Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
9. máj 2011

@tofik jej, tofik, teba tu daavno nebolo vidiet! Idete na dalsie dietatko? 🙂 Kratke cakanie zelam 🙂 !! a ako sa mate? Co deticky?

tofik
9. máj 2011

@lenkove 🙂 máme sa super. Budeme mať už prváčku a drobci sú strašne šikovnučký.
A už pár týždňov rozmýšľam, že by sme mohli zase do toho kopnúť a zažiť aj tie prdíky a grcíky. Iba neviem, či ado alebo pestúnsku. 😝

lenuska74
9. máj 2011

@tofik jeej ahoj tak teba som už dávno tu nestretla 🙂 tak som rada že ste to po tých všetkých perepetiách tak zvládli a neboj prváčikovia sú super, jednú máme doma, horšie s deviatakmi 😀 ale všetko ma svoje čaro, mohla si prihodiť nové fotky ako vyrástli 😵

gerdusha
9. máj 2011

@cherry1981 ,

ja toto v dotazniku nemam!!! co to mam za dotaznik?
aká je Vaša predstava o dieťati, ktoré máte záujem si osvojiť - toto sa ma tam NIKDE v dotazniku nepytaju....na ktorej strane to mas??

cherry1981
9. máj 2011

@gerdusha Dotazník má 4 strany a máme to na tretej strane. Je tam napísené aká je naša predstava o dieťati, ktoré máme záujem si osvojiť prípadne si vziať do pestúnskej starostlivost. Ale podla mna aj tak to bude treba asi osobne vsetko ešte aj prediskutovať. Tak možno osobne to budete zadávať. 🙂

tortelinka
9. máj 2011

@mata71 my sme ziadne foto nemali, asi na 3 sedeni sme mali test

mata71
9. máj 2011

@tortelinka dakujem mi mame 3sedenie za sebou,,,inak tam radi chodime je tam super,

tortelinka
9. máj 2011

@mata71 mna to moc nebavi, nic nove som zatial nezistila..ale kazdy to asi vnima inak

mata71
9. máj 2011

@5katarina7 dakujem,no ta znama mala fotky,tak je možne že ich nebudem potrebovat,lebo z manzelovej strany moc nemame .

mata71
9. máj 2011

@tortelinka normalne si povieme ze cesta k drobcovi je už zase blišie a je to 😀 😀

tortelinka
9. máj 2011

@mata71 aj ja to tak beriem, ale preberat psychologiu moc nemusim, mam statnicu,takze nic nove

kanhwa
9. máj 2011

@mata71 a ostatne baby - ake fotky??? my sme ziadne fotky neukazovali...to ako fotky rodiny alebo co??? nerozumiem....

kanhwa
9. máj 2011

@mata71 a ostatne baby - ake fotky??? my sme ziadne fotky neukazovali...to ako fotky rodiny alebo co??? nerozumiem....

meghan
9. máj 2011

@kanhwa fotky teba z detstva. Pripadne aj tvojich surodencov, rodicov - proste ako si prezivala detstvo. My sme si tiez mali priniest, ale sme sa im nestihli venovat

meghan
9. máj 2011

ja som chodila na skupinove sedenia a bolo super - kopec srandy. Testy (tusim boli 2) som tiez pisala cca na 3 sedeni...

kanhwa
10. máj 2011

@meghan aha, to od nas nikto nechcel. my sme sa venovali na sedeniach skor sucasnosti, nasmu vztahu a ako si predstavujeme buducnost s dietatkom.

meghan
10. máj 2011

@kanhwa no, myslim, ze prostrednictvom tych fotiek sa psychlogicka mala dozvediet, ake si mala detstvo, ci stastne a tak, ako si bola vychovavana a co to v tebe zanechalo a tym posudit, ako asi ty budes vychovavat svoje dietatko. Vsetko so vsetkym suvisi...

mata71
10. máj 2011

@kanhwa ahoj, no ako som bola mala ja s rodinou,manzel s rodinou a spoločne fotky v manželstve zo stretnutia s rodinami,vyletmi,,, surodencov,rodičov,,,budeme sa venovat vztahom v rodine,,🙂,,,,,možno je to niečo nove,,,

gerdusha
10. máj 2011

ahojte baby,

ja som sa este chcela spytat k tym dokladom potrebnym k ziadosti a dotazniku...je tam potrebny potvrdeny prijem. je/bola niektora z vas v tom case zivnostnicka? vraj je potrebny "doklad z danoveho uradu"...ide o potvrdenie zaplatenia dane z prijmu za minuly rok? za ake dlhe obdobie? bude na tomto doklade aj suhrn prijmu alebo len potvrdenie, ze ta dan je zaplatena? uz som bola pred par mesiacmi na danovom pre ine tlacivo, viem, ze ta pani je tam trochu nechapava, tak aby som vedela co mam pytat a hlavne co mam dostat.

vdaka vopred

gerdusha
10. máj 2011

baby a este 1 vec: to potvrdenie od lekara: tlacivo ma lekar? alebo ste mali speci formular z UP?

dioliana1
10. máj 2011

@gerdusha z up formular

dioliana1
10. máj 2011

@dioliana1 ja daval prijem za 3 mesiace, ved ti na UP povie či to stačí...alebo si tam zavolaj....

dioliana1
10. máj 2011

@meghan u nás fotky nežiadali ani od adoptivnych ani pestunskych žiadatelov, ja robila na Usmeve, syn robí na UP prípravu a tiež nič také nežiadajú...

maznacik007
10. máj 2011

u nas staci ked lekarka napisala na vymenny listok ze je zdravotny stav dobry. Je sposobily byt pestunom ci take nieco..

potvrdenie ak si podavala ako SZCO danove priznanie tak staci take to biele tlacivko co ti vratili z danaku pri podavani DP.. alebo potom si dat potvrdenie o tom aky bol zaklad dane a kolko je vyratana dan .. oni si to odcitaju a vydelia 12 a maju priemerny cisty mesacny prijem.. a to je to co ich zaujima

natia
10. máj 2011

@gerdusha presne ako vraví maznáčik, stačí na výmenný lístok jednou vetou, len tam musí byť, že či psychicky aj fyzicky spôsobilá po zdravotnej stránke...
@dioliana1 prosííím? to už aj tvoj syn ide do toho ? 😝

gerdusha
10. máj 2011

@dioliana1
@maznacik007
@natia

dakujem vam velmi pekne

dioliana1
10. máj 2011

@natia bude moj zastupca v prípade dovče, kým dorobíme podkrovie 😀 😀 😀

cherry1981
10. máj 2011

Nam na úrade nedali tlačivo pre lekara na potvrdenie, tak vari nám to lekar na nieco potvrdi. A lekár musí vedieť, že potvrdenie chceme na úrad koly osvojeniu? Ja sa chystám zajtra k lekárke.

5katarina7
10. máj 2011

@cherry1981 ani nám nedali na úrade žiadne tlačivo k lekárovi.To nám lekár vypísal na nejaký papier,čo tam mal,ja som povedala kvôli čomu to potrebujem,a aj pre mm som bola vypýtať,lebo on sa tam nevedel dostať 🙂

marti35
10. máj 2011

@5katarina7 ahoj volala si že chcete aj poloromske?

5katarina7
10. máj 2011

@marti35 nevolala som,lebo mm sa nevie rozhodnúť 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre