Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
26. apr 2011

zdravim všetky žienky,,,,,@cicimotinka ahoj.spominaš si na mňa? tak už chodime na pripravu a 9.maja robime testy 😉 😉 tak sa vytešujeme 😵 😵 ešte ma napadlo ako to bude s materskou,,,mi troška zmenime požiadavky na mimi,,, mali sme od 0 do 2r chlapcek,,,, a teraz sme to posunuli od 0 do 4 alebo 5r,,,,,eda tak brali by sme surodenecku dvojicu,,starsie a mladcie,,,,,chlapcek a dievcatko,,,ale v podstatenam je jedno moze byt aj dve dievcence,alebo chlapci,,, 😵 😵 vraj tam sa sance zvysuju,,,,,,Vy neuvažujete nad druhym,,,

dadenka1
26. apr 2011

@natia
@cicimotinka ja viem.. "katalógy" nekukať mi radili už predtým viacerí.. napr. akim.. myčakáme na 0-6 (pôvodne sme mali novorodenca, ale naposledy som to zmenila...staršie určite nie...).. a máte pravdu, nechám to tak.. ale voalať zajtra budem... Inak Májska tam zastupovala naposledy Ulmanovú, asi kým nenájdu náhradu.. a doteraz mi to tam zdvihli vždy na prvýkrát.. akurát asi ešte dnes mali dovolenku veľkonočnú... Tak uvidím zajtra

maznacik007
26. apr 2011

@meghan velmi zavisi od poziadaviek a od toho kde ste robili pripravu... ak ma par / alebo teda ziadatel v podmienkach novorodenec, nie romske etnikum max. do 6 mesiacov... tak vtedy sa neponuka moznost nazriet do zoznamov v subjektoch a ani tety na urade neponukaju.. vtedy sa prosto caka...
treba si uvedomit ze v zoznamoch su v drvivej vacsine deti ktore su znevyhodnene ci uz formou / je mozne iba pestunstvo/ vekom, diagnozami, farbou pokozky, prip. tym ze su ponukane ako surodenecka skupina...

ak niekto zvazuje ze je ochotny prijat aj starsie dietatko / v zoznamoch su aj deticky medzi 6 mesiacmi a rokom/ romske alebo poloromske a pod... je ochotny akceptovat prip. mensie zdravotne problemy../ co ale nemusi byt/ tak potom tam je dobre oslovit Usmev alebo Navrat a poziadat o stretnutie / treba si priniest so sebou pravoplatne rozhodnutie o zaradeni do zoznamu ziadatelov nemuseli ste v tom subjekte vykonavat pripravu...

ono velkym problemom je aj to ze dnes vela deti co ide do ustavnej starostlivosti su skupiny surodencov... a vacsinou ludia hladaju solo deti...

@meghan ake ste mali uvedene poziadavky na dietatko... ?

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad a predstav si, že naposledy nám na úrade samotné tety povedali, ak chcete môžete nazrieť do katalógov... (alebo sa mi to iba zdá?.. je mi to jedno.. nazerať nebudem, máte pravdu)

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 a aký vek ste si dali alebo teda požiadavky?

meghan
26. apr 2011

@maznacik007 biele, zdrave dievcatko, vek 0 - 4 roky

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 moja idem do sprchy tak cca 20 min. 🙂

maznacik007
26. apr 2011

@meghan a osvojenie ci pestunska starostlivost...

inak asi ta sklamem ale toto su poziadavky na dlhodobe cakanie... zavisi od kraja... v BA tak rok a pol az dva ine kraje aj dlhsie

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad pohlavie - to je jedno, vek 0-6mes.

meghan
26. apr 2011

@maznacik007 osvojenie. a mas pravdu, bolo mi na urade povedane, ze na taketo dievcatko sa caka dlho. Ale minuly tyzden mi po 10 mesiacoch volali a ponukli taketo dievcatko, len som musela odmietnut... tak budem musiet cakat dalej...

dadenka1
26. apr 2011

@meghan aké ti ponúkli?

mata71
26. apr 2011

@dadenka1 Ahoj .no to Ta obdivujem lebo musiš dlho čakat,,,,držim palčeky,,,ako som pisala chceli by sme aj surodenecku dvojicu,,,,,no moja drz sa a budem citat ako zajta dopadnes ked zavolaš, na urad,,,

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 no my sme mali 0-3 roky moc som neverila na novorodeňa keď že viem že to chceme všetky 🙂

mata71
26. apr 2011

@meghan no to nieje take zle ze po 10 mesiacoch,a preco si odmietla,ak sa smiem spytat?

dadenka1
26. apr 2011

@mata71 no to sa aj ja obdivujem 😀 😀 ale už budú 2 roky v júni, tak snáď na Vianoce? Uvidím..
@akramgad ja veľmi mám potrebu sa aj bábankovať.. A hlavne kvôli mm, on nie je ten typ, že Matka Tereza.. kvôli nemu musím eliminovať maximum príznakov ježka... problém s naviazaním, stresy z odmietnutia a tak.. viem, sebecké, ale som šťastná že on s adopciou vôbec súhlasil..

dadenka1
26. apr 2011

nám po roku a pol ponúkli 9 mes. dievčatko, ale u matky vážna oligofrénia, mm povedal radikálne nie... 3 dni som revala... ale mal pravdu.. bolo by to neuveriteľne náročné..

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 moja rozhodla si sa podľa srdca a aj citu já som šťastná že nám vyšlo mesačné ( to je už dávno máme 1,5 roka ☹ ) já som sa tiež chcela babatkovať xixixi neboj my po 2,5 roku a bolo vlastne ako skoré vianoce takže možno aj vám to tak bude súdené 🙂 a vy nemáte žiadne detičky?

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad zatiaľ nie (sme spolu 11 rokov)... dlho sme čakali...teraz ľutujem.. ale asi to tak malo byť... nevadí... už je to tam.. aj ja rátam tak 2,5 roka... dúfam, že nie dlhšie...

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 moja neľutuj chvíle ktoré ste strávili spolu presne ako si napísala tak to malo byť užiť si jeden druhého a to čo ste medzi seba nahromadili lásku úctu jeden k druhému šťastie teraz dáte vašemu dieťatku 🙂

meghan
26. apr 2011

@mata71
@dadenka1
@maznacik007 poslala som vam IP

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad neľutujem... aspoň sme si jeden druhého riadne užili... a o to viac si budeme vážiť to, že už sme mamina a tatik

natia
26. apr 2011

ej no som ja zvedavá koľko budeme čakať my, ak sa na to znovu dáme... lebo my radikálne požiadavky nemáme...len jednu - že konečne už dievča 😀 aj keď som nesmierne vďačná za Jakubka, ale tentokrát fakt dievča... a kľudne farebné a novorodencov vám určite prenechám 😉

dadenka1
26. apr 2011

@natia A Kubko bol aký veľký?

akramgad
26. apr 2011

@dadenka1 moja to si píš já keď vidím môjho muža z malou v živote by som to do neho nepovedala že bude takýto tatino dokonca pri prvom pozretí na malú plakal ako ešte nikdy 🙂 mala som pocit že ho to chytilo za srdce viac ako mňa ale my maminky to ináč a hlavne inokedy ( bez svedkov) prežívame 🙂

natia
26. apr 2011

@dadenka1 18 mesiacov

magimary
26. apr 2011

@meghan z akého si kraja? neponúkli ti náhodu dievčatko, ktoré tu ponúkli viacerým babulkám? 😕

dadenka1
26. apr 2011

@akramgad ja sa trochu obávam, že aká bude reakcia... bodaj by bol ako tvoj....
Ja som dnes zažila veľmi negatívnu reakciu na adopciu.. Jedna "múdra" zaradila adoptované deti medzi "druhotriedne" (spolu s cudzincami) a nech si vychovávajú inde ale nie s jej deťmi v tej istej škôlke... Riadne ma to zabolelo... Nemala som ani len silu (cez slzy v srdiečku) a odvahu povedať, že raz aj ja budem mať také "nekvalitné" dieťa a plánovala som ho dať do tej škôlky, kde má dieťa aj ona... ☹

dadenka1
26. apr 2011

@natia riadny chlapina už... 😉

natia
26. apr 2011

@dadenka1 no isto...maličký bol 😵 stále je to bábätko moje 😎

dadenka1
26. apr 2011

@natia ja volám mojich 5 ročných.. bábätká moje... ej ale sa jedujú... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre