Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

monika76
19. mar 2012

@dia6 až teraz čítam 😀 že ako je stará ta maličká a nie mamička 😀 😝 malá sa narodila 24. decembra na štedrý den 🙂 taký darček 🙂 takže 24 .marca má 3 mesiačiky.Zajtra idú za nou a ostanú do stredy.Potom kamoška chce hned niest vo štvrtok papiere na urad znova zdravotny stav a potvrdenie zo zamestnania.Že vraj vo stvrtok na urade budu mat aj posudok od psychologicky.Tak potom už len čakat na vyjadrenie od uradu prace soc. veci a rodiny ? posledný smer budem sud ? a to medzy uradom a sudom uz moze poziadat na ten adaptačný pobyt nie ? no uvydime mne sa nezdá stale ako jej povedali ze o 2 tyzdne ju maju doma...Ty uz ako dlho cakas ?

lusterka
19. mar 2012

@karkana to len rada veru mozes byt...hlavne, ze vy necakali ste tak dlho..to je totalne super...

dia6
19. mar 2012

@morisa No, asi jediná možnosť. Ešte dočerpať si dovolenku, no to by asi nestačilo.

dia6
19. mar 2012

@monika76 No my to máme tak, že nám detský domov nechce povoliť hosťovský pobyt. No keď jej hovorili, že ju bude mať o dva týždne, tak asi oni povolujú hosťovské. To má kamoška super, to bude čo nevidieť malá doma. 🙂

My máme už návrh na súde podaný cez dva týždne. My proste musíme čakať na rozhodnutie súdu a iba drobca navštevovať.

zuzkanka117
19. mar 2012

@dia6 mlynky hosťovský kategoricky odmietajú - vlastná skúsenosť 😠 😠 😠

dia6
19. mar 2012

@zuzkanka117 Tá maličká je z mlynkov?

yukki
19. mar 2012

je nové ustanovenie v zákone, čo sa týka predbežka vraj...tak možno už budú schvaľovať tie predbežká a že sa v prípade vianočnej báby stavilo na to.....

dioliana1
19. mar 2012

@dia6 schválne som aj ja malej pozrela ďasná aj my máme prvý zub... 😀 😉 a ja že čo včera a dnes tolko fňuká 🙂

dioliana1
19. mar 2012

@yukki mne predbežko zamietli

dia6
19. mar 2012

@dioliana1 Zlaté. Za chvíľku budú ako malé zajačiky.

matax
19. mar 2012

@yukki a plati to? lebo ja som najskor citala, ze budu sudy musiet davat predbezka, aj ked dieta nie je v ohrození na zivote..som sa potesila a pak som citala niekde, ze len bolo sudcom odporucene davat predbezka, ale ze zákon sa nemenil 😠 ☹ a ja som sa tesila... je to hrozne,ked si vezmes, ze dieta je trebárs polroka aj viac v profi, sa tam viac naviaze a uz sa mohlo adaptovat v novej rodine, len je chuda viac domýlené a čim starsie, tým horsie pre dietatko ☹ ..no a o tom, ze noví rodicia by tuzili mat dietatko doma ani nehovorim ☹ ja som mala v predbezku popisane potreby dietata, aj potrebu sa cim skor naviazat a nic, nezáujem zo strany sudov 😠 Ak to plati, by som sa potešila.. Pri novorodencoch sud dáva predbezká obvykle, pisem o detoch z ded.. Ale aj tak predbezká treba aspon skusit podat, mozno aj motyka vystreli 🙂

dioliana1
19. mar 2012

@matax samozrejme skusiť treba...mne našťastie o mesiac hned dali termin sudu na pestunstvo 😉

matax
19. mar 2012

dioliana1 mne odporucli vzita návrh spata a do 14 dni dali termin pestu sudu 🙂 Len predtým sa to tahalo zo sudu na sud, to som uz pisala.. ale mna od predbezka na kupsvar odhovárali, ze nikomu nedali a ked som sa spýtala, kolkým zamietki, ze nikomu, lebo nik nepodával 😕 no demencia riadna 🙂

dia6
19. mar 2012

@yukki Možno. Určite sa ale niečo stalo, niekde sa niečo pomenilo, možno to bude tými rodinnými súdmi, lebo v BB trvali súdy vždy večnosť a nám v piatok došlo zo súdu stanovenie termínu pojednávania. Volala som aj do DeD a vraj sa im to ešte nestalo, že by takto skoro zo súdu odpísali.
Celkovo im to trvalo 15 dní. Čo je super.
Teraz už len tri týždňe do pojednávania... a možno... 😀 😀 😀

dia6
19. mar 2012

🙂

dia6
19. mar 2012

baby, viete niektorá dôvod prečo by nedali dieťa do pestu? Akože na súde (pojednávaní), by povedali, že nie.
???
Dúfam, že sa to nestáva. 😒

matax
19. mar 2012

@dia6 asi keby si rodicia upravili natoľko podmienky, ze by mohlo ist dieta k nim a zaziadaju o dietatko.. ine ma nenapada, kedze podla kupsavar ste vyhovujuci a dali vám suhlas 🙂

dia6
19. mar 2012

@matax Takže sa nemusíme báť na pojednávanie. Ja som z neho úplne v strese a stále rozmýšľam, že čo b mi mohli vytknúť. A že nám ho nakoniec nedajú.

dia6
19. mar 2012

@matax nedajú... znie tak nepekne. Asi skôr neprisúdia ?

matax
19. mar 2012

@dia6 hadam nie 🙂 ale neviem, nemám tolko skusenosti, nám oba sudy presli v pohode, aj mne vzdy riadne lepilo 😀 ale potom som sa neskutocne tesila a vsetko zle , co bolo pred sudom, opadlo... mysli radsej na to, ze sa to podarí 🙂 A sud vam vytýcili rýchlo, tak hádam maju snahu 🙂 My sme mali taku zlatu mladu kurátorku a tá na moje obavy povedala: ze preco by vám ho nedali ? 🙂 drzim palce A daju/prisudia- to je jedno,len nech je u vás 🙂

dia6
19. mar 2012

@matax Ďakujem. 🙂
Keď ide o pestu, tak sa musia asi dostaviť aj obaja rodičia, že?
(ak nevadí, že sa toľko pýtam 😒 )

jaron
19. mar 2012

@dia6
@matax
my sme ešte len skončili prípravu, ale tiež sa niekedy zamyslím s obavami na súd, takže vám rozumiem 🙂
aj keď máme čisté svedomie, súd jednoducho vyvoláva obyčajne nepríjemné pocity...

dia6
19. mar 2012

@jaron No, presne... nikdy som na súde nebola. A ešte tak pred rokom som si nemyslela, že niekedy ho budem musieť navštíviť. Musím si stále hovoriť, že aj sudca je len človek. Lebo inak pred ním (ňou) asi odpadnem. 😒 🙂

monika76
19. mar 2012

@dia6 ach jaj ☹ tak to je mi veľmi ľúto takto strácajú tie detičky čas a ukacujú sa o rodinu 😒 ale snáď súd odklepne do mesiaca a budete spolu 🙂 😉 snáď aj skor

monika76
19. mar 2012

@zuzkanka117 tak prečo potom jej povedali že tak im skoro dajú malú ?

monika76
19. mar 2012

@yukki ale ked tak zoberieme predbežka je super vec podľa toho aká... je aj do 48hodín a dá sa povedať že to sudca odklepne pri obede 🙂 mne napríklad ale pri inej veci predbežné konanie veľmi pomohlo 😉

zuzkanka117
19. mar 2012

@monika76 neviem, moja skúsenosť bola taká, všetko sa mení ...

yukki
19. mar 2012

@monika76 áno, sú super....len aj mn e ho zamietli a od prvej interakcie po deň kedy som malú mohla vziať domkov ubehlo 9 mesiacov....nechcem si predstaviť čo prežívalo dieťa, na mňa, ktorá používam rozum, toho bolo priveľa....

monika76
19. mar 2012

@yukki tak to je strašné ☹ ja veľmi dobre poznám ako pracujú u nás súdy ☹ strašné a najhoršie na tom je že nahrávajú darebákom a matke čo sa chce starať nepomožu...Moj synček má rok a pol .Ked mal 2 týždne som podala papiere na sud ešte stále sa súdim... a také veci že doslova výsmech spoločnosti ....

dioliana1
19. mar 2012

@dia6 Keď ide o pestúnstvo, dostaví sa iba ten kto daval žiadosť, ak ste davali spoločne tak obaja ak iba jeden , stačí písomný suhlas s pestunstvom daného dieťaťa od manžela (môj prípad)... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre