Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
14. aug 2013

no na úrade -tam vedia len to , čo sa týka ich práce,čo dalej-nevedeli ale nevadí,🙂 tak už máme kartičku poistenca v Dôvere mi bez všetkého dali-no pošlú,boli veľmi zlatí a nevadila im ani pečiatka na rodnom od všeobecnej,klobúk dole,tak by to malo vyzerať u nás super tak sa mi uľavilo,na sociálke - tam nemala čas na mňa veľmi, tak ale malo by to už byť všetko zatial,ešte org.rodný ísť pýtať,to už pôjde manžel,,,,,,,,,,,,bože ,u nás je toľko návštev , čo chcú vidieť malého, aj takí, čo sa s nimi len pozdravým, len nám nechce už spinkať v noci, beťár malý 🙂

lalus
14. aug 2013

@karkana neviem ako dlho malého máte, no v prvých týždňoch by ste sa nemali veľmi družiť 😝 dieťa potrebuje čas na to, aby si na vás a nový domov zvyklo... veľa ľudí okolo ho len zbytočne rozhodí 🤐 myslím to samozrejme len v dobrom 😒

zwalsh
15. aug 2013

@dioliana1 super pozriem 🙂

dadenka1
15. aug 2013

@karkana tiež by som dala pozor na návštevy... malinké bábetko potrebuje pokoj.. možno sa neprejavuje, že mu to vadí, ale aj tie nepokojné noci môžu znamenať, že nie je v pohode.. ja som k malej nikoho nepustila 2 mesiace... nech má pokoj a nech sa adaptuje... a veru zvedavcov bolo nesmierne veľa... liezli mi na nervy...

fiona123
16. aug 2013

@karkana tak to je super, ze si to nakoniec vybavila...nabuduce to rovno obist vszp.

Ja by som tiez k babatku nikoho nepustala prve tyzdne. Presne tak, ako pisala Dadenka, babatko potrebujes pokoj a ostatni to musia pochopit. Babatko sa potrebuje "udomacnit" a o to viac, ak ide o nechcene babatko, ktore je potrebne priputat na jednu osobu.

beba1902
16. aug 2013

Moja laska ma uz dva a pol roka ♥♥♥

5katarina7
16. aug 2013

aká slečna je z nej 🙂 krásna 🙂

suezana
16. aug 2013

@beba1902 krásna je 🙂

beba1902
16. aug 2013

@suezana dakujem 🙂

fiona123
16. aug 2013

@beba1902 krasna slecna

karkana
17. aug 2013

@beba1902 je krásnučkááááá 🙂

zwalsh
18. aug 2013

@karkana tak ako sa darí našej novej mamina a maličkému? Ako to zvládate? Už ste tím? Prajem pekný deň

karkana
18. aug 2013

@zwalsh ale áno, darí sa , sme zdravučkí, aj nožičky, akurát ten reflux nás trápi trochu,tešíme sa veľmi, svokrovci kočíkujú a ja si robím, čo mi treba a potom zas ja pôjdem, a veľmi rád sa vozí v aute 🙂 , každý nám ho chváli, aj sestrička na ortopédii bola z neho paf,dobre spinká teraz, takže aj my 😉 pribrali sme narástli, tak dúfam, že to pôjde tak dalej,no, každý sa pýta, či má už naše meno , a prečo nemá a aké má, tolko otázok, ale nemôžeme nič hovoriť, ináč doma sa starka aj svokrovci stále len nad tým zamýšlajú, ako môže bio o nás vedieť, atd....už sa mi to ani nechce vysvetlovať, každý si myslí, že anonymne , aj ja doteraz, hm, už im zakazujem na tú tému hovoriť,lebo sa boja, čo ak... chcem sa tešiť, a nie myslieť čo bude

zwalsh
18. aug 2013

@karkana tak to je super 🙂 aj ja ti ho závidím 🙂 ale meno nepotrebujem vedieť 🙂 tak sa držte moja a správne užívaj si a neboj sa všetko dobre dopadne ty si mama a tak bude ako ty povieš veľmi ti to prajem tak nám zas daj skoro vedieť čo nové aby si nás podržala nad vodou veď vieš aké je to čakanie ťažké a všetko okolo stresujúce pa

suezana
18. aug 2013

@karkana ahoj - reflux sme mali aj my - zahusťuješ mliečko? parádne nám to pomohlo - do mliečka pridáš nutrilon nutriton

vesticka
19. aug 2013

tak zienky musim sa s vami podelit o radost, ktoru nam dnes sposobila tetuska z uradu 🙂. Konecne volala ona! 😀 Prekvapivo sme sa od juna z piateho miesta posunuli na krasne 2. miesto. A to par pred nami ide pozriet dievcatko, takze ak ho vezmu, tak budeme na rade 😵 😵 😵. Jaj uz poznam ten pocit, ked sa telo roztrasie a clovek nevie co s rukami ani nohami 😀 a slzy tecu a tecu. Len sa modlim, aby to Panbozko nacasoval dobre, lebo mame uz zaplatenu dovolenku v septembri a fakt sme netusili, ze by sa to zrazu mohlo tak pohnut. Ale verim, ze to vsetko dobre dopadne a konecne aj ja budem v "klube mamiciek" 🙂. Prajem aj vam, aby sa to rychlo hybalo a nech sa uz splni ten nas najvacsi snicek 🙂 🙂 🙂

vivien2505
19. aug 2013

Dostala som ako dar knihu, ktorú som prečítala za jeden deň 😉
Je to vyznanie adoptívnej mamičky a jej lásky k dvojročnému synčekovi, ktorého si adoptovali 😵
Tu je link:
http://www.martinus.sk/audioknihy-software/auto...

Detičky, ktoré si zoberieme z detského domova sú DAR 😵
DVE SRDCIA stretnú TRETIE SRDCE, ktoré budú milovať a ktoré zaplní ich domov 😵 😵 😵

zwalsh
19. aug 2013

@vesticka a to si predstav keď si to dievčatko náhodou nevezmú a bude vaše 🙂 držím veľmi palčeky 🙂 ale zároveň prajem aj peknú dovolenku. Ja by som sa zatiaľ poriadne pripravila na príchod dieťatka aby som sa potom nestresováa. To je super radosť 🙂 blahoželám 🙂

vikad
20. aug 2013

@vesticka Mne Ti normálne vybehli slzy ... Teším sa veeeeeeeeeeeeeeeeľmi 🙂

fontana
20. aug 2013

@vestička aj ja sa teším s tebou.Aj nám volala,no neboli sme na prvom ale hned nám ponukla chlapčeka,takže si vieš predstavit,ako to so mnou zamávalo.V januári sme boli na chlapca 11 a zrazu hop a sme prví.už sa tešíme na druhé stretnutie s ním v piatok. 😀

karkana
20. aug 2013

mám nárok na pôrodné 150eur, je tak? počula som, že potvrdiť na matriku a dajú mi

vesticka
20. aug 2013

@zwalsh dakujem krasne. No ved uvidime ako nam to bolo naplanovane 🙂. Raz to urcite pride a kazda z nas bude ronit krokodilie slzy od stastia. A pomaly uz zacnem hadam aj zhanat nejake tie vecicky, aj ked uz teraz mam z toho stres 😀...a vravim si: to fakt?

vesticka
20. aug 2013

@fontana dakujem aj ja sa velmi tesim s vami. Nech vasa laska rastie a mate ho coskoro doma 🙂. A potom dalsia fajocka k menu a vdaka, ze modlitba bola vypocuta 😵

zwalsh
20. aug 2013

Viete čo by človeku veľmi pomohlo v rozhodovaní? Príbehy kde sú už staršie deti aby sme mohli počuť aj pozitívne. Ja stále okolo seba počúvam aká je adopcia strašná ako potom tie deti tých rodičov bijú a nemajú radi atď. V podstate v našom okolí nie je nik kto by nám to schvaloval. Je to strašné lebo veď my tiež bojujeme s tým či robíme správne a nik nevie aké to dieťatko bude ale toto ma naozaj deptá. Myslela som si že sa takto spoločne môžeme tešiť na príchod mimina veď keď je žena tehotná tak sa s ňou všetci okolo tešia. Ale tu ako by bola sekera nad nami. Len ťať a ťať.

dioliana1
20. aug 2013

🙂

5katarina7
20. aug 2013

@dioliana1 krásna je 🙂 🙂 🙂

dioliana1
20. aug 2013

@5katarina7 začína kecať, dokonca aj trojslovnú vetu 😀

dadenka1
20. aug 2013

@zwalsh poznám pozitívny príbeh u nás v dedine majú dvaja manželia adoptovanú cigánečku, ktorá už je dospelá... Je to užasná žena a krásne sa stará o svojich ado rodičov, vlastne už len mamu, otec zomrel... aj dcera aj matka o sebe vždy krásne hovoria, je to veľmi pekný vzťah...

dadenka1
20. aug 2013

@zwalsh negatívny príbeh nemám.. ups...

najjulinka
20. aug 2013

@dioliana1 ta to tak ako lucka a sofi +/- je.. lucka trojslovnu mala vyše mesiaca pred narodkami druhými , ale tak bola to jej prva veta.. nemala dvojslovne... a sofi ma trojslovnu tiež takto,a le ona už aj štvroslovne rovno a dvojslovne mala mesiac skor....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre