Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
29. feb 2012

@dia6 na pestúnstvo sa tak dlho čaká ?,myslela som,že to sa dá skôr vybaviť,že len adopcia je zdĺhavá,no tak len veľa trpezlivosti,tu je tak všetko zbytočne komplikované 😉

mysiak001
29. feb 2012

@dia6 Drzim palce aby vyslo predbezko takto to je o drzku a to v praci poznam ked som bol zamestnany a trebalo mi kazdy piatok do skoly chodit. Pokial sef nepochopi je to zle. A drzim palce s malym.

marti35
29. feb 2012

@barbareta To nemôžeš tak brať dieťatko príde možno aj skôr aj lenke ponúkli deti ešte pred aktualizáciou 🙂 😉 aj mojej kamoške ona je tuším marec 2010 a bolo im ponúknuté dieťatko keď bola v poradovníku rok a pol 🙂 tak to naše príde kedy má , ja to tak čierne nevidím aj teta na úrade hovorila že to už bude čoskoro 😵 😵 😵 verím tomu

tajy
29. feb 2012

ma niekto skusenosti s adopciou dvojice surodencov?

kanhwa
29. feb 2012

@dia6 drzim palce, to musi byt velmi tazke ☹ ja si to ani neviem predstavit - my odkedy sme sa s malou prvy krat stretli, tak som velmi trpela, ked sme boli odtrhnute od seba. a to trvalo cele len dva tyzdne a medzitym sme boli spolu tusim 7x. prajem vela sil a aj stastia.

dia6
1. mar 2012

@karkana Ono to všetko záleží od sudcu a vlastne aj od detského domova.
V našom prípade je všetko "proti nám"- zjednodušene povedané.

dia6
1. mar 2012

@mysiak001 Ďakujem.

dia6
1. mar 2012

@kanhwa Je to na nič. 😢
Ja si ten týždeň snažím vypĺňať... kreslím, cvičím... čokoľvek, len aby som na to nemyslela. Ale po pravde, myslím na drobca neustále. Dokonca som aj v práci začala robiť chyby... tak si musím dávať väčší pozor. No nedá sa nemyslieť na neho.

afrika
1. mar 2012

@dia6 prečo hrá všetko proti Vám?
ja keď to tak čítam, mám normálne strach z toho čo nás čaká. je to naozaj až tak moc náročné? je veľká pravdepodobnosť, že nám aj po IA odmietnu dať miminko? môžete mi to prosím pekne niekto bližšie vysvetliť? ďakujem pekne 🙂

denkak
1. mar 2012

Ahojte, neviete niekto náhodou žiadosti z akého obdobia vybavujú teraz v BA kraji?

123sabrina
1. mar 2012

je tu v tejto chvile niekto? hm? 🙂

afrika
1. mar 2012

ja 😉

aidilka
1. mar 2012

@denkak Nam minuly tyzden prisiel papier, ze sme zaradeni. Este cakam tych 15 dni, co mame na odvolanie a ked to bude pravoplatne, skusim tam zavolat, ze aky datum teraz vybavuju. Ty si neskusala volat? Alebo nie su ochotni povedat nic cez telefon? Mna by to tiez velmi zaujimalo, dufam, ze sa dopatram k nejakej informacii... lebo tam skusim niekedy skocit, len Vazovovu mam dost od ruky, tak neviem,kedy mi to vyjde. Od kedy ste vy zaradeni?

kanhwa
1. mar 2012

@aidilka no na Vazovovej vacsinou nie su prilis ochotni informovat tak kratko po zaradeni...ale mozno budes mat stastie, ze pani bude mat prave dobru naladu, lebo od toho to dost zavisi 😉

magimary
1. mar 2012

@kanhwa dovolím si byť skeptická ... 🤐
v tej nálade pani...
ale s ostatným súhlasím...

maznacik007
1. mar 2012

dievcata k tej nalade pani a tak okolo tak zasadne posielat informovat sa manzela, aj telefonuje nech on...

mexx
1. mar 2012

@maznacik007 Velmi dobry postreh. 😀 😉

magimary
1. mar 2012

@maznacik007 súúúúhlasím! maximálne...
so mnou sa nebavila, za to s mužíkom... 😅 😝

dia6
1. mar 2012

@afrika Nie, toho sa neboj, že vám mimčo nedajú. 😉
Ide len o niektoré prípady, kedy sa to strašne naťahuje. S tým asi treba rátať.... keby niečo. Ale to neznamená, že drobčeka nedostanete. 🙂

cairka
1. mar 2012

@dia6 , joj, ale vás naťahujú 🤐 ale to predbežko skús podať, nemáš čo stratiť, iba získať...aj keď niekedy sudcovia zabúdajú, že jednajú o deťoch a nie o skriniach... 🤐

dia6
1. mar 2012

@cairka My sa trošku bojíme toho, že ak podáme predbežko a neuznajú nám ho. Tak nám potom budú robiť napriek, kvôli tomu predbežku.
Neviem či to tak môže byť, ale bojíme sa toho.
No asi to nevydržím a podáme si ho.

magimary
1. mar 2012

@dia6 určite si ho podajte (!) 😨
nemajú vám, prečo a ani ako robiť napriek!!!
vy máte na to právo, nech si hovoria, čo chcú!!!!
to je úžasné! tak oni hovoria, že predbežko tam určite neschvaľujú a pritom to tam nikto ani neskúsi... 😖 😠 (samozrejme, na ich naliehanie 😝)

cairka
1. mar 2012

@dia6 , takto, ešte nech vám sociálne povedia, cca aká je čakacia doba na súd tam, kde je malý. Pokiaľ by bola perspektíva, že bude súd do mesiaca, tak netreba dráždiť hada bosou nohou...ale pokiaľ je predpoklad, že súd bude stanovený až na konci tej trojmesačnej lehoty , tak by som skúsila to predbežko. Či predbežko schvália, alebo nie by nemalo ovplyvniť termín hlavného pojednávania.

dia6
1. mar 2012

@magimary No vraj to raz jedna pani skúsila a aj je ho schválili. Vraj tam uviedla dobré argumenty. Lenže vedela asi presne čo tam má napísať, lebo sama je právnička. Takže momentálne zháňame právničku, ktorá by tomuto rozumela, no nikoho takého nepoznáme.

dia6
1. mar 2012

@cairka Nám povedali, že si na tomto súde dávajú na čas, takže určite to nebude skôr ako koncom mája - to stanovenie termínu pojednávania.

kanhwa
1. mar 2012

@magimary
@maznacik007
tak tak 😎 😎 😎 😎

cairka
1. mar 2012

@dia6 , to predbežko, čo som ti posielala písal právnik 😉 a je to to, ktoré spomínala aj Vivien, že už viacerým prešlo 🙂 ja naprklad viem, že v ten istý deň, ako moje schválili iným žiadateľom zamietli, takže zďaleka to nie je o tom, že by tu schvaľovali všetkým 😉 a ked koncom mája stanovia termín, to máš ešte plus mesiac do termínu a + v ideálnom prípade niekoľko dní na právoplatnosť...v neideálnom prípade aj 3 mesiace, viď @najjulinka ...

dia6
1. mar 2012

@cairka Aha, no ja som si ho pozerala. Mne sa pozdáva. Len ešte ho prepísať na náš prípad.

Inak veľmi pekne ti za neho ďakujem 🙂

cairka
1. mar 2012

@dia6 , nie je za čo, nie je to moja tvorba 😉 len nech pomôže 🙂

dia6
1. mar 2012

@cairka A náhodou na toho právnika nemáš kontakt?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre