Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natia
23. okt 2011

@suezana ej to som prekvapená...prečo odklad?

@cicimotinka presne ako píšeš (opäť raz súhlasím 😉 ) u nás sa to tiež tak vyvíjalo...zo začiatku som si aj hovorila, že nie som dobrá mama a že ňou asi ani nebudem, ale proste je to skutočne tým, že ten vzťah sa musí vyvíjať, že sa len tak z čista jasna nevynorí... až pred cca pol rokom som si uvedomila, že to dieťa je už moje, že som jeho mama a že to tak chcem navždy...proste taký ten pocit prišiel, že už je to ok...ale chcelo to čas...a a u nás tá iskra bola na fotke hneď, ja som si ho okamžite vybrala ako som videla jeho spis, hoci sme chceli len dievčatko, ale na 1.IA to už až také ohurujúce nebolo, aj keď nemôžem povedať, že sa mi nepáčil alebo čo...ale váhala som...

cicimotinka
23. okt 2011

@natia veď hej, my sme si ho tiež vybrali na fotke, akože nádherný chlapček... a 1.IA des... dokonca nám druhú povolili až po 14-tich dňoch, aby sme sa rozmysleli dobre... ale ja som povedala, to nie je problém dieťaťa, keby bolo bio, tiež ten vzťah nemusí byť ok, aj také rodiny poznám... takže je to náš problém a je úplne jedno, či budeme preberať a vyberieme 10-te dieťa... zoberme prvé a riešme všetko postupne, ako to príde... 😉

ninka14
23. okt 2011

@cicimotinka
ahoj cicimotink.dakujem za odpoved a plne s tebou suhlasim.Vsetko som jej aj ja povedala ze po par hodinach s babatkom nemoze prebehnut ziadna iskra.Ale potom som s presvedcovanim cuvla-lebo ak by som ju predsa presvedcila a ona by si malinke zobrala a nastal by problem tak by som na vine bola len ja-ved ja som ju presvedcila.Vies ona bude mat buduci rok 40r.a uz maju s muzom zabehnuty taky bezdetny zivot a toto by bol zavazok a obmedzovanie.A este dost lubi peniazky a nemusime pisat o tom ako chybaju.A myslim si aj ked mi to takto nepovedala ze to bol dovod.

mysiak001
23. okt 2011

@suezana

Pozeram ze ma uz predbehli 🙂

mata71
23. okt 2011

@ninka14 ahoj ..povedz kamoške že vKomjaticiach je vela adoptovanych a vela cakatelov na dietatko,,,,to ze je jej teraz dobre a ma 39r je vydata manzel v pohode neznamena že jej bude tak super bez dietatka za par rokov,,,,,prestane ju to bavit a po par rokoch si bude vyčitat že nemaju,,,,,,,,,,,,,,konec koncom sa ešte nerozhodli či celkovo odstupuju,,,,,,,je to na nich...

mata71
23. okt 2011

@ninka14 a mozno tuži po svojom mimi bio,,,a...,,,,nemusela ti povedat všetko....

suezana
23. okt 2011

@mysiak001 predbehli 🙂
@natia áno, dali sme odklad - konečne som si našla robotu a do dvoch mesiacoch mi volali.... v podstate som najprv rátala s tým, že to bude do vianoc, potom do jari, potom do leta - v lete som pochopila, že môžme podľa poradia rátať tak na jar.... našla som si prácu a bum .... tak sme dali odklad - lebo sa z práce teším a veľmi potrebujem zmenu, nakoľko som bola doma s malou dlho.... ale musím na to nemyslieť 😅 😅 😅 lebo veľmi túžim po dieťatku..... ale teraz potrebujem trošku pracovať aj z finančných dôvodov... navyše uvažujeme o dome.... no verím, že všetko má byť takto.....že to naše dieťatko si na nás počká 😉

lubka1709
23. okt 2011

Babenky držte nám zajtra palce máme prve sedenie aj s kuratorkou aj so psychologom.

lusterka
23. okt 2011

@mysiak001 kukala som,ze ani na nete nie je dostupna ta knizka Preco mam dvoje narodeniny...nic moc...

dadenka1
24. okt 2011

U nás v Panta rhei tá kniha je (Prečo mám dvoje narodeniny...) Ak niekto chcete kuknite na Panta rhei na nete aôebo vám ju kúpim a pošlem

lusterka
24. okt 2011

@lubka1709 daj vediet ako si dopadla..resp. ste dopadli

lenkove
24. okt 2011

@dadenka1 Dadenka ja tu citam ako prezivas stretnutia s nasimi detickami a je mi z toho veru smutno.. Netusila som, ze tak trpis, moja 😔 😔 Uplne ta chapem a rozumiem ti a modlim sa za teba, aby si to cakanie mala co najkratsie. Je jedno ci na bio ci na ado 😉 😵

lenkove
24. okt 2011

@ninka14 Dieta skutocne obmedzuje, to vsetky mamicky a oteckovia vedia 😉 Ale otvara dvere a moznosti tam, kde neboli a to je omnoho, omnoho viac, ze ano 😵 😵
Neviem preco tvoja znama cuvla 🤐 Mne sa napr. nasa dievka na fotkach nepacila.. Po telefonate (po ktorom nasledovalo dlheeee uvazovanie) mi akosi srdce samo spracovalo, ze toto je moje dieta.. A ked som ju videla na fotkach, tak som bola ehm, povedzme zaskocena, ze "Toto? Je moje dieta???" Ale manzelovi sa pacila, tak sme ju isli pozriet (isli by sme aj keby sa napacila, srdce uz vedelo co je vo veci).. A ked sme sa videli, nenastala ziadna iskra, nic take. Zobrala som ju na ruky (neplakala, uf uf. ale to bol jej sposob negativnej reakcie, ale kto to mal tusit, ze ano 😀 ) a vedela, ze toto je moje dieta. Ziadne iskrenie, fanfary nic. Iba matka a dieta. Teda iba matka, otec a ich dieta. Hned na dalsi den sme utekali pytat sa na urad, kedy si mozeme podat navrh na sud... A ani raz som nezapochybovala o tom, ci je to spravne, ci je to nase dieta (lebo je!!!) ci by som ju nemenila (NIKDY!. Manzel mi dokonca minule sam od seba povedal, ze s Ivankou to je tazke, ale ani mu na um nezislo pomysliet si, ze by to bolo bez nej lepsie. O manzelke sa to povedat neda, vr vr 😠 😀 Mali sme potom chvilu tichu domacnost 😀 ) . Takze na iskrenie neverim. Na pevne presvedcenie, ze toto je dieta, ktoremu dokazem dat lasku, rodinu, domov a boj za to, ano 😉
Ako hovori "klasik" :
http://www.rodina.cz/clanek2863.htm

lenkove
24. okt 2011

@suezana jasne, ze vas bracek pocka 😉 a mozno sestricka 😉 Uzivaj si terajsi obdobie, uplne ti rozumiem s pracou... 😎 a zajac 😀 😀 😀

suezana
24. okt 2011

@lenkove 😀 😀 😀 😀 dik - veľa to pre mňa znamená 😉

ninka14
24. okt 2011

@lenkove Presne takto nejak to chapem aj ja.A som na 100% presvedcena ze kto chce dietatko a tuzi po nom tak musi dat vsetko bokom.Ja som do tejto temy napisala lebo som nevedela ci kamoske nekrivdim.Ale nie-mamicky co mi pisu maju rovnake nazory a spravili vsetko rovnako,len moja kamoska sa od nich odlisuje.Takze uz teraz som presvedcena,ze sa zlakla a nejake rozpravky o iskre,atd... mi mali zalepit oci.

tortelinka
24. okt 2011

@ninka14 kazdy to citi inak, a mozem vediet preco sa tak velmi zaoberas adopciu kamosky?

luckada
24. okt 2011

Ahojte, potrebovala by som poradit, urcite mate viac skusenosti.

Chceli by sme zamestnavatelovi oznamit nastup na matersku dovolenku, termin zatial nepozname, kedze cakame na sud ohladom predosvojiteskej starostlivosti.

Mohli by ste mi prosim poradit, co by sme mali do oznamenia napisat?

Dakujem
Lucia

lenkove
24. okt 2011

@cairka Leni,, to video co si dala, to je pecka.. Thanx 4 sharing, dude!

lenkove
24. okt 2011

@ninka14 Nesudme.. Nevieme co bolo za tym. To prave ich ich mozno len caka, ved aj to je mozne 😎 Lepsie ked cuvli pocas prvej IA, akoby si mali cely zivot vycitat (alebo najma tomu dietatku), ze preco sa na to, a prave s tymto dietatkom, dali... Kamoske drzim palce!

dadenka1
24. okt 2011

@lenkove Jej aké milé.. ďakujem za pochopenie a povzbudenie... Bojujem a snažím sa.. raz sa k vám snáď pridám.. a moc sa na to teším 😉
A inak, tiež sa za vás modlím... dúfam, že to bude vypočuté 😵

lusterka
25. okt 2011

tak a dnes uz len k doktorke pre spravu o zdravotnom stave a mozme vsetko pekne poslat so ziadostami do TN na socialku....a budeme cakat, ci sa nam niekto ozve, alebo aky bude dalsi postup?..

karkana
25. okt 2011

chcem sa optať ,už síce máme rozh.,že sme zaradení do zoznamu,ale mali nám ešte volať,že kedy máme prísť podpísať papiere,už budú tri týždne ,či to má čas?či mám zavolať,len nechcem byť otravná,

mata71
25. okt 2011

@karkana nas ked zaradili uz sme nepodpisovali nic,,,, 😵

mata71
25. okt 2011

@ninka14 ake mali poziadavky nevies prosim Ta,,,,

suezana
25. okt 2011

@luckada ako vidím, nikto ti neporadil 😒 a ja neviem tiež.... nestačí len oznámiť? ústne.... alebo sa ich konkrétne opýtať, že ako si to predstavujú.... nech ti pomôžu. Ale teda neviem, aké sú vzťahy v práci.......

cicimotinka
25. okt 2011

@luckada my, keď sme si malého vybrali, tak som šla za šéfom a povedala som mu, že je to takto a máme tam niekde bábo a že sa môže stať, že čoskoro odídem na materskú... trvalo to cca 4 mesiace a termín pojednávania sme mali vytýčený cca 3 týždne pred samotným pojednávaním, takže mal čas aj zaškoliť silu za mňa... ale písomne to odo mňa nechcel, až potom papier úradu, že čerpám rodičovskú dovolenku...

lusterka
27. okt 2011

ahojteeeeeeee...tak uz dnes vsetko odislo do socialky...od dotaznikov, cez potvrdenia...co nas caka teraz?

mysiak001
27. okt 2011

@lusterka

No teraz priprava tych 26 hodin v nejakej organizacii 🙂 Drzim palce.

dioliana1
27. okt 2011

@lusterka školenie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre