• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

20. januára 2017 
@janula_nz no fakt! čo to čo to v tom pase? My sa máme dobre! Kika sa mení, začínajú s Markétkou spolupracovať, dom stojí, práčka perie, koník žerie, iba te kury nenosia a nenosia vajcáááá... :sweat_smile:
13. dec 2011 o 11:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary trpezlivost ruze prinasa a v mojom pripade to doslova vyslo :slight_smile: laura velmi chcela aby som z dd zobrala k nej kamaratku rovesnicku, tak som jej stale hovorila, nech pocka, ze dokoncime si domcek a potom. dom dokonceny este nie je ale tu kamosku resp. sestricku a dokonca aj otecka ma uz splnene. osud to takto zariadil, som taka rada :dizzy_face:
13. dec 2011 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@yukki som naozaj tak rada, ze to takto vsetko je. konecne sme komplet ako som si vzdy priala
13. dec 2011 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki a kde mas fotky? este v lete som pozerala dievky ale uz tam nemas ziadne
13. dec 2011 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary byvame v dome ale u rodicov lebo moj dom este nie je hotovy. ale v lete sa chceme stahovat lebo tam chcem zapisat lauriku do skoly. na streche mam par fotiek ako mi to teraz vyzera. no roboty je tam dost, teraz v zime nerobime nic. az na jar sa bude pokracovat :slight_smile:
13. dec 2011 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz nemám verejné albumy...
13. dec 2011 o 11:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki a preco? stale sa nieco, ze si ich zrusila?
13. dec 2011 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz , jani ahooj, vitaj späť :slight_smile: čítam, že sa vám darí, to je super, len tak ďalej :slight_smile:
13. dec 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata71 ahoj, pokial vám dietatko uz sud zveri do predosvojitelskej más narok bud na matersku (28 týzdnov, max do veku 3 roky dietatka, pokial más odpracovane potrebne dni, je to od new roka 65% z vymer. základu) alebo na rodičovský príspevok (ak je dieta starsie ako 3 roky, alebo ak nemáš potrebne dni odpracovane)
Pokial si vezmete dietatko starsie ako tri roky, budes dostávat od prevzatia dietaka po právoplatnom zvereni sudom rovno uz len rodicovský prispevok (tusim 194,70).. Ak budete mat dietatko na hostovskom pobyte, moze vám ded priznat peniaze za plienky a stravne, ale nemusi, je to na ded..
Plus ešte prídavok na dieťa , daňový bonus na dieťa... Porodne nie, len tu mensiu cast a aj to len pri malinkom bábatku. Pri zverení do pestunstva je jednorázový príspevok dačo cez 300 eur, pri osvojeni nie je...
Ak budete mat dietako v starostlivosti na prednezne sudne opatrenie, uz más narok na MD/RD a prísopevky z toho vyplývajuce:D .
13. dec 2011 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka ahoooj . tak nechcem to zakriknut ale zatial je to super, dakujem. a tvoje dievcence sa ako maju? vaneska chodi do skolky? musis pridat nove fotky, neviem sa na nu vynadivat. s klaudi je uz lepsie, co sa tyka zdravia? tusim byvala aj ona casto chorucka
13. dec 2011 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz ta len tak...som ich odverejnila...ak si ešte tu, tak ich na chvíľu zverejním....
13. dec 2011 o 12:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki ano som tuu. daj nachvilu
13. dec 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki a to sa ako robi aby som tu mala fotky ale aby to nevideli vsetci?
13. dec 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz ta teraz ich už ani zverejniť neviem! Ešte minule som ich na hodinku zverejnila, ale teraz klikám tam isto ale mi tú možnosť nedáva! :grinning: :grinning: :grinning: ja som PCdebo...to tam máš že nastavenie súkromia či čo, no a dá sa tak, že len tí ľudia, ktorým to odsúhlasíš vidia tvoje fotky....ale teraz to neviem ani naopak urobiť :grinning: :grinning:
13. dec 2011 o 12:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@yukki :grinning: sme natom rovnako, co sa tyka pc. no nic. a na fb ich nemas? teba ani v priateloch nemam, ako to?
13. dec 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, už si to vyriešila. Môžme kukať.
13. dec 2011 o 12:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz , no veve škôlkuje, aj keď sa jej moc nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes mi vyrobila trapas herečka, mali na výstavke obrázky, čo maľovali na výtvarnej - Mikulášov a Vaneskin tam nebol, tak bola smutná, že prečo nie...ešte sa jej pýtam, či maľovala aj ona Mikuláša, a že hej...tak som sa šla spýtať, že prečo nemá a zistila som, že keď robili Mikuláša nebola v škôlke :sweat_smile: :grinning: ale teda potom som zistila, že to robili na 2 hodinách, takže na prvej bola, ale na tom kde dokončovali nie...no a nedokončeného nedali :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A malá sa drží v rámci normy, žiadne zázraky sa nekonajú, ale tak ani nič hrozného sa nedeje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dec 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
konecne. ja som ani nevedela, ze to takto funguje. takze ked si zalozim album a dam len pre priatelov, tak ini ho ani nebudu vidiet, ze? parada. tak idem nato. vlozim nejake fotky . kto chce vidiet, nech sa hlasi o priatelstvo :grinning:

kika je aka tmava. taka aj bola alebo sa mi to zda pri marketke? marketka vyrastla, asi rok som ju nevidela . kika je stale taky isty sinter ako bola? :sweat_smile: tusim je tu viac dievcatiek ako chlapcov
13. dec 2011 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam fotky. moment.
13. dec 2011 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kika šinter, tmavá furt rovnako len pri Máni vyzerá hnedšia, spolu tvoria vanilkovo-kakaový pribináčik. A Máňa tiež riadny šinter, ono by sa ani nezdalo ale šije so sebou furt...len to sústredenie má lepšie ako kika a vie sa skľudniť, taký normálny živý tvrdohlavý trojročák
13. dec 2011 o 12:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozete pozerat
13. dec 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dia6 aj ja som z PK :slight_smile: Ked sme sa rozhodovali, kde budeme robit pripravu, zvazovali sme aj Usmevacku, lebo som o nej citala vela pozitivneho, ale jednak asi 3 tyzdne predtym, ako sme mali pokope vsetky papiere prave zacali a dalsi termin bol v nedohladne a okrem toho by sme to mali logisticky tazko zvladnutelne, chodit do BA vecer, lebo mame uz 2 bio deti, ktore by musel niekto strazit. Tento psycholog nam dava terminy hned rano, ked su deti v skole. Tak sme vlastne velmi nemali na vyber. A trvat to bude tipujem aj viac ako 3 mesiace, takymto tempom...
13. dec 2011 o 13:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tie mikulasske fotky su teraz fotene cez vikend, sa vydarili. su tam podarene :dizzy_face:
13. dec 2011 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz , krásne dievčatá, obe :dizzy_face: Laura už je riadne veľká, páni, to to letí...
13. dec 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matax velka vdaka,,,,tak sa poradim s manzelom ze ako sa zariadime s peniazmi pre mojich rodicov na opravu domu,,,,mi byvame vo svojom 12km od nich.
13. dec 2011 o 13:10  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cairka veru ano, rastu ako z vody. ved to vidis aj ty na svojich dievcatach...zato nemuselo by to tak rychlo ist, ze? lauru mam posadnutu konmi, ja som normalne zufala. tolko konov, co ma doma, vsade kam idem sa len potkynam o nich . a nechce nic len kone ale uz som skoncila s nimi :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jazdit na koni vecne, do stajni chodime kde sa len da. je to normalne?
13. dec 2011 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki ty kuris v dome iba kachlami alebo mas aj ine kurenie? tolko dreva mas na tej jednej fotke, to hadam neminies za zimu, ci hej?
13. dec 2011 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula_nz , tak na záhradu k domčeku si obstaráte aj koníka :grinning: :sweat_smile: :grinning:
13. dec 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka nestras s konom :grinning:
13. dec 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mazem :grinning:
13. dec 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok