020

@joannita Ďakujem👍

joannita
28. sep 2020

@mana85 to patrilo mne ta tvoja sprava? 🤔
Nejak si to neviem spojit s nicim co som pisala.... 😉

berginkan
28. sep 2020

@laura1994 ja si myslim, ze cely tento system je nespravodlivy. Aj poradovnik aj kraje atd. Nic nie fer. Co s tym narobime. Nic

erio
28. sep 2020

@andrea_82 malo by to tak byť ale nie, naše deti sú súrodenci narodený v jednom kraji a rozhodili ich do domovov aj v iných krajoch.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli