Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
15. jan 2014

@hora_lka ale tak zapisani ste až je to pravoplatne a to kým nie ej doručene, tak pravoplatne byť nemože (može byť doručene aj osobne, že si po to na urad sami pojdete), ale skor ako vam to je doručene, tak nie ste pravoplatne zapisani, takže ani v poradovniku... 🤐 bez toho aby bolo pravoplatne by vam nemohli ani žiadne decko ponuknuť....

hora_lka
15. jan 2014

@najjulinka presne na toto som sa pytala, bolo mi povedane, ze zapisani sme, od 20teho decembra a to ze nam to nebolo dorucene, je len administrativna zalezitost, neskore dorucenie by nemalo ovplyvnit dalsi priebeh, aspon teda podla pani na urade .. pockam si na papier, vraj dnes odisiel a potom si to preverim

nela007
15. jan 2014

ZA - vybavuju marec 2010, to znamena, ze sa caka skoro 4 roky, od sept. posun o 4 miesta

belaanabela
16. jan 2014

@hora_lka no vidíš Vám rozhodnutie nebolo poslané ale podstatné je že ste zapisaný, v našom pripade sa stalo že nam rozhodnutie nechodilo a nechodilo a tak sme čakali a čakali po 6 týždňoch sme volali a papiere Nám zmizli...samozrejme na urade pochybili hned sa sopravedlnili a rychlo konali !? 🙂
takže veru nikdo nie - je neomylný 😵

maartinkaa
16. jan 2014

ahojte, neviete, ako sa pohol nitriansky kraj od minuleho roku?

dzordza
16. jan 2014

ahojte neviete niekto ako sa caka dlho v kosickom kraji na novorodeniatko.dakujem

tortelinka
16. jan 2014

@nela007 to je nejaké čerstvé info?lebo nám nikdy nechce povedať poradie

dzordza
16. jan 2014

ani nam nepovedali aky sme v poradovniku

nela007
16. jan 2014

@tortelinka úplne čerstvé info, mne povedia vždy, vcelku ochotne. Čakáme od jari 2011, vidím to este nadlho. ZA je donekonečna... Ako vy?

tortelinka
16. jan 2014

@nela007 my sme boli prvý raz v lete 2011, teraz druhý raz od jesene

lillik3
16. jan 2014

@dzordza ...my sme v databáze od 7.2.2012... A teraz sme číslo 1 uz od 10/2013, takže 2 roky určite..teda záleží od požiadaviek aké máš

nela007
16. jan 2014

@tortelinka nerozumiem, kedy ste zapísaní?

tortelinka
16. jan 2014

@nela007 čakáme na druhé, pri prvom zapísaní sme boli v lete 2011(malý prišiel v dec 2011) a pri druhom teraz jesen 2013, uvidíme koľko budeme čakať

nela007
16. jan 2014

@tortelinka v požiadavkách ste asi tolerantní podľa rýchlosti vybavenia

tortelinka
16. jan 2014

@nela007 tak nejako..držím palce, nech to odsýpa..asi čakáte na bieleho novorodenca, však?

nela007
16. jan 2014
dzordza
16. jan 2014

ahojte vraj na biele babetko sa caka 3 az 5 rokov moze to byt pravda dakujem.kosicky kraj

tortelinka
16. jan 2014

@dzordza áno, môže to tak byť

schatje6
16. jan 2014

@maartinkaa ahoj, pisala som par stranok dozadu, NR kraj, od jula do januara cca 6-7miest...

gerdusha
16. jan 2014

Baby, dnes o 19.hod pocuvajte sro. Budem tam tema, ktora sa nas tyka...adopcia v sucastnosti

marcih
16. jan 2014

@gerdusha napis potom prosim co vraveli,ja som nepocula-neskoro som zaznamenala 🤐

marketka1
16. jan 2014

@dzordza záleží od požiadaviek 😉 1.5 -3 roky

hora_lka
16. jan 2014

@belaanabela tak to by sa mi asi nieco stalo 😒 ako to dopadlo? zaradili Vas so spatnym datum?

gerdusha
16. jan 2014

@marcih este stale to trva...az do 22.hod
..ale je to v takych blokoch...mimochodom nic, co by sme nevedeli. Bohuzial. Skor vseobecne info pre uplnych laikov a verejnost

marcih
16. jan 2014

@gerdusha dakujem za info a dobru noc vam tu prajem 😔

majka21
16. jan 2014

@maartinkaa , ahojky, my sme volali v utorok a momentálne sme na 8.mieste. Koncom oktobra sme boli na 13-tom. Pani na úrade mi povedala, aby som volala koncom marca ak sa ona neozve. Už sa nám to blíži a máme velkú radosť. Zapísaní sme od 08/2011.

schatje6
17. jan 2014

@majka21 ahoj, zrejme sme nejak po sebe 🙂

dzordza
17. jan 2014

ahojte je tu niektora z kosickeho kraja ako dlho ste cakali na babo

yukki
17. jan 2014

@dzordza ja, čakala som do pol roka.
Máš pravdu, čaká sa tak 0,5-3 a možno aj viac rokov a už sa aj bojím písať ďalej bo hneď tu bude zasa spŕška dotknutých reakcií

bobik77
17. jan 2014

@dzordza Ahoj, my sme v KE regióne. Do poradovníka sme z prípravy išli tri páry. Pár pred nami aj za nami v poradovníka už majú rok dieťatko doma. Majú chlapcov. My čakáme na dievčatko už 2 roky a 4 mesiace.....takže zdá sa mi to dosť veľa...ale tak čo narobíme.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre