Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

afrika
15. nov 2010

pekná náhodička 😵 alebo žeby jasnovidec medzi nami? 😉

suezana
15. nov 2010

ja viem o jednej mamičke zo žilinského kraja, ktorá ozaj čakala tak dlho 😒
my sme zapísaní tiež od apríla a začínali sme na 81či84 mieste-nepamätám presne a už v auguste to bolo cca30.miesto, teraz čakám na mišulu 😉 potom volám 😵
ja by som biolog. dieťatko ešte teoreticky mohla mať, ale tie peniaze 😔
no a výbavičku nemusíš riešiť, aj tak budete mať najprv interakcie s dieťatkom a dá sa to nakúpiť aj pozháňať za ten čas, len my už akosi nemôžme vydržať 😉

afrika
15. nov 2010

myslím, že bude lepšie aj tak niečo kúpiť predtím, lebo potom toho bude naraz strašne moc. chodiť za bábom a všetko zháňať keďže doma mám len jedny detské ponožtičky 🙂

suezana
15. nov 2010

tak v tom prípade by som nabehla hneď - inak baby, čo už majú doma detičky na to majú pekný výraz, že hniezdenie 😵

dioliana1
15. nov 2010

@suezana ja hniezdila s prvým profičatkom, ked sme si ju hned po navšteve dd brali domov, som vyzliekala dcerine bábiky 😀
to som len išla pozrieť do dd, keď mi zavolali, že by som prišla na pohovor :D.

suezana
15. nov 2010

tak sa teším, že to nielen ja... 🤐 😀

dadenka1
15. nov 2010

@suezana aj my sme boli naposledy na nejakom 30 mieste... Akurát že TN kraj. A tiež neviem vydržať a kupujem už teraz. Potom to bude rýchlo a nevychutnám si to tak... A hlavne ja si predstavujem, že zavolajú z pôrodnice a hneď beriem domov hihi, snáď aspoň táto túžba sa mi splní.... 😵

dadenka1
15. nov 2010

A ja som sa dnes stretla s kamarátkou, čo práve zistila že je tehuľka... A keďže rátam, že v tom istom čase budeme aj my už na rade, tak sme dve kamošky tehuľky... Hurá...

kanhwa
15. nov 2010

@suezana no šušu je ako živá 🙂

kanhwa
15. nov 2010

@5katarina7 Kati to sa mi zda dobre, my sme na 72, mieste po polroku...

kanhwa
15. nov 2010

@suezana a ty si z ktoreho kraja?

kanhwa
15. nov 2010

@afrika ja myslim, ze hlavne kocik a postielku treba v predstihu, oblecko a ostatne potreby kupis kludne v tescu na jeden sup.
baby, ja mam z vas depku : my sme sa posunuli za pol roka z neznameho miesta na 72. a som sa vytesovala, ze ako dobre. a to vraj v nasom ba kraji to ide najrychlejsie...no ale prajem, samozrejme 🙂

afrika
15. nov 2010

@kanhwa tak to máte tiež riadne poradové číslo ako my.....máte aj nejaké špeci požiadavky 😕 ? my nie, tak dúfam, že mi to rýchlo ubehne a nie toľko ako hovorili 😔

kanhwa
15. nov 2010

@afrika no my mame predstavu biele dievcatko co najmensie a co najzdravsie.
no a este k tvojej otazke s biologickym - co sa tyka nas, tak je to ten dovod, ze sa nam nezadarilo.

misula4660
15. nov 2010

@suezana myslíš, že už o dva týždne? 🙂

misula4660
15. nov 2010

@afrika ahoj. ja tiež nemôžem mať vlastné bábo...a výbavičku kupujem postupne, ale prvé vecičky som si kúpila už v deň zaradenia do zoznamu... 🙂

suezana
15. nov 2010

ja som nitriansky kraj

afrika
15. nov 2010

@misula4660 z akého kraja si? my sa snažíme ešte aj o vlastné, ale to nič nemení na tom, že ak sa aj zadarí chceme si zobrať aj osvojené dieťatko.
@kanhwa čo najmenšie chceme aj my- do 1,5 roka, na pohlaví nezáleží....

misula4660
15. nov 2010

@suezana zuzi krásne si to napísala, ,,my už nemôžeme vydržať"... skôr by som povedala, že my máme nakupovaciu mániu...a ja som postieľku kúpila asi pred cca pol rokom a kočík tiež, lebo som sa bála, že potom to bude moc veľa výdavkov naraz...a vlastne aj preto kupujem všetko postupne...

misula4660
15. nov 2010

@afrika ja som z NR kraja...

suezana
15. nov 2010

tak dievčence my sme pre istotu kúpili v lete poschodovú posteľ 🤐
vôbec neviem, kde postieľku dám a to máme veľmi veľkú aj sprebalovacím pultom u svokry....možno to poriešime cestovnou postieľkou... mne V. nechcela spávať v postieľke, my sme spávali spolu 😵

afrika
15. nov 2010

baby asi sa presťahujem do iného kraja, aby sme sa rýchlejšie posúvali 😀

misula4660
15. nov 2010

@afrika 😀

olalka
15. nov 2010

ahojte, tak som si zbezne preletela par prispevkov o vasich cakacich dobach na babo.
my sme v zozname (presovsky kraj) uz dva roky, prave sme aktualizovali pripravu a pri tej prilezitosti som sa dozvedela, ze sme na 49 mieste a ze to je tak na dalsie tri roky cakania (biele, zdrave dieta do 6mesiacov). takze ma to dost sokovalo.
ale nam sa nastastie kratko po ukonceni pripravy podarilo otehotniet a po 10 rokoch cakania sa nam narodilo vytuzene babo. inak by som sa po takejto sprave asi zrutila. myslela som, ze nam kazdu chvilu ponuknu dieta a dost som uvazovala, ci to budem pri mojej malej zvladat, kedze ona je dost narocne dieta. takze mame casu a casu.

afrika
15. nov 2010

@olalka to snáď nemyslíš vážne, že taká dlhá čakacia doba. koľkí ste boli na začiatku ak si pamätáš? a niesi zaradení pod žilinský kraj?
a inak mocinky gratulujem k miminku

suezana
15. nov 2010

ahoj olalka, veď si môžte dať odklad, ak máš pocit, že je ešte čas. Neviem presne ako sa to robí... čítala som to.

olalka
15. nov 2010

@afrika dakujem 🙂
mna to tiez prekvapilo, povodne nam hovorili, ze s nasimi poziadavkami to budu cca 2 roky, preto som zostala dost prekvapena.
mame tp v presovskom kraji, ale uz dlhsie sme v za a v podstate sa berie za smerodajne miesto obvykleho pobytu, len ked nas zapisovali do zoznamu, tak tam nejako vymyslali a nakoniec sme boli zapisani tam. teraz zrazu pri aktualizacii pani zacala hovorit, ze by sme mali byt v za, tak neviem. mozno nas pre zmenu zapisu na koniec tohto zoznamu, nech je sranda. ale ktovie, mozno by sme sa dostali aj tak na rad skor ako tam.

olalka
15. nov 2010

ja viem, ze sa da dat odklad, ale momentalne pri takejto cakacej dobe je nam to zbytocne riesit 🙂

afrika
15. nov 2010

@olalka nám v žilinskom povedali cca tri roky. ale teraz sme na 66 mieste. je to moc vysoké číslo. tomu verím, že to, že máš dieťatko ti úplne pomohlo vyrovnať sa so situáciou pri približovaní sa k číslu 1 😉

afrika
15. nov 2010

babuľky musím ísť. krásne sny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre