Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cherry1981
22. júl 2011

@tortelinka My sme mali zase na toto "zatial" šťastie? Pretože keď sme vybavovali papiere, tak sme sa pýtali na úrade tety pracovníčky a hneď nám povedala, že keď už budeme zaradený tak všetky tie zoznamy s nami prejde. Tak uvidíme...

tortelinka
22. júl 2011

@cherry1981 takze je to fakt iba na voli pracovnicky?to je sila!

magimary
22. júl 2011

@tortelinka každopádne máš na to právo! to či ti to "teta" umožní, je druhá vec...

mne na túto požiadavku "teta" povedala:
"to vám ja takto nemôžem ukazovať! to vám MUSÍM JA vybrať!"

pritom viem, že napr. @mata2 , si vyberala na niekoľkokrát asi zo 700 spisov, podobne aj @lenuska74 😉

tortelinka
22. júl 2011

ok, asi to vyskusam, budem otravovat

magimary
22. júl 2011

@tortelinka ja som tu našu napokon tiež "prinútila", ale bolo to ozaj že nasilu a trvalo nám to 3/4 hodinu, kým sme ju aj s mužom presvedčili,
ale aj to si myslím, že najmä v´daka tomu, že sme tam boli osobne a stáli sme tam zoči-voči nej a asertívne sme trvali na svojom, hoci aj ona mala pocit výhry, lebo samotné spisy nám napokon ani neukázala, iba nám čítala z "veľkej" knihy (rukou písaného zošita), aké všelijaké deti tam má... 😖 😠
ale, my sme išli za konkrétnym dieťaťom a keď ho teda prečítala, tak sme ju zastavili a pozreli rovno už len jeho spis...

tortelinka
22. júl 2011

@magimary kokos to je sila! o co im ide?

cherry1981
22. júl 2011

@tortelinka To je teda sila ked to čítam 😕 😕 , dúfam, že u nás to tak nebude, ale bolo nám povedané, že sa pozrieme aj do zoznamov tak potom uvidim. Uričte trvaj na svojom ja by som sa nedala odbiť. Držím palce 🙂

magimary
22. júl 2011

@tortelinka ako, nechce sa mi tu o tom takto verejne...
ale myslím, že si ľahko domyslíš... 🙄 😝
v tomto našom prípade (a podľa mňa nie je jediný!) ide asi aj o pocit boha... 🤐 😝 🙄

tortelinka
22. júl 2011

@magimary asi tak, problem je len v tom, ze clovek by si ich nerad pohneval, treba byt zadobre

mata2
22. júl 2011

magi,ze pocit boha 😀
ja tomu hovorim syndrom zozratej mudrosti sveta 😝

tortelinka
22. júl 2011

ja zasa syndrom upratovacky 😒

magimary
22. júl 2011

@tortelinka no, upratovačka ma na tieto osoby ešte nikdy nenapadla... 😝 🙄
zlaté upratovačky...
proti nim... 😝

tortelinka
22. júl 2011

@magimary tie boli vzdy dolezite...skola, intrak, vsade rovnake

magimary
22. júl 2011

@tortelinka jááj, tak...
ja som ich v škole akosi nestretala a na intráku som nebola, tak asi preto nemám takú skúsenosť...
no, v nemockách mi vadili, keď nás trieskaním s košmi o piatej budili... 🙄 😝 😉

tortelinka
22. júl 2011

@magimary ja si ich pamatam z intraku o 6 rano:to ne su studenty, to su satanisty!svine spinave! (tie ypsilony su schvalne)

magimary
22. júl 2011

@tortelinka jáááj, tak to by aj sedelo...
len ja toto našťastie nepoznám -myslím od originál upratovačiek... 😝

lenuska74
22. júl 2011

musím povedať, že magi má pravdu ja som mohla kukať spisy koľko som mala práve času a chuť, lebo to nieje ľahké pozeranie nie to ešte čítanie ☹ oni prvý taký polrok ti ukážu iba nejaké 3-4 spisy a potom keď nič tak su prístupní aj na snorenie po iných krajoch . Musím povedať, že na našom úrade som sa vždy stretla iba s ústretovosťou na rozdiel od iných nemenovaných neziskoviek, ktoré nasľubujú pri príprave také veci ktoré nikdy nesplnia, ale ja stále hovorím že je to iba o ľuďoch nie o inštitúciach

beba1902
22. júl 2011

@cherry1981 mal len podmienku nie sud asi 😒

yukki
22. júl 2011

@tortelinka mne ukázali hneď a kopu spisov, druhýkrát ešte väčšiu koppu spisov, ale zas moje požiadavky boli od nula do 4 rokov s primeraným psychomotorickým vývinom....farba akákoľvek, pohlavie detto...

natia
22. júl 2011

@beba1902 ale ved podmienka je ulozena súdom, kto iný by mu ju akože dal??

_my sme mohli do spisov v den, keď som sa prisla vzdat odvolania...vsetky som videla...dodnes si niektore deti pamätám...

beba1902
22. júl 2011

@natia ja neviem ja s tym nemam skusenosti a dufam , ze ani mat nebudem 😉

lenka_21
23. júl 2011

Ahojte baby, tak aj ja som volala na urad a teta mi povedala to iste co @beba1902 ... vraj mam zavolat koncom augusta .... posunuli sme sa vdaka @misula4660 na pekne 7 miesto a tak idem cakat 😀 😀 😀
Baby, co ste v tom zozname NR kraja pred nami, tak mi dajte vediet ak z neho vypadnete 😀 😀 😀 Drzim Vam vsetkym palceky 🙂 😉 🙂

beba1902
23. júl 2011

@lenka_21 velmi radi by sme vypadli budes vediet ako prva ked sa nam to podari 🙂

5katarina7
23. júl 2011

jaj baby,tak my ešte koľko budeme čakať,keď som tam volala naposledy tak sme boli okolo 40,ani neviem asi pred troma mesiacmi a odvtedy sa toho veľa nezmenilo 😒

tortelinka
23. júl 2011

@5katarina7 asi som sa uz pytala, ale z ktoreho si kraja, kolo uz cakate?

karkana
23. júl 2011

dva krát že sa môže odmietnuť ak odmietneme,tak nás vyradia,bolo povedané

suezana
23. júl 2011

@tortelinka katka je NR - ako ja, beba a misula a marti35.... a nr stojí - donedávna sa čakalo presne rok na biele bábo 😒 od septembra minulého roku - pokiaľ máme správne info - tak až teraz dostala bábo miška - bola na 1.mieste.....

123fricka
23. júl 2011

CAUTE ja som nova volam sa martina ..v septembri zaciname s pripravou, mame podane 0-1roka na pohl nezalezi a biele samozrejme popise niekdo?

nalada
23. júl 2011

ahojte, my budeme zaradení na čakačku približne v polovici augusta.... je pred nami ešte dlhá cesta. Len sa chcem opýtať, chystáte si dopredu nejaké veci pre dieťa? Ja neviem, aké veľké to dieťatko dostaneme a čo si mám teda preň chystať... A keď nám potom zavolajú, tak sa najprv od radosti zbláznim a potom začnem všeeeetko nahánať. Ako to robíte Vy?

naduska
23. júl 2011

@karkana a to vam povedali pani uradnicky?? 😀 je nato nejaky zakon???? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre