Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
28. máj 2015

Treba ísť na ÚPSVaR a tam sa informovať, prípadne do Návratu-ten je priamo v prešove...

magimary
28. máj 2015

@beruska1523 keď si schopná sa fyzicky postarať o dieťatko a absolvuješ prípravu, kde musíš prejsť o.i. psychotestami, tak je vysokopravdepodobné, že ti dieťatko do pestu dajú.

beruska1523
28. máj 2015

A tazke su tie psychotesty
A to s kazdov zenov osobytne rozpravaju alebo su tam viaceri ludia?

magimary
28. máj 2015

@beruska1523 ťažké? tak ja myslím, že asi tak ako každé...
ťažkými by som ich asi nenazvala, nie sú to IQtesty, že by sa človek pri nich musel zapotiť...
tá príprava na NRS prebieha aj individuálnou, aj skupinovou formou (konkrétna verzia prípravy je rôzna aj podľa toho, kde si vyberieš miesto-buď na UPSVaRe alebo v Návrate alebo v Úsmeve ako dar),
takže áno, časť prípravy je aj s každým individuálne (osobne), ale časť prípravy je aj s viacerými ľuďmi (skupinová forma)

beruska1523
28. máj 2015

A co take sa tam pitaju na tych psychotestoch

sentoza
28. máj 2015

@beruska1523 a okrem toho vsetkeho, co tu pisali musis vediet dieta aj financne zabezpecit, co moze byt pre slobodnu matku narocne

magimary
28. máj 2015

@beruska1523 to sa rozhodne nedá popísať, tých otázok je tam viac,
ale vo všeobecnosti je to zamerané na charakteristiky osobnosti, na tvoje postoje, hodnoty, motivácie atd, atd.

yukki
28. máj 2015

@beruska1523 hocičo, a neexistuje len jedna správna odpoveď, vyberáš z a) b) c) d) e).......

beruska1523
28. máj 2015

Ja kedze som od narodenia telesne postihnuta tak mam invalidny dochodok a este plus rodicia by mi financne pomohli

beka22
28. máj 2015

@beruska1523 Aj s rodičmi si prebrala túto tému lebo nie je to úplne jednoduché. Netvrdím že to nezvládneš len neni to záväzok na mesiac, ale na celý život.

zibi
28. máj 2015

@karin415 hm mi potom napis ako to vyzera som zvedava 🙂

beruska1523
28. máj 2015

@beka22
Este som to neriesila s rodicmi lebo sa bojim ich reakcie

beka22
28. máj 2015

@beruska1523 tak ako vieš,že Ťa budú podporovať finančne. Viem že túžba po bábätku je silná, ale musíš zvážiť pre a proti. Skús sa porozprávať s rodičmi a uvidíš. Oni Ti pomôžu pri rozhodovaní. 😉 😉

yukki
28. máj 2015

@beruska1523 no...tak najprv rozhodne s rodičmi....

cairka
28. máj 2015

@beruska1523 , oni to riešia prípad od prípadu 😉 To, že si sama problém nie je, to, že bývaš u rodičov tiež nie (ale budú chcieť s nimi hovoriť zrejme) a postihnutie problémom byť nemusí. Problémom ale vo všetkom tom súčte by mohol byť navyše tvoj vek, ak máš taký , ako v pase ... Ale viac ti povedia na Úrade práce , soc. Vecí a rodiny, veľa závisí na subjektívnom postoji pracovníčky....

beruska1523
28. máj 2015

@yukki
Urcite budem rozpravat s nimi

santeema
28. máj 2015

@beruska1523 ja nie som vydata tiez a som v poradovniku uz 2 roky a moj priatel ma iny trvaly pobyt a nikomu to nevadilo. on tam ani nebol uvadzany, o vsetko som ziadala sama.

santeema
28. máj 2015

@beruska1523 iq testy sa daju pozriet, respekvive ich pointa aj v knihe IQ testy, podla mna ich skor zaujimaju osobnostne testy a tam ked odpovies pravdu, tak nic tazke na nich nie je. je to o tom aka si osobnost. ja som mala brutalny stres z tych IQ testov, lebo ani nahodou nevynikam v logike, predstavivosti a matematickom mysleni🙂 a to mam skoncenu technicku univerzitu🙂. fakt som z toho mala stres. presla som si dve knihy IQ testy, trosku som pochytila ten sposob otázok a ako maju vyzerat odpovede a velmi to pomohlo, lebo som sa tak nejak lahsie dosla na to ako odpovedat, akym spôsobom rozmyslat pri odpovediach. a poviem ti, neviem neviem ako by to dopadlo bez tych kniziek🙂. tak si z toho nerob velku hlavu, tie testy nie su hlavne kritérium, ci ti krpca daju, alebo nie🙂

beruska1523
28. máj 2015

@santeema
Ste ma velmy upokojila
Len musim nejakim sposobom to povedat rodicom
Aby ma v tom podporili ale podla mna ma rodicia vismeju a mi povedia ze sa nebudem vediet postarat o dieta

bloomie
1. jún 2015

@julinka79 k otázke zdravotnej karty - u nás šlo našťastie len o kartu u pediatričky - dohodli sme sa, že mu vypísala novú, do poznámky zapísala tuším, že predošlé záznamy v PC a záznamy so starým menom a rodným číslom mi odovzdala... Náš mladý muž je momentálne vo veku, že by bol schopný sa ma v čakárni spýtať (keby sme chodili k doktorke 😀), prečo má cudzie meno na karte 😀

mata71
1. jún 2015

@bloomie dobre vedieť aj nás to bude čakať,,, 😵

mata71
1. jún 2015

@karkana a asi ešte aj na urad prace na rodičovsku,čo mi chodí treba dat zmenu vedieť tak mi vraveli..zrejme aj s pravoplatným rozsudkom,,

karin415
1. jún 2015

@zibi tak som sa dnes dovolala na urad a sme v poradovníku na dievcatko 59ty ale dva manzelske pary chodia uz na interakcie takze sa zrejme posunieme na 57 a na chlapceka sme 53ti a tam su uz traja na iterakcii cize sa posunieme na 50te miesto 🙂 Boooze hrozne cisla ☹ ale tak co uz.... pockame....

karkana
1. jún 2015

@mata71dobre vedieť, tam som nebola,,,tak pôjdem 😉

mata71
1. jún 2015

Ahojte pre všetkých ktorým sa čakanie zdá dlhééé ..pozrote si foto nášho fešiho v albume... sem to neviem nejako dať...

123sabrina
1. jún 2015

Toto je nas krasavec;) som hrda a vsetko to zato staloo

123sabrina
1. jún 2015

Nas fesacik

magimary
2. jún 2015

aj takto to vyzerá, keď to niekde zafunguje tak, ako má 😵
@mata2 🙂 🙂 🙂
https://www.modrykonik.sk/blog/magimary/article/3xm-m-ako-mama-m-ako-marta-m-ako-osjqqs/

karkana
2. jún 2015

@123sabrina ten je krásny 🙂 a už aký veľký,,,,,,,,,,,a idete si aj druhé? 🙂

alicag
2. jún 2015

@magimary Ste uzasna mamina bodaj by bolo takychto ludi viac celej rodinke prajeme vsetko dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre