Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
15. mar 2016

Vystrihovala som dnes obrázky do knihy života a trojročný synovec sa pýta či je to pre neho. Ja že nie, že je to pre také dieťatko, ktoré ku nám príde, lebo nemá mamičku ani tatina. A preto si ho vezmeme z DeD. A on na to: "a to ho ukradnete?" 😀 No nič, skúsim vniesť svetlo do situácie pri inej príležitosti.

liwka
15. mar 2016

@kikuska_wedge detičky to veľmi dobre pochopia. treba primerane, pomaly, vysvetliť. mňa moja dcéra prekvapovala deň za dňom, keď som, začala robiť profi. zvládala príchody, problémy aj odchody hádam lepšie ako my, dospeláci 😉
príp. skús nejakú rozprávku, kde sú deti v decáku (Ja, zloduch alebo Tajomstvo Robinsonovcov)

mana85
15. mar 2016

@liwka ešte nie 😢

liwka
15. mar 2016

@mana85 škooodaaa ☹ dúfam, že to už nebude dlho trvať

mana85
15. mar 2016

@liwka Tajomstvo Robinsonovcov ? fíha idem kuknuť čo to za rozprávka teraz v tejto dobe pozeráme a čítame také 😉

liwka
15. mar 2016

@mana85 je trocha scifi, ale milá 😉

mana85
15. mar 2016

@liwka no tak čo viem tak 7 dňové predbežko riešia v posledný možný deň úplne rovnaký " prípad " ako my iba že oni to riskli a dali si najprv 7 dňové takže ak budú čakať u nás na 30 deň tak Veľkú noc nestíhame 😒

mana85
15. mar 2016

@liwka jééj super ! tak scifi no čil najčastejšie kukám a občas sa pridá aj Kubko " v hlave " 😀

vargatomas1
15. mar 2016

@mana85 ano mali by ste mat

kikuska_wedge
15. mar 2016

@mana85 v hlave je super. Aj nášmu malému sa to strašne páči.

erio
16. mar 2016

@mana85 ˇÁno pri predbežnom opatrení máš nárok na rodičovskú + príspevok. Materské len ak je to novonarodené bábo do polroka. Ja som to riešila až po predosvojiteľskom a v pohode to doplatia, ale len spätne 6 mesiacov dozadu. To len ak by si nestíhala. 😉

mana85
16. mar 2016

@erio A aký príspevok ?

najjulinka
16. mar 2016

@mana85 matersku maš narok cca pol roka max. do troch rokov dieťaťa.

labudka
16. mar 2016

ahojte aj adopcia je v tejto rozprávke: dobrodružstvo pána peabodyho a shermana
http://www.csfd.cz/film/291174-dobrodruzstvi-pa...

erio
16. mar 2016

@mana85 Rodičovský príspevok 203,20 + prídavok na dieťa 23,52. Ale ja mám staršie dieťa ako tri roky, tak s tou materskou neviem ako to je, či to platí do troch rokov hocikedy, mne povedali, že iba do pol roka od narodenia ale zasa my tam máme tetušky, ktoré sú ešte niekde v "80tych rokoch". V každom prípade je to mizéria. keď si predstavím koľko ročne vydá štát na dieťa v ústavnej starostlivosti a deti s tých peňazí nemajú absolútne nič, je to chorý systém.

mana85
16. mar 2016

@najjulinka
@erio aha , no ja na materskú nárok nemám som bola do júna / 2015 na rodičáku naspäť do roboty som sa vrátila len na chvíľu lebo som omarodila na dlhšie 😔 a fčul som na predlženej rod. dovolenke ehm neplatenej 😝 A teda rodičovskú dovolenku môžem mať 3 roky od prijatia dieťaťa ku nám hej ? čiže max do 6 veku malej to sa sa nezmenilo či ?

najjulinka
16. mar 2016

@mana85 ano tak.. 3roky od zverenia, max. do 6. 🙂

mana85
16. mar 2016

@najjulinka Ďakujem ...

tortelinka
16. mar 2016

@mana85 máš nárok do 6 rokov, ako bolo písané vyššie

mana85
16. mar 2016

http://www.maminka.cz/clanek/anezka-adoptovali-...

No načo sa potom robia všeliaké tie psychotesty a testy osobnosti 🙄 Ja viem že riadne ťažká situácia tiež sa starám o chorú mamu ležiacu , vŕčiacu muž furt v robote občas mám pocit že sa mi všetko padá na hlavu no nenapadlo by ma niečo také strašné ☹ a čo by spravili ak by mali vlastné dieťa ? 😔

mata71
16. mar 2016

@mana85 ahoj moja lebo mi máme ,,SVOJE,, dieta/detičky...... neberieme ich že sme si ich zobrali že sú cudzie ale sú naše milované 😵 😵

lujza987
17. mar 2016

Dobrý deň maminky a ockovia,
so srdca Vám chcem poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka potrebného k spracovaniu diplomovej práce. Mojim cieľom je vyskúmať rolu sociálneho pracovníka v procese osvojenia, čo by sa malo a mohlo zlepšiť.
Dotazník je anonymný. Nájdete ho na linku
http://goo.gl/forms/hrBQ1LW2gz

Veľmi pekne ďakujem

marcelarefat
18. mar 2016

Aj také veci ako dnešný sen ma posúvajú bližšie k vytúženému cieľu. Celú noc som skladala detskú postieľku, a aj sa mi to úspešne podarilo! Bola krásna, mala všetko čo ma mať, aj baldachýn bol krásny, Dokonca sa mi zmestila aj vedľa mojej postele, nemusela som nič posúvať. 🙂 🙂 🙂

nikadomi
18. mar 2016

@marcelarefat jeej 🙂 mne sa dnes takyto sen ide plnit ☺️ Postielka sa ide skladaaaaatttt!!!!!!

lilienkalilina
21. mar 2016

Ahoj baby,tak pred nami je ešte 34 ľudí čo neboli kontaktovaný na dietatko.sme zapísaní od augusta 2015 🙂 tt kraj

solyka
21. mar 2016

@lilienkalilina Drzim vám palce, uz to nie je tak vela.... v auguste kolkati ste boli v poradi?

solyka
21. mar 2016

info. Hovorili mi v Komárne, ze okresy budú uz len poradenecké cenrtumy. ze poradia, co budúci osvojitelia máju vybavovat, aké papiere potrabuju, pomáhaju vyplnit formuláre, a potom daju adresu na krajsky úrad a tam maju osobne zobrat vsetky formuláre a papire. vsetko bude vybavovat uz krajsky úrad. (u nás Nitra)
dúfam ze je to jasné, ako som to napísala 😅

bosorka31
21. mar 2016

Ahojte neviete ako je na tom Ba?hybe sa to vobec?dakujem

lilienkalilina
21. mar 2016

@solyka no to neviem presne mozno okolo 100

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre