• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

23. mája 2017 
@tortelinka V práci to vedia, čakajú už len na tento papier ... ja som teraz čerpala už dovolenku, aby som mohla vybavovať a kupovať a pripravovať veci ...
23. nov 2014 o 15:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lillik3 Adamko nech podrastie a aspon bude tlacit kociarik, ked ten dlho ocakanavy ujo zavita aj k nam :relaxed: dakujem zlaticko moje
23. nov 2014 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad prvá je materská 28týž. Na soc. ti dajú papier (vyzerá ako klasická PN) kde si vypíšeš údaje a tvoja mzdárka tam hodí dátum kedy si bola posledný deň v práci, ak budeš mať papier zajtra, tak nech tam dá zajtrajší dátum (dátum by sa mal zhodovať z prepustacej správy a dátum kedy si ich môžeš zobrať domkov). Potom ak už budeš mať doma babulky, tak si urob KOPIE z predbežka a z prepustacej správy, rodných listov a šup na socialku. Na socialke dole pri Amfiku, stlacis nemocenske a pockas kým si ťa zavolaju. Tetuška len prevezme tvoje papiere, nečakaj nejakú radu :grinning: oni všetko robia len mechanicky a vedia len základne veci. No a potom už len čakaj na papier od soc. poist. kde ti pošlu tvoju dennú mzdu a od kedy ti ju priznávajú. Ak by si ešte niečo chcela vedieť tak len prezvon, moje číslo máš :slight_smile: Inak radšej si urob zo všetkého niekoľko kópii, musíš vybaviť aj zdravotnú poisťovňu a všade budeš musieť nechávať nejaký ten doklad.
23. nov 2014 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad pri dvojkach je materska dlhsia... Tlacivo si pytaj na odd. Posudkovej socialnej poistovne. Poradia ti pripadne aj na infolinke soc. Poistovne, pozri ich stranku..
23. nov 2014 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ďakujem za info, ak niečo ešte budem potrebovať, určite sa opýtam ...
23. nov 2014 o 15:32  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak a prvá noc s bábikami za nami ... Priznám sa, spali sme asi 1,5 hodiny ...
25. nov 2014 o 11:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (30)
@vikad waw, vy ich uz mate doma???? gratulujem a prajem co najmenej takychto noci :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. nov 2014 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad gratulujem!!!!nie k tým nociam bez spánku, ale k dievčatkám :grinning:
25. nov 2014 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte, baby bratislavcanky a okolie, nevolali ste teraz niekedy na urad aky mesiac riesia? ja sa chystam volat na buduci tyzden, tak potom dam info :slight_smile:
25. nov 2014 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikad juchu tak je to pravda.....neboj spinkat zacnu, ked si na seba zvyknete :relaxed: blahozelam a tesim sa s vami :relaxed:
25. nov 2014 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vikad :slight_smile: prvé noci budú také, ale bábiky si zvyknú ,trochu to trvá, kým si aj malé aj ty na seba zvyknete a budú spinkať :wink:moja asi 2týždne bola taká,, takže sa už doma nenudíš? :wink:
25. nov 2014 o 12:33  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jáj dievčatá, ďakujem za gratulácie ... No, nenudíme sa teda vôbec ... Ale oni celkom spinkali, len sa zamrvili a ja som bola v strehu ...
25. nov 2014 o 12:55  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@vikad gratulujeeeeem maminka :dizzy_face:
25. nov 2014 o 13:38  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikad gratulujem :slight_smile: a vychutnávajte si to :wink:
25. nov 2014 o 13:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad jáááj, to poznám :grinning: :grinning: stále som sa bála, či dýcha :grinning: ja som normálne stále vstávala a skúšala rukou ....potom som čítala nejakú knihu a každý večer som prosila anjela strážneho, že keby sa niečo dialo, musí ma zobudiť :wink: :wink:
25. nov 2014 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@vikad gratulujem k princezničkám :dizzy_face: s tým nespaním a sledovaním - ja som mala dokonca malé svetielko zažaté a len malý mlaskol, alebo sa hlasnejšie nadýchol a už som ho sledovala, či sa niečo nedeje.. to je úplne normálne, že sa tak bojíš, veď si maminka :slight_smile:
25. nov 2014 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
ahojte dievcata. mate niektora skusenost s okresnym sudom malacky? dnes sme podavali ziadost o zverenie drobceka do nahradnej rodicovskej starostlivosti spolu s predbeznym opatrenim. rada by som vedela, ak niekto teda mate skusenost, ako dlho trvalo, kym sa vytycil datum pojednavania. a za kolko bol samotny sud. dostala to pani doktorka kralovicova. dakujem za odpovede!:slight_smile:
mimochodom, @vikad gratulujem k babatkam:slight_smile:
25. nov 2014 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad ako ich voláte, ak to nie je tajné :slight_smile: :slight_smile:
25. nov 2014 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbbarunka na predbežko ma súd 7 dni
25. nov 2014 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka super, to znamena, ze do 7 dni musia vytycit pojdenavanie?
25. nov 2014 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbbarunka predbežko nie je klasické pojednávanie, iba rozhodnutie, proste odklepnú papier...aké veľké dieťa máte?
25. nov 2014 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raza Presne je to aj u nás takto ... malé svetielko a jedna alebo druhá zamrnčia a ja už na nohách ...
25. nov 2014 o 20:36  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tortelinka 9 tyzdnov. ma to byt spolu so zverenim do nrs. tym padom 4.12 som uz na materskej?
vdaka za odpoved
25. nov 2014 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbbarunka Ďakujem, asi tiež môžem pogratulovať :slight_smile:
25. nov 2014 o 20:37  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbbarunka áno, ale môžu aj skôr rozhodnúť, pri prvom synovi rozhodli za 4 dni
25. nov 2014 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikad ako? darí sa? a ako sa volajú?
25. nov 2014 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikad ano, aj my mame doma babo, ale len jedno a chlapca:slight_smile:
25. nov 2014 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka dakujem za odpovede. Velmi si ma potesila, lebo drobceka uz mame nejaky cas na navsteve, mne sa uz mina dovolenka a fungovat v praci po 3hodinovom spanku je pre mna tazke. Plus estr mam doma 3-rocneho fesaka.
25. nov 2014 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bbbarunka aha, takže máte asi hosťovský? a RD so starším už skončila?
25. nov 2014 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tortelinka jj, hostovsky. RD so starsim neskoncila, ale ja som nastupila do prace, ked mal 14 mesiacov.
25. nov 2014 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok