• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

23. januára 2017 
@tarrra nárok na rod. dovolenku aj rod. príspevok určite máš.

Príspevok upravuje zákon č. 571/2009 Z. z. o rodičovskom príspevku a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Podľa § 2 písm. b) si oprávnenou osobou (fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia súdu alebo na základe rozhodnutia úradu práce, sociálnych vecí a rodiny).

Na príspevok máš podľa § 3 ods.2 písm. c) nárok do šiestich rokov veku, ktoré je zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov, najdlhšie tri roky od právoplatnosti prvého rozhodnutia o zverení dieťaťa do starostlivosti tej istej oprávnenej osobe.

O príspevok sa písomne žiada na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a vyplatia ti ho aj spätne.
21. sep 2016 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@tarrra ano možeš i popri rodičaku pracovat, ale zvyknu doporučit z kurateli ,ked dávaju návrh na sud aby mama bola doma na rodičovskom a citový vztah sa tým upevnil , u nás to tak bolo, teda NR kraj tak doporučujú :dizzy_face:
21. sep 2016 o 21:50  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tarrra ako písali viacerí, máš nárok na rodičák, a tiež , škôlka nie je povinná vôbec..držím palce, aby ste to poriešili nejako
21. sep 2016 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kikuska_wedge ďakujem,tymto budem argumentovať...
22. sep 2016 o 09:07  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá, chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať, že ste mi poradili a usmernili ma.
Vďaka Vám mi schválili rodičovský príspevok , aj spätne, dokonca od dátumu vykonateľnosti, a to dokonca pracovisko Čadca aj Turzovka - sa mi ospravedlnili :slight_smile:
Takže som veľmi veľmi rada, a ďakujem Vám.
Som rada že ste tu, a že sme tu pre seba a môžme si pomáhať. :slight_smile: :slight_smile:
22. sep 2016 o 13:55  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (19)
@tarrra to je super :slight_smile: len mi je luto, ze ste mohli mat jednoduchsie poriesene leto...
22. sep 2016 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katkuz nevadí, peniažky potrebujeme stále, takže som rada aj tak :slight_smile:
hlavne že sa na to prišlo
22. sep 2016 o 14:31  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
To je hrozne...co si clovek nezisti, tak nema.....smutne..dufam, ze to nie je tak vsade...
22. sep 2016 o 15:41  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte! Aké máte skúsenosti na súde? V apríli2016 sme podávali žiadosť o predbežné opatrenie, aj o predosvojiteľskú starostlivosť. Predbežko nám schválili do 3dní, takže maličká je s nami doma, z čoho sa veľmi tešíme. Ale termín pojednávania o predosvojiteľskú máme až v apríli 2017. Myslela som si, že odpadnem, keď mi to povedali...
23. sep 2016 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timi1606 to máte ešte horšie ako my...my sme tiež posielali v apríli, 17.04,detičky máme doma a termín pojednávania máme 25.10
23. sep 2016 o 13:32  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nás to bolo úplne super. Žiadosť o predosvojiteľskú star. sme podali 05.2016 a súd sme mali o 28dní a právoplatnosť od súdu bola do 2dní. To bola skvelá rýchlosť.
23. sep 2016 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tarrra Tak všetko dobre dopadlo, neboj my sme o okres ďalej od Teba a tiež nám ten rodičák nechceli schváliť prehnali ma až 3 krát a to bolo do toho zainteresovaných 6 úradníkov, až som sa im musela vyhroziť, že odtiaľ neodídem a nech zavolajú na Ústredie do BA a prečítajú si čo majú na stránke napísané. No smutná realita. :angry:
23. sep 2016 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@beka22 U nas na sude su dlhodobo problemy. Pravoplatnost pri predbežku mi tiež potvrdili až po 15 dňoch, aj to tak, že som tam chodila 3x denne, raz bola nejaká asistentka na obede, potom u lekárky, potom mala dovolenku, a ja neviem čo všetko. Skoro som prišla o jednorazový príspevok na dieťa. Až keď som povedela, nech mi zavolajú nejakú vedúcu, nech sa môžem sťažovať, a spytala som sa, či mi dajú z výplaty peniaze o ktoré kvôli nim prídem, tak s veľkou neochotou mi to potvrdili.
23. sep 2016 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dnes je to pol roka, čo sme v poradovníku. Juuuj už nech zavolajú. :slight_smile:
23. sep 2016 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@timi1606 Ahoj , my sme podávali žiadosť na predbežne op. aj predosvojitelsku st. tiež naraz v jednej žiadosti koncom marca 2016 no nám predbežko zamietli , ale v polovici apríla sme už mali pojednávanie na pred-osvojitelskú starostlivosť ...A pri staršom sme mali predbežko na počkanie a pojednávanie na predosvojitelsku st . do 6 mesiacov ...
24. sep 2016 o 06:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, kolko prosim vas cca trva od rozhodnutia adoptovat az po zaradenie do poradovnika?
Vsetky tie vybavovacky, sedenia s psychologom atd. Co nas vlastne vsetko caka?
24. sep 2016 o 08:06  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebekarebekova to je rozne, ale zo zakona od podania ziadosti to moze byt max. 1 rok (do roka treba absolvovat pripravu)
24. sep 2016 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kikuska_wedge chapem vdaka. A ked si clovek svihne? Da sa to aj za pol roka vybavit?
24. sep 2016 o 08:18  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebekarebekova U nás to trvalo zhruba 3 mesiace. Na prípravu sme chodili asi mesiac 2x týždenne.
24. sep 2016 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rebekarebekova my sme v novembri podali žiadosť a v máji nás zaradili :wink:
24. sep 2016 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timi1606 super rychlost. Kde sa to da tak rychlo? Asi cez upsvar priprava, ze?
A teda ziadosti, priprava so psychlogom a co este prosim?
24. sep 2016 o 09:33  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebekarebekova este navsteva zo socialky
24. sep 2016 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rebekarebekova 31.3 sme podávali žiadost na úrade, odtiaľ nás odporúčili k ich psychologičke, keď sme to u nej skončili napísala záverečnú správu a potom nám už len prišiel papier, že sme zaradení do zoznamu :slight_smile: ale chodili sme k nej 2x do týždňa.
24. sep 2016 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kikuska_wedge posudzuje sa aj prijem manzelov? Kolko by mal byt spolocny min. ? A byvanie - je 2-izbovy byt ok? Z tohto mam trosku obavy..
24. sep 2016 o 11:34  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebekarebekova prijem neviem, co sa tyka bytu je to urcite ok
24. sep 2016 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rebekarebekova byt je v poriadku a čo sa týka prijmu, neviem či majú určené, že koľko musí byť, ale skor pozerajú na to, aby bol príjem stabilný..
24. sep 2016 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá, ak zacnem poberať rodičovský príspevok tak budem mat nárok aj na príspevky ktore patria pestunovi?
24. sep 2016 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikuska_wedge Držim place :hearts: Nám volali po necelom roku :slight_smile:
24. sep 2016 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kočky tt kraj stojíme.veľmi to ide pomaly .som si mislela,že do vianoc možno budeme mať babo,ale asi ani nie
25. sep 2016 o 15:43  •  čaká bábätko, termín má v júni 2017 (21. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilienkalilina od kedy ste zaradeni? A do akeho veku babo chcete?
25. sep 2016 o 16:15  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok