Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
19. mar 2012

@dia6 pri sude jedine že sud odročia ak matka neprevezme pozvanku... ja som sa toho jedineho obavala....aby sa to zasa nepretahovalo...

lenkove
19. mar 2012

@dia6 ty si rovnako ujisťovací sa typ ako ja 😀 Tiež som nemala pokoj pri súdoch, že čo ak nám malú nedajú.. Čo ak si niekto niečo zmyslí, vymyslí, ozve sa bio rodina, kurátorka si spomenie, že poplietla jej papiere atď atď. 😀 Skutočný kameň zo srdca a pocit, že "teraz mi ťa už nikto z rúk nevytrhne" 😀 som mala až po konečnom súde o osvojení. To som sa normálne bála, či nepovedia, že nie sme vhodní rodičia a koniec 😀 Nič sa neboj, dobre to dopadne! Bojí sa pred súdom každá, veď asi ako mamička pred pôrodom 😉

matax
20. mar 2012

@dia6 mysliš biorodicov? ci vás? bio nemusia prist, staci,ak sa podari im dorucit postu, ked nepridu, lepsie pre vás... a ak sa nepodari im dorucit, su na to lehoty, na ktore sa caka.. No ak by napr. tvoj manzel, ako buduci pestun, nemohol prist na sud, staci splnomocnenie, aby ti ho dal na ukony týkajuce sa zverenia a prip. aj prevzatia posty zo sudu..ak to budes potrebovat, niekde to splnomocnenie mám.. mm nemohl ist na sud a ja som mala od neho splnomocnenie, na matrike overili jeho podpis na nom . ale pre istotu som sa radila s asistentkou na sude a ona sa pýtala sudkyne. My sme to mali trocha skomplikovane tým presuvanim spisov cez tri sudy a ked konecne dorazil spis na sud, korý to mal riesit, sud vytycil pojdenávanie do 14 dni a mm uz mal zaplatenu cestu do zahranicia, presne na druhy den po sude sa vrátil 🙂 ..Ak si pisala iba ty návrh, tak staci suhlas manzela s pestuntvom.

matax
20. mar 2012

@monika76 pri zvereni do náhr. star. je lehota na schválenie predbezka mesiac, ked nie je ohrozený zivot dietata.

matax
20. mar 2012

@lenkove my sme napr. pri osvojení maleho nemali so sebou povodný rodný list, mysleli sme, ze je sucastou spisu, lebo to uz bolo Xté pojednávanie na tom sude ohladne maleho /nariadená ustavka, osvojitelnost neuznana, pestuntvo, osvojitelnost, adopcia/ a ani ho nepisali v pozadovaných dokladoch ..skoro sa to tým skomplikovalo..len ja som si spomenula, ze mám kopiu v penazenke v aute, tak otec mi ju doniesol. A orginál sme potom rýchlo niesli na sud 😀

dia6
20. mar 2012

@dioliana1
@matax
Aha, takže stačí aby im (bio rodičom) došla pošta? A ako si môžem overiť či im prišla? Dá sa to nejako?

Inak veeeeeeľmi pekne vám ďakujem za info. 🙂 😉

dia6
20. mar 2012

@lenkove Tak je to strašne dôležitá vec... asi najdôležitejší krok v živote. 😖

cairka
20. mar 2012

@matax , @monika76 , môže súd rozhodnúť o predbežku aj do 7 dní, ale treba v názve dať aj že podľa §76 odstavec 1, písmeno B Občianskeho súdneho poriadku. Dám tu pár citácii z OSP :

§76 odst.1(1) Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby
pism. b : odovzdal dieťa do starostlivosti druhého z rodičov alebo do starostlivosti toho, koho označí súd;

§75 odst. 5: Ak súd rozhoduje o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia podľa § 76 ods. 1 písm. b), rozhodne najneskôr do siedmich dní od doručenia návrhu, ktorý má náležitosti podľa odseku 2

Ale treba sa na tieto paragrafy odvolať už v názve predbežka 😉

cairka
20. mar 2012

@dia6 , to si overí súd, lebo sa im vráti návratka z pošty 😉

dia6
20. mar 2012

@cairka No hej, ale vlastne keď im to nepríde, tak to súd určite odročia. Bolo by dobré to asi vedieť dopredu, nie?

cairka
20. mar 2012

@dia6 , toto neviem ako je pred súdom, či sa nepovažuje za doručené už keď to pošta oznámi 😕 my sme nemali bio prítomnú a dosť pochybujem, že by to prevzala, keďže po súde nepreberala nič . Ale už to bolo dávno, nepamätám si, v akom predstihu nám prišiel termín pojednávania, či by sa stihla vrátiť návratka z pošty....

morisa
20. mar 2012

No my mame dalsie komplikacie na krku... Vcera mala malá sud o osvojitelnosti a urceni mena. Tak meno jej urcili, ale o osvojitelnosti sudkyna vraj nerozhodla prave preto, lebo matka nepreberala postu... takze si vraj mame podat predbezko

morisa
20. mar 2012

A este otazocka... Na matersku mozem ist uz aj na zaklade predbezka?

tortelinka
20. mar 2012

@morisa ja som sla na MD od dna prevzatia dietata do starostlivosti

morisa
20. mar 2012

@tortelinka to znamena ze odkedy si dietatko dostala "fyzicky" domov? na zaklade akeho papiera? dakujem krasne za info

tortelinka
20. mar 2012

@morisa ano, prevzali sme ho s papierom o predbeznom zvereni, to som hned poslala do soc poistovne a matersku mi vyratali od toho dna

morisa
20. mar 2012

aha takze papier o predbeznom zvereni bude stacit aj ked odovzdam v praci?

tortelinka
20. mar 2012

@morisa ano, treba co najskor, a v praci potom poslu do socialnej poistovne, nezabudni aj kopiu rodneho listu

morisa
20. mar 2012

super super dakujem za detailne info 🙂

vandijan
20. mar 2012

@morisa aj ja som bola na MDna základe predbežka

dioliana1
20. mar 2012

@dia6 až na sude zistíš či prebrali poštu 😖 ...

matax
20. mar 2012

@dia6 tam su dake doby na prebratie pošty , tusim 18 dni, ci 21 😕 uz neviem, ked to nepreberie alebo nenájdu adresu, tusim, len tusim, neviem, je to tak, ze po tej dobe sa to este vyvesi na daku nástenku v mieste bydliska na urade, ked sa neohlási, tak nic, tak sa povazuje za dorucene.. ale toto sa mi fakt len matne zdá..u nás jedna prevzal postua neprisla druhu nenasli na udanom mieste bydliska... ale tie lehoty neviem, ale su dlhe pre nás, ked cakáme na to, kedy uz konecne bude dietatko doma
mozes sa skusit spýtat na sude, ci sa dorucila posta, alebo sa dozvies pri pojednávani.a myslim, ze aj kuratorka bude vediet.. to je sila, ako som to prezivala a vsetko vedela, sledovala , telefonovala, vybavovala a po roku uz neviem :D 🙂

matax
20. mar 2012

posta sa snazi dorucit prvý den, druhý a na tretí uz nechá listok o ulozeni zásielky na poste a tam ho maju 18 dni, potom to posielaju na sud naspat, ak neprevezmu biorodicia.. kým to pride z posty na sudne oddelenie, kde to patri, tak to zas nieco trva..

mysiak001
20. mar 2012

Ahojte

mam spravy z KE 🙂 dnes kontaktovali par jeden z troch co sme spolu chodili na pripravu ze su v prvej 5 -ke 😀 .
A zapisany sme od oktobra minuleho roku 😀 . Baby zajtra idem na urad prace pytat robotu hociaku aby bol doklad ze som zamestnany. Takze sme v podstate 7-mi v poradi.

raza
20. mar 2012

@mysiak001 tak to je úžasné 😵 😵 presne tak, ber teraz hociakú robotu 😉

lubka1709
20. mar 2012

@mysiak001 super tešim sa s Vami

yukki
20. mar 2012

@monika76 ty, nemá tá Tvoja kamarátka dlhé do červena odtieňované vlasy? A tato vysoký, mohutný na krátko vystrihaný? Bo takých sme dnes videli cestou zo škôlky kočíkovať po Mlynkoch a to ne domáci...som popri nich šla pomaly a šmírovala, si pomyslia, že čo to za národ drzý zvedavý na totych Mlynkoch.....

raza
20. mar 2012

ja už mám také nervy.. stále čakáme, kedy nám psychologička zavolá, že máme ísť podpísať záverečnú správu, aby ju poslala.. trvá to už druhý týždeň.. koľko to trvalo vám??

mysiak001
20. mar 2012

@lubka1709 dakujem

mysiak001
20. mar 2012

@raza skoro mesiac 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre