• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

19. októbra 2017 
@morisa myslim ze 28 tyzdnov od rozhodnutia sudu je to.
22. apr 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kanhwa a nie náhodou od právoplatnosti súdu alebo prevzatia po pravoplatnosti zo starostlivosti dd?
22. apr 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak myslíte odkedy je materská, tak 28 týždňov odo dňa prevzatia dieťaťa z DeD samozrejme s právoplatným rozsudkom.
22. apr 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dioliana1 od pravoplatnosti rozhodnutia som myslela samozrejme.
22. apr 2012 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 čo sa deje s Diou? je malinký v poriadku? každý deň pozerám či napíše...
22. apr 2012 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@afrika napise vam sama, snad o par dni, uz som to tu pisala, nie som kompetentna som len butlava vrba, ktoru clovek obcas potrebuje :wink: myslite na nich
22. apr 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
22. apr 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 strasne som zvedava co sa deje...ten jej status sa necita dobre :frowning2:
22. apr 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka noboj ziju obaja a su ok, len maju nejake problemy sak sa ozve, dajte jej cas a myslite na nu, nech sa s tym dokazu vysporiadat
22. apr 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky ma tu niektorá skusenosť s čerpaním neplateného voľna,keď malinke bolo u Vás?
22. apr 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 tak to uz znie lepsie ked si napisala, ze ziju a su v poriadku. to je hlavne. vsetko ostatne sa spravi...
22. apr 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky ma tu niektorá skusenosť s čerpaním neplateného voľna,keď malinke bolo u Vás?
22. apr 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubka1709 mne dával šéf neplatené.....ale to bola dohoda medzi nami dvomi, štátna organizácia mi to umožnila.
22. apr 2012 o 20:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubka1709 , aj ja som bola na neplatenom. co by si chcela vediet?
22. apr 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki A platila si si samostatne odvody?
22. apr 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. apr 2012 o 21:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki mne to bolo vysvetlene tak že prvy mesiac bude platiť zamestavaťeľ a už ostatne mesiace ja si budem platiť odvody. :angry:
22. apr 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som bola len pár dní....fakt ja neviem, do desať...
22. apr 2012 o 21:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubka1709 ahoj, ak budes v tom mesiaci robit aspin pár dni a aj zaroven cerpat NV , tak ti to uhradia z "výplaty" , uhradi to zamestnávatel za teba.. Ale ak v tom mesiaci nebudes robit, tak si musis sama platit zdravotne poistenie do zdr. poistovne. A do sociálnej poistovne je to dobrovolne, socialne poistenie zahrna tri poistenia: nemocenske, nezamestnanecke a dochodkove. Aspon nemocenske si plať, lebo z toho je vyplácaná pripadna PNka a aj materská dovolenka. (spýtaj sa na to na vasej pobocke, ci ak nebudes platit nemocenske, ci budes mat potom nárok na matersku.. myslim, ze nie, je tam podmienka byt nemocensky poistena 270 dni pred nastupom na MD, ale toto nie som si uplne ista)
22. apr 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubka1709 je to tak ako pise @matax s tym, ze ak chcem MD musis byt nemocensky poistena 270 dni pred nastupom na MD, takze by som si to urcite platila vsetko, vybehni alebo zavolaj do socialnej a vsetko ti vysvetlia. ja by som si urcite platila aj do socialny dobrovolne, pretoze ked raz pojdes na dochodok tak ti tam vyskoci ten mesiac dva, ze si si neplatila a budu s tym zbytocne komplikacie (poznam) nestoji to za to a nie je to taaak strasne vela, v porovnani s tym co si ako zamestnanec dostavala ci ako matersku dostanes
23. apr 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kacena4 :slight_smile: ja som si nakoniec nemusela nic platit, lebo prve dva týzdne mi odvody odrátali z výplaty a druhe dva som sla na PNku.... potom nám este v tom istom mesiaci schválili návrh na sude a mala som nárok na RP, takze pn sa zrusila.. Neviem, ci by som si platila aj nezamestnanecke a dochodkove, lebo je to dost penazi, ak by bol hostovský dlhsie
23. apr 2012 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mate nieco niekto nove ?trnava, ja mam info akurat o mieste na ktorom sme , ale ako sa to hybe netusim
23. apr 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubka1709 to som veľmi rada a želám Vám aby ste našli to "práve" dieťatko :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. apr 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
23. apr 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čakal niekto na právoplatnosť dlho, kvôli neprebratiu pošty od rodičov? Ako dlho?
26. apr 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 My sice nie pri pestu (u nas to bolo cca mesiac), ale pri Bambulkinej osvojitelnosti - presne z tohto dovodu od polky januara do konca aprila. :rolling_eyes:
26. apr 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dioliana1 my sme čakali na právoplatnosť, ale pri malého osvojiteľnosti a to od júla do októbra. lebo naša bio si ani jednu poštu vôbec nikdy neprebrala...
27. apr 2012 o 04:07  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak sme sa zas o jedno miesto posunuli, nejak to ide rýchlo,a sme na 14mieste ,už pomaly začínam mať takú nervozitu ale v dobrom,že nám zavolajú, :wink:
28. apr 2012 o 15:32  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karkana ti si bratislava ,ze a ked samozem opytat kedy ste sa zaradili do zoznamu a na ktorom ste boli mieste ?:slight_smile: zo je superrr
28. apr 2012 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som volala,tiež mi povedala,že tak okolo 14 miesta sme teraz.Pýtala som sa,či sa to už pohlo konečne,a že vraj ano,ale že už to nie je to čo bývalo,čo je na jednej strane potešujúce,ale zas pre nás čakateľky nie až tak dobrá správa.No čo už,čakáme ďalej,ale sa mi to zdá už strašne dlho.A všetci pred nami majú skoro také isté požiadavky,ako aj my,len my tam máme aj dvojičky a tie asi nemajú všetci...tak uvidíme :slight_smile:
28. apr 2012 o 21:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok