Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vandijan
2. máj 2012

@cairka pýtala som sa v návrate, a tam mi povedali, že zatiaľ nič nemajú, ak by mali, tak sa mi ozvú, ale asi musím ja, vieš v návrate sme robili spoluprácu aja predtým aj terad

karkana
2. máj 2012

no tak som sa bola opýtať,a sme 14 v poradí,zmenila som aj požiadavku, nebol problém, ale už som sa nič neodvážila pýtať,mala som taký pocit,že čo ju otravujem,potom mi povedala,že nemusím chodiť osobne,stačí zavolať, 😒 pripadalo mi to,akoby ju to nebavilo v práci 🙂 ,ale ako v pohode,vydržíme a čakáme

123sabrina
2. máj 2012

@vandijan no mi nemamae ani jedno dieta este a tiez uz sa nevieme dockat .... no ide to vsetko nejako pomalicky , my sme zapisani februar 2012 a teraz sme cca 50 ale s toho su ti pestuny aj na romske cajaku tak kdovie ze kde sme 🙂 a uz nas su v prevj desine uz zeny s februar 2011

vandijan
2. máj 2012

@123sabrina u vás to asi ide lepšie, lebo vraj deti pridelujú podla toho v akom kraji ich majú

vandijan
2. máj 2012

@karkana presne taký pocit som mala po tomto telefonáte

cairka
2. máj 2012

@vandijan , no ono tu sú tuším 2 čakateľky, ktoré chcú biele dievčatko do 3 rokov a čakajú dosť dlho...asi už potom je skôr v súrodeneckej skupine,ako samé 😒

123sabrina
2. máj 2012

@vandijan a prveho mas chlapceka ten je ako stari ? ak mozem teda vediet

vandijan
2. máj 2012

@cairka o to biele ani tak nejde, nikdy nie je záruka že dieťa nie je tak trochu napol, istá je len matka
@123sabrina malý má osem teda bude mať osem

matax
2. máj 2012

alkoholizmus matky a aj "nevinne" pozitie alkoholu v tehotenstve , vraj aj jednorázove, moze vyvolat u dieta FAS.. moze sa prejavit aj neskor, nie hned u bábatka...je dobre rozpoznat priznaky, co najskor
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=fba6affaa89d8...

http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=bcac5543de87c...

poradovnik je orientacný preto, že sa moze stat to, ze niekto pred vami odmietne dietatko.. napr. ste siedmi a ked ti pred vami odmietnu, ste na rade.. preto @zuzkanka asi pisala , ze orientacny

123sabrina
2. máj 2012

@vandijan rokov ?🙂 no fajn tak daj vediet :ň ved kazdy ako chce to uz je na kazdom s nas

123sabrina
2. máj 2012

@matax diky.... to som citala uz ale ked mame co najmensie a u babatka tazko rozpoznam ake je :ň je to uz len v bozich rukach ale dakujem

vandijan
2. máj 2012

@123sabrina veď má sedem rokov, teraz bude mať osem

123sabrina
2. máj 2012

@vandijan rozmyslala som ci mes., alebo rokov ale potom som precitala predosle a dovtipila som ze to bude rokov 🙂

matax
2. máj 2012

@123sabrina super, ze si to citala
ved aj novorodena bude rást, je dobre si to načitat popredu, aj ine veci o deprivácii, ako moze pomoct dotykova terapia.... to je aj pri novorodeniatkach, oni tiez citia odmietnutie zo strany matky, mávaju tiez prejavy deprivácie, z nedostatku naplnenia potrieb po narodeni... @zuzkanka má pravdu, citaj, kým más ako tak cas ... ked to nebudes potrebovat, tak zabudnes a ak náhodou hej, budes vediet, co robiť... ja som ani raz nečakala "klasicky" v poradovniku, skor aktivne hladala, tak neviem sa dobre vcitit do tých, co cakaju na novorodeniatko tak dlho.... ale sa mi zda, ze moc to sledujes, skus sa zamestnat dako, citat, nesledovat tolko ten poradovnik.. je fakt orientacny... to je moj názor, nechcem ta urazit.. je to tvoja vec..

123sabrina
2. máj 2012

@matax no ako kazda sa tesim ci sme sa uz posunuli , a viem ze sme natom celkom dobre pri niektorych krajoch co cakaju s rokou 2009.... pecitane mam skoro vsetko ale ze by som sa zaujimala o to ze to ma caka to nie nepripustam si to ..... myslim pozitivne a neurazis ma kazdy ma svoj nazor 🙂 neboj a uz musim off majte sa

matax
2. máj 2012

@123sabrina ved to chápem, ze sa tesis, ked ste blizsie v cislach..ale zalezi, kolko deti je volných, kolko sa rodi takých nechceniatok, kolki pred vami odmietnu... ja mám precitane vela o náhradnom rodicovstve a stále je co citat .trebars aj o výchove

zuzkanka117
2. máj 2012

@123sabrina nie, ja som si tým neprešla, moje dieťa je dokonalé, ale to je náhoda 🙂 a kvôli mne študovať nemusíš nič, ale kvôli sebe a predovšetkým tomu dieťatku by si mala a nenechávať zase všetko na božiu pomoc .... 😉

@cairka @raza 😀 😀 😎 😎

dia6
2. máj 2012

ahojte baby, tak som tu zas. Už sme zase sami.

Ďakujem všetkým čo ste na nás mysleli.

raza
2. máj 2012

@dia6 to ma veľmi mrzí 😔 naozaj..

monika76
2. máj 2012

@dia6 Čo sa stalo?

123sabrina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kanhwa
2. máj 2012

@123sabrina tak uz zase zacinas ??? tentoraz si to mimoriadne dlho vydrzala 😉 😉 😉 ale zda sa, ze opat si nesklamala 😉
baby ti tu pisu dobre mienene rady resp. komentare k tomu, co si napisala ty sama.
- poradovnik je VZDY len orientacny a tym , ze sa budes stale vypytovat poradovnik nijako neovplyvnis.
- pripadne problemy s dietatom ktore boli opisane, vobec nemusis mat a ja ti to zo srdca prajem, aby bolo vsetko vo vasom pripade rozpravkove - to co sa ti baby snazili vysvetlit bolo, ze treba pocitat s tym, ze MOZNO sa niektore z uvedenych problemov vyskytnu, pretoze vacsina deti co idu na adopciu su zo socialne slabeho prostredia. takze treba byt na to pripraveni, aby to cloveka nezaskocilo. a ak to dieta bude mat nejake poruchy a zistite to az ked bude uz oficialne vase tak ho vratite ci co??? preto je vhodne si ujasnit tieto veci vopred.

123sabrina
2. máj 2012

@kanhwa co som vydrzala ?????????? kto zacina velice ste vsetky silne co ? kto sa tu pytal na vase rady o poruchach ?
podla mna som sa pytala , nieco ine a vy tu zacneme podaktore pisat o poruchach uplne odveci ?
a co by som sa nenahnevala ,kto tu pise o niecom rozpravkovom ????????????????????????? hm ??????? ja od nikoho nepotrebujem rady ja viem vsetko co sa moze stat a co sa stava ? uz len tebe budem pisat ci ho vratime tam sa staraj o SEBA ci vratis lebo nevartis !!!!! a vobec nereaguj uz len by som potrebovala od teba a od zuznaky radi , co som ja aby som nevedela co ma moze cakat ? nic si nemam co ujasnovat uplne ste tu do toho zazrate otvorit si kona a pisat uplne o inom , co sa kto pyta a kazdeho komentovat ako skacete do kazdej novej co tu nieco povie .. jedna tu minule spomenula romske dieta a uz ste jej tu zacali nadavat , ze je rasistka a tak a povedala ,ze uz sem kvoli vam nebude chodit !!! a uz mi nepiste co mate vy probelmy a nevyrivajte tak sa hadajte doma a ne tu !

kanhwa
2. máj 2012

@123sabrina ty tu nerozhodujes o tom, kto bude na co reagovat a ani sa ta nikto na to pytat nebude. najlepsie by asi bolo, keby si ty sama prestala pisat, ked o ziadne rady a nazory nestojis.
mas pravdu, aj som si vravela, ze na teba uz reagovat nebudem, aj ine baby si to vraveli a napriek tomu mame zase s tebou bozsku trpezlivost. aspon je tu trosku zabavy v tych vaznych temach 😀 😀 😀 😀 😀

kanhwa
2. máj 2012

No baby neviem ci ju zas nenahlasime adminom, nech ju zrusia, uz mi vypisuje aj sukromnu postu.
a to som sa jej pred casom zastavala, ach jaj, decko jedno 😖

123sabrina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kanhwa
2. máj 2012

@123sabrina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

raza
2. máj 2012

@kanhwa už ma to nevytáča, ja sa už normálne bavím 😀 😀

kanhwa
2. máj 2012

@raza ved aj ja sa bavim 😀 😀 😀 je to sice blbe bavit sa na ukor inych, aj ked si sami za to mozu, ale prosto som sa neovladla tento raz 🙂 sedim totizto v praci a "nemam co na praci", tak som si chcela ten den trosku odlahcit priznam sa 😉

raza
2. máj 2012

@kanhwa 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre