• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

23. marca 2017 
ahojte, rada sa k Vám pridám. My sme už začali s prípravou, máme 4 sedenia za sebou... ubieha to celkom rýchlo... kiež by nás na Vianoce bolo viac....
13. jún 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nalada a čo tam sa deje ,nejaké testy a rozpravate sa ,o čom stale?,,ale psychologičku by skôr potrebovali tí,čo nechcú deti, nie my,čo si ich adoptujeme,ale čo človek preto neurobí
13. jún 2011 o 12:55  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nalada , no na Vianoce môžte byť už celkom reálne viacerí, záleží od vašich požiadaviek :wink:
13. jún 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karkana psychologička s nami preberá predom určené témy...údajne potrebujú vedieť, že dieťa bude v správnych rukách, tak si nás chcú "oťuknúť". Okrem iného nás oboznamuje z úskaliami adopcie a možnosťami, ako ich riešiť... Zatiaľ sme rozoberali, "čo nás viedlo k adopcii..", "aký je náš vzťah", aké sú naše rodiny a vzťahy v rodine. Písali sme osobnostný test, a v pláne máme témy ako výchova dieťaťa, psychomotorický rozvoj, .... aké "bremeno si to - ktoré dieťa nesie zo sebou, aké sú výhody a nevýhody malého a staršieho dieťatka... Sedenia sú príjemné, ale niekedy to ide dosť "pod kožu".... :unamused:
13. jún 2011 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karkana potrebujú zistiť, či nie sme nejakí nevhodní ... či nemáme nejaké úchylky, a tak.... Povedala nám aj o prípade, že týmito sedeniami pár zistil, že oni vlastne vôbec nechcú prijať cudzie dieťa, len boli frustrovaní z toho, že nemôže mať vlastné, a nakoniec zistili, že toto vôbec nie je cesta, ktorá im vyhovuje.... :pensive: aj také sa stáva... U nás to bolo tak, že psychologička mala na každé sedenie pripravenú nejakú tému - a to naša rodina, mm rodina - celé vzťahy, ako sa mama správala, oco, aké vzťahy sme mali medzi súrodencami,... a to isté o nás - celé naše chodenie, manželstvo,....dokonca sa opýtala, či nám to v sexe klape :sweat_smile:
13. jún 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka viem, ... aj o tomto sa s psychologičkou rozprávame....
13. jún 2011 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá utekám - o chvíľu príde manžel, čaká nás ďalšie sedenie s psychologičkou, držte palce... dnes asi krátky osobnostný dotazník a nová téma (zatiaľ neviem aká)...
13. jún 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ,chcem sa opytat hlavne cakateliek, ktore su v prvej 5-ke ci uz maju nieco pripravene pre dietatko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a ak ano, co??? ja sa prave chystam ,ze by som uz mohla nieco kupit :dizzy_face: ale take neutralne ,lebo neviem ci to bude dievcatko ,alebo chlapcek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. jún 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@naduska postielku máš? kočík? ked kupuješ oblečenie, tak také celoročne su tričká s dlhým rukávom body, pančušky, tepláčky ,dupačky, pyžamká a pod. iné ako bundy alebo kombinezy nechaj, až budeš vedieť aké velké je dietatko a v akom ročnom období ti bude treba danú veľkosť, a velkosť tých vecí najlepšie je kúpiť v hornej hranici veku aký máte v požiadavke... :wink:
13. jún 2011 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 no ta velkost :frowning2: ked my mame od o-1 roka :dizzy_face: tak neviem co mozem kupit :frowning2: ale tu postielku a kocik :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to by som mohla :grinning:
13. jún 2011 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak kupuj na ročné asi tak 80-86 :D,
alebo aj trochu menšie ale nie veľa, lebo fakt nevieš kedy a aké velké dieťa príde k vám...ja by nakupila, napríklad pekne postelne oblečenie, nejaké osušky, uteráčiky, podbradníky, nočník, flašky, hračky, nosič-klokanku, vaničku...je toho veľa... :wink:
13. jún 2011 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zákldné výbavičky sú aj na internete, čo treba na začiatok pre mimčo...to sa dá hravo za jeden deň nakupiť...
13. jún 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočik ak sa kupuje nový, tak by som sa neponahlala... lebo vam padne zaruka.... ak kupuješ od ruky, tak pozerať a pozerať a ked bude výhodná kupa, tak kupiť.. idealne nejaký šporťák čo ide až do vodorovnej polohy alebo ku ktoremu sa da dokupiť vanička a autosedačka.. kedže dopredu nevieš či vaničku vam vobec bude treba.... :wink:
13. jún 2011 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dakujem Vam za radu :wink:
13. jún 2011 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. jún 2011 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)

Ahoj, môžete prosím dať, len tie ktoré ešte nedali, páči sa mi, magimary? http://www.modrykonik.sk/forum/tema/vyhraj-v-predajni-planeo-bratislava-raca-2/?collapse=true&pag...
Ďakujem.
13. jún 2011 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dioliana1 uz som dala a posuvam dalej...
13. jún 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
13. jún 2011 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@naduska ja nekupujem vobec nic, lebo mam velke vekove rozpatie dietatka 0-4 roky. Ale priklanam sa k nazoru, ze v dnesnej dobe je vsetkeho a vsade, takze radsej odkladat peniazky a potom mozes vsetko najpotrebnejsie nakupit aj za 1 den a postupne dokupovat. Urcite pockam, az budem mat kontakt s konkretnym dietatkom a nez sa okolo jeho prichodu do novej rodiny vsetko vybavi, to potrva, takze bude casu na obstaranie veci habadej...
14. jún 2011 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@naduska myslím,že s kupovaním detských vecičiek ešte máš čas.Stihneš to aj za 2 hodinky v dobrom hypermarkete,ako my:slight_smile:))
14. jún 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akim ahoj, dík, foto dám ale asi až večre, nestiham :DDDD..... jasné, my sme chceli povodne osvojenie, no neslo to..takto ju máme rýchlejsie doma:D a jej je jedno, ci je v predosv. alebo v pestu:DD
14. jún 2011 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte maminy, musím sa Vám pochváliť, dnes sa zo mňa stala skutočná maminka, mali sme dnes pojednávanie o predosvojiteľskej starostlivosti, máme malinkého doma chvala Bohu, už spinká v postieľke domenka :grinning:
14. jún 2011 o 21:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@tobopa wooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooow!!!!!!!!!!!!!!!!
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: FANTÁZIA!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tak predsa výhra! :dizzy_face:
14. jún 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa gratulujem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. jún 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blahozelam! :slight_smile:
14. jún 2011 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary
@kanhwa
@lenkove mooooooc ďakujem, som nesmierne šťastná, súd bol úplná pohodička, ale ráno som mala dobré nervy, žalúdočná nervozita len taká radosť :grinning: :sunglasses:
14. jún 2011 o 22:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa , gratulujem :dizzy_face:
14. jún 2011 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka mooooc ďakujem, konečne :slight_smile:
14. jún 2011 o 22:26  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tobopa nech ste spolu len a len šťastní... MAMINKO! :dizzy_face: :slight_smile: :wink:
14. jún 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meghan Ďakujem, aj Tebe prajem, aby si sa skoro dočkala... :wink: :sunglasses: :grinning:
14. jún 2011 o 22:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok