Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

gerdusha
14. júl 2010

magimary, velmi pekne dakujem za odpoved...ako som citala, mam sa nacakat...podla toho, co tu kocky pisali, tak trnava "ma narvaaano" 😒

magimary
14. júl 2010

gerduš, nevešaj hlavu-podľa môjho "míňení" TT nie je na tom až tak zle 😉 🙂 , však @mexx 😉
samozrejme, ako si sa tu dočítala, čakanie závisí najmä od podmienok uvedených v dotazníku 😉

maja64
19. júl 2010

ahojte baby,

my sme sme s manzelom skoncili pripravu na adopciu, a sme uz dostali spravu, ze nas zaradili do poradovnika 😀 😀 , teraz uz len cakame,
neviete, ako sa dozviem kolkaty sme v poradi, to mam zavolat na upsvr? nebudu si mysliet ze som nedockava - no ved ale som 😉

marketka1
19. júl 2010

@maja64 zavolaj povedz že Vás zapísali do zoznamu žiadateľov a že si zvedavá koľký ste v poradí. 😉 je to ich práca 😉

kanhwa
20. júl 2010

Ahojte,
no nas zapisali do zoznamu 20. aprila a ked som tam volala, tak mi nechceli povedat, kolkati sme v poradi, ze vraj je ta informacia irelevantna, lebo uspokojeni budu aj ziadatelia pred nami, aj po nas skor ako my (podla individualnych poziadaviek). Ja som chcela tu info hlavne pre to, aby som trebars o pol roka mohla posudit, ako sme sa posunuli a tesit sa, ze sa to priblizuje. Ale odmietli mi to povedat ☹

maja64
20. júl 2010

marketka1, kanhwa ďakujem Vám za odpovede,
ešte počkám, nezniesla by som takú odpoveď čo ti kanhwa povedali. Ajtak mám depku ☹, že neviem dokedy treba čakať, ale na druhej strane som rada že aspoň už sme tam😉. len to čakanie...

naduska
20. júl 2010

ahojte ,cakame tak isto na dietako od augusta 2009 a to sme boli 123 v poradi .v january 23,a teraz sme v prvej desiatke.S ionformaciou s uradu ohladne poradia som nemala nikdy problem 🙂

kanhwa
20. júl 2010

No tak baby zrejme to zavisi od uradu, aky postoj k tomu zaujmu. V kazdom pripade sa chystam niekedy neskor na jesen opat volat a budem z nich opat mamit tu informaciu. Ak sa mozem spytat - Maja, Naduska - ake mate predstavy o dietatku? My by sme chceli co najmensie, biele, zdrave...to je asi brutus, ale aj taki ziadatelia sa raz snad dockaju. sme z BA. Napiste viac, nech ozivime tuto temu a mozeme sa aj s ostatnymi podelit o skusenosti. drzim palce 🙂

manulienka
20. júl 2010

Ahojte dievčatá, čo čakáte na detičky... Chcem sa podelit so svojim čakaním na detičky. Od mojho zapísania do zoznamu žiadatelov ubehli 3 roky pokial sa mi ozvali, že majú volneho chlapca. Mal 8 rokov a máme ho v pestúnskej starostlivosti 1 rok. Najprv sme otáľali, pretože sme chceli menšie dieta, tak do 5 rokov. Ale po prvej návšteve sa nám zapáčil a to nebola náhoda, lebo...Do roka a do dňa mi zavolali, že sa mu narodil brat a rodičia ho hneď dali na adopciu, či ho nechceme, keďže by boli radi, keby súrodenci vyrastali spolu. Vôbec sme neváhali a teraz sme v štádiu čakania na súd. Malý drobček na nás čaká v nemocnici a my sme už nedúfali, že sa dočkáme aj babätka, pretože čakanie na maličké je strašne dlhé. Keby sme ho vtedy odmietli, tak nemáme ani druhého. Prajem všetkým čakatelkám vela trpezlivosti na telefonát.

magimary
20. júl 2010

@manulienka úžasné!!! 😉 🙂 😵
aj to, že ste sa odvážili na staršie dieťatko a aj to, že sa vám to takto "zúročilo"
to je Odmena, to je Dar... 😉 😵

kanhwa, myslím, že sa dočkáš (ako mnohí iní pred Tebou), ja má skúsenosti (z nášho, teda aj z Tvojho kraja-patrím pod neho 😉) s čakateľmi s rovnakým podmienkami, ako máš ty a nikto nečakal dlhšie ako dva roky-zväčša rok až rok a pol, ojedinele k dvom rokom čakania 😉 🙂
no u nás na úrade sa asi ťažko dozvieš informáciu o poradí... 😒 🤐, u nás poverená osôbka to neuvádza-presne z dôvodu irelevantnosti ai.

magimary
20. júl 2010

má=mám 😉

kanhwa
21. júl 2010

magimary
jeeeeej - dakujem, presne takuto pozitivnu informaciu som cakala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 hoci narazam stale na informacie, ze v BA to ide rychlejsie, vzdy ma velmi vystrasi taka sprava, ako od manulienky, ze 3 roky na take velke dieta sa cakalo. To sa mi zda straaaasne dlho. To si clovek potom mysli, ze na babetko bude cakat 10 rokov a medzitym ho z poradovnika 5x vyradia ☹ Takze vzdy som stastna ako blcha, ked mi niekto opatovne potvrdi, ze to u nas v BA tak dlho nebude a vytesujem sa 🙂 🙂 🙂 Prosto sa potrebujem o tom neustale uistovat, aby mi z toho cakania nezasibalo - najprv cakanie na tehu a teraz ked sme to uz vzdali tak dalsie cakanie....no, ale aspon ze v tom nie som sama 🙂
manulienka,
gratulujem, ze budete mat aj babetko 🙂 🙂 🙂

kanhwa
21. júl 2010

magimary
este pre upresnenie, my sme v poradovnika na osvojenie a nie na pestu - to co si pisala o tych lehotach v BA si myslela na osvojenie?

magimary
21. júl 2010

hej, tieto lehoty sú na osvojenie 😉 🙂
a to, čo som napísala je ozaj realita, ktorú som zažívala (SKORO) na vlastnej koži...keďže sme ako profesionálni rodičia odovzdávali viaceré detičky s vašimi požiadavkami tu pre bratislavských čakateľov-žiadateľov... (alebo sa sem chodili radiť) a naozaj nikto nečakal viac ako dva roky (!), najčastejšie to bolo ten rok až rokapol 😉
na pestu nie sú "takéto poradovníku"-teda tu u nás...
keďže v našom kraji je (VRAJ-info od kompetentných 😕 ) 9 pestúnov, takže vraj poradovník nepotrebujú 😕 😨

ralanka
21. júl 2010

kanhawa naozaj to v BA ide najrýchlejšie a môžeš hľadať dieťatko aj cez úsmev a návrat kde ti pomôžu kdežto v ZA kraji to nehrozí a jednoznačne to pani na úrade odmietne a povie že dieťa si vyberá rodičov a nie rodičia dieťa aj ked ide o miminko ako v našom prípade a máš jednoducho smolu a nepohneš s tým a musíš len čakať v poradovníku. No a my sme čakali u nás na biele bábo 3 roky takže u vás čakacia doba je malina. U nás je to veľmi zlé na psychiku ked chodíš na fórum a vidíš že baby ktoré sa ešte dávno po tebe zapísali do zoznamov bábo majú a ty musíš len čakať a nemôžeš nič iné robiť to je na tom najhoršie no a ako som počula tak je omnoho viac žiadateľov ako pred tromi rokmi ked sme si dávali žiadosť my tak sa už dopredu pripravujem že ak budeme chcieť druhé tak minim 3 a1/2 roka a viac budeme zas čakať 😠 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹

magimary
21. júl 2010

poradovníku=poradovníky 😝 😅

ralanka
21. júl 2010

ved mary by ti mohla rozprávať aké je to u nás ťažké však mary že sa prosto vyhliadnuté dieťatko nedá u nás povybavovať cez neziskovky aj inak len čakať 😒

kanhwa
21. júl 2010

Magimary,
tak super 🙂 🙂 🙂
Ralanka
hlavne, ze ste sa vytuzeneho babetka dockali 🙂 🙂 🙂 To cakanie muselo byt vsak nekonecne....Urcite Vam to Matusko teraz bohato vynahradi 🙂 Co sa tyka usmevu a navratu, mam take info, ze s nasimi poziadavkami nema vyznam sa tam ani pytat, nekolko su tam u nich v databazach prave take deticky, ktore sa nepodarilo umiestnit do rodiny z poradovnika na Upsvare. A dietatka podla nasej predstavy - mozno to vyznie blbo, ale kazdy by mal ist len do toho, na co si trufa - su nedostatkove...Tie sa do databaz tychto organizacii ani nedostanu - vraj....
Pekny den vsetkym 🙂

ralanka
21. júl 2010

@kanhwa no my sme mali aj možnosť biele zdravé mimčo malo 2a 1/2 mesiaca bolo z utajeného porodu z iného kraja ako sme my a keby mali tolko žiadateľov v tom kraji tak ide hned do rodiny ale ono šlo do DD a po 2 mesiacoch ho musia ponúkať aj mimokrajovo ak v kraji neni záujem tak ked malo 2 a 1/2 mesiaca tak sme sa ho pokúšali dostať ale ako som už písala nám "milá" pani na úrade v ZA povedala že si dieťa vyberá rodičov a nie rodič dieťa a že aj tak nie sme ešte na poradí tak čo vlastne chceme také je jednanie u nás takže dá sa zohnať aj "nedostatkové" dieťa ako ty píšeš len u nás to nepovolujú takúto aktivitu rodičov prosto čakaj v poradovníku a hotovo nejde im o deti aby boli čím skôr umiestnené v rodine ale o to aby sa dodržoval poradovník 😠 😠 😠 😠 😠 😠 smiešne a zároveň poburujúce

kanhwa
21. júl 2010

Ralanka,
no, ja tiez mam niekedy pochybnosti, ci ide pri tychto procedurach prioritne o zaujem deti a sucasne rodicov, alebo skor o to, aby sa odfajkovali vybavene ziadosti a viac ich nezaujima 😠 Pokial viem, tak najprv je dietatko v lokalnej databaze a ked sa ho nepodari umiestnit tak potom v nejakej sirsej (asi celoslovenskej?) a tam sa tiez postupuje este podla poradovnika upsvaru, a az potom, ked ho stale neumiestnia, tak vraj je do databazy usmevu alebo navratu uz registrovane, tak tam poradovnik z upsvaru uz nezohrava ulohu. Dufam, ze tu nepisem nejake bludy.
Takze zdravym bielym novorodeniatkam zrejme nehrozi, ze by si nenasli svojich rodicov v ramci poravnika....poradovnik sa vraj neda v takomto pripade nijako obist a striktne sa dodrziava.

kanhwa
21. júl 2010

nie "poravnika" ale "poradovnika" 😉

naduska
21. júl 2010

ahoj Kanhwa ;} aj my chceme biele ,zdrave a max do 1.5 roka.Momentalne casto nato myslim a je to narocnejsie kedze sme v prvej desiatke.No neviem si ani predstavit ked mi zavolaju z uradu ze maju pre nas dietatko.CHcem sa opytat ci je tu niekto ,kto odmietol odmitol ponuknute dietatko?Bojim sa toho ,ze ked nam ponuknu dietatko ,tak to nebude to prave pre Nas a zase cakat. ☹

maja64
21. júl 2010

ahojte,
kanhwa, aj my by sme chceli tiež biele, zdravé dieťatko do 1 roka, dúfam že to nie sú nejaké extra požiadavky.
manulienka, tvoj príspevok keď som prečítala, tak som už videla pred sebou tie roky plných očakávaní. Ja som bola pripravená na "čakanie", ale 3 roky???? Ako ste to vydržali?? Ale teraz Vás už našlo šťastie, teším sa s Vami.
naduska, gratulujem ti k prvej "10". To znamená že čoskoro už budete mať doma vytúžené bábätko 😀 ! Veľmi sa teším 😀 .
Ináč nám hovorili na úrade, že čakacia lehota je cca 1,5 roka 😖 , ale poznám niekoho kto dostal novorodenca do 8 mesiacov. Asi to záleží od šťastia?! 😅

kanhwa
21. júl 2010

Baby, no my sme tam uviedli do konca ze novorodenca do troch mesiacov, lebo nam povedali, ze aj tak zdravi bieli a pravne volni novorodenci idu hned k rodicom, takze pisat si od 0 do 12 mesiacov napr. nema vyznam. To by tam vraj musel byt nejaky vazny problem, aby sa taketo dietatko ohrialo v DD do roka alebo dlhsie. Ale vraj sa neprihliada striktne na tie poziadavky a mozu ti ponuknut aj starsie dietatko, pripadne dietatko ineho etnika, ak si uz v poradi. Tiez mam rovnake obavy ako naduska....stava sa, ze ti zavolaju a nie je to dietatko vobec podla vasich predstav, ale cakajuci rodicia uz vynervovani idu nanho pozriet a su postaveni pred citovu dilemu - zobrat si dietatko s ktorym nie su stotozneni alebo to uboziatko nechat v DD alebo v nemocnici...my sme si s muzom jasne stanovili hranice na "odchylky" z tej nasej predstavy uz vopred. Treba dufat, ze ked uz ste tak blizko, tak aj keby ste dietatko odmietli, to vase prave pride coskoro.

naduska
21. júl 2010

zaciatkom augusta bude rok co cakame 😝 neviete ako to je, ked by ste chceli zmenit nejaku poziadavku napr.ze chcete starsie, alebo mladsie ako ste uviedli na zaciatku?

kanhwa
21. júl 2010

naduska,
asi len na upsvare sa treba opytat, ale myslim si, ze snad by to nemal byt problem?
to cakanie je asi tym tazsie, cim blizsie ste ku cielu, vsak?

naduska
21. júl 2010

no to prave ,ja som sa pytala teraz na urade ,ze kedy by to asi mohlo byt ,ci nie tak do konca roka 😀 a ona ,ze to je tazko povedat vzhladom nato, ze chceme to biele ,zdrave 😝 ale kamoska bola v marci 7dma v poradi a v maji im volali 😀 a maju dietatko. 😉

kanhwa
21. júl 2010

@naduska tak snad aj vas pripad bude podobny ako tvoja kamoska. drzim palce 🙂

5katarina7
21. júl 2010

nam povedala psych. na priprave,ze ak nam ponuknu dietatko podla nasich poziadaviek,a odmietneme tak padame znova na koniec poradovnika,ze vraj odmietnut mozme len,ak nam ponuknu dietatko ine ako mame uvedene.

naduska
21. júl 2010

tak to je dobra hovadina 😠 nam povedali ze sa to moze stat a poznam aj ludi co si vybrali az na 3x ,viem ze to neni tovar ,ale dieta si nevyberam na 1 rok 😝 to len uradnicky su nervozne ,ze co by sme chceli '' a vobec ich neposunuli na koniec v poradovniku ,sak to je dobra hovadina . 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre