Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tinetta
1. dec 2016

baby naš čaká prvé sedenie u psychologa na Upsvar-e budúci týžden. nestrašte! 😨

po prečítaní príspevkov od silvinky, mam teda dosť zmiešané pocity, normálne ma žalúdok rozbolel z nervozity 😕

tatiana6
2. dec 2016

@tinetta vobec to tak neber, ja viem, ze sa mi to hovori lahko, ale uvidis, ze vsetko dopbre dopadne, drzste sa ;)

lubka1709
2. dec 2016

@silvinka40 Aky dôvod mala že Vas neodporučala?

ewisam
2. dec 2016

Dievcata, mate niekto skusenost s adoptovanim novorodeniatka? Ako to funguje?

maartinkaa
2. dec 2016

@ewisam viacere tu mame deticky prinesene rovno z porodnice, a myslim, ze vsetko zalezi na tom-ktorom kraji😉

tinetta
2. dec 2016

@ewisam my sme si do žiadosti napísali tiež novorodenca. pani na upsvare povedala, že ked sme sa raz takto rozhodli, máme na tom trvať, lebo v priebehu adopčného procesu na nas možno budú tlačiť, či sme si to nerozmysleli a neprijali by sme aj staršie dieťatko.

každopádne sa tiež nechám prekvapiť, koľko budeme čakať 💃

ewisam
2. dec 2016

@maartinkaa a kolko si cakala na to vase? 🙂

maartinkaa
2. dec 2016

@ewisam tri roky,,

mrslaw
2. dec 2016

@ewisam my sme čakali 6.mesiacov na novorodenca

ewisam
2. dec 2016

@mrslaw heh, ste sa asi nestihli ani pripravit 😀 super

bitalka
2. dec 2016

@mrslaw mozem sa opytat, v ktorom kraji a ake ste mali poziadavky na dieta? (Etnikum, zdravotny stav, ...) dakujem

ellen2016
2. dec 2016

@bibal123 suhlasim. my sme tiez absolvovali pripravu na urade a moc nam to teda nedalo. nas sa hned psychologicka spytala ci sme nervozni a my sme jej povedali, ze nemame byt preco, lebo sme prisli na pripravu a nie na testy. bohuzial, pripravou by som tie sedenia nenazvala, isli sme (doplnkovo) aj do navratu, poziciat si literaturu a porozpravat sa o tom co naozaj mozme ocakavat.

bitalka
2. dec 2016

Zdravim vas ;) hladam niekoho, kto adoptoval v BA kraji novorodenca, neromskeho... je tu niekto, alebo viete o niekom? Velmi pekne dakujem...my zaciname s pripravou, takze mam plno otazok )))

mrslaw
2. dec 2016

@bitalka v Ke,chceli sme dieťa do 1.roka bez zdr problémov a na etniku nezáležalo🙂

ellen2016
2. dec 2016

@maartinkaa jeej, rovno z porodnice? cize ste tych 6 tyzdnov na suhlas sudu cakali uz doma? a ako dlho to cele prebiehalo?

ellen2016
2. dec 2016

Holky pozrite si tento dokument o adopcii - Adopce: Konkurz na rodice. Celkom dobre urobene pre HBO

https://www.youtube.com/watch?v=THNz_Hd12E4
mrslaw
2. dec 2016

@ellen2016 my takisto sme absol na UPSVaR a veru nebolo to jednoduché s pani psychologickou.Miestami sme mali pocit akoby nas chcela vytočiť a vidieť naše reakcie 😎 no u nás mala smolu a nakoniec to aj priznala🙂

ellen2016
2. dec 2016

@mrslaw mna aj vytocila, ked na nas nemala cas, lebo toho mala vela (6 parov!) a opytala sa ma po 6-tich mesiacoch zabiteho casu, ze kam sa ponahlam. lol, tak som sa jej opytala, ci sranduje, ze su tisicky deti bez rodicov a ona sa ma opyta takuto otazku. dostali sme inac super posudok - vraj reagujem zivo 🙂

mrslaw
2. dec 2016

@ellen2016 u nas to iste bolo😀 ešte na poslednom sedení nám prizvukovala že si to máme ešte premyslieť,že ona sama by to nikdy neurobila ,že je to veľký risk atď...posudok bol výborní a výsledok ešte lepší🙂 Ak by mi niekto takto pred rokom povedal že tohto roku už budeme traja a že ma naše drobča už mesiac oslovuje mama❤ tak ho vysmejem,lebo hneď nás upozornili že na novorodenca sa čaká dlho

fatma1
2. dec 2016

@mrslaw Nadheraa!! ;) super..mozem sa opytat, nie v zlom, a malinke je romske?
My mame take iste podmienky, preto sa pytam. Sme z BA a len teraz v januari zacneme pripravu, takze este nas caka dlha cesta...a tiez by sme chceli co najmensie, na etniku nezalezi, najlespsie dievcatko ;)

mrslaw
2. dec 2016

@fatma1 my sme chceli tiež dievčatko🙂,popravde nikdy som si nevedela predstaviť že budem mať chlapca a teraz by som ho nedala ani za tisíc dievčat.Proste to bola láska na prvý pohľad....Biomatka biela a biootec róm

mrslaw
2. dec 2016

@fatma1 držím Vám palce😉

fatma1
2. dec 2016

@mrslaw To ano,to verim,ked take malinke nevinne na teba pozrie..laska najvacsia. .juuj,uz aby sme mali doma malinke😉

ellen2016
2. dec 2016

...

ivka3901
2. dec 2016

@bibal123 dik za odpoved nazory su rozne tak uvidime ako sa rozhodneme 🙂

cverna
3. dec 2016

@ivka3901 cez usmev ako dar sa platí (je v tom kniha, lektor, náklady co s tým súvisia) ale su tam super. Nahradných rodicov trenuje psycholog a nahradny rodic. Cele je to o praxi, z pohľadu dietata .

sevcikovaanna
3. dec 2016

Ahojte...chcela by som sa opýtať na cestu za miminkom..som po potrate a poskodili my sliznicu a veľmi by sme chceli drobceka

jajuskajana
3. dec 2016

Ahojte dievčatá, chcela by som sa Vás opýtať ako dlho ste čakali na nadobudnutie právoplatnosti rozhodnutia o zverenie do pestunskej starostlivosti? My čakáme na právoplatnosť 4 mesiace! Na súd volám pravidelne ale zakaždým má odbiju že nám nemôžu poskytnúť žiadne info... máme ďalej čakať.

nikadomi
3. dec 2016

@jajuskajana ahoj, my mesiac a 12 dní.. uff.. 4mesiace sú priveľa.. nech sa vám to rýchlo pohne ✊✊✊

tinetta
4. dec 2016

baby prosím Vás ako prebieha kontrola od pani z upsvar-u, ked príde "očekovať" majektové pomery? neviem si predstaviť, čo všetko bude kontrolovať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre