Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akramgad
14. mar 2011

ahojte je tu niekto?
😵

misula4660
14. mar 2011

@dadenka1 rozkaz !!! ak sa bude dať, veľmi rada splním tvoj rozkaz, xixi 😀

misula4660
14. mar 2011

@akramgad ahoj

dadenka1
14. mar 2011

@tortelinka naslovo... odkedy si mi zakázala, bábanku som nič nekúpila... ale tažkééééééé je to na hovado....

suezana
14. mar 2011

@dadenka1 ak veľmi trpíš, kúp niečo mojej 😉 topánky č.31 😀 😀 😀 😀

suezana
14. mar 2011

@dadenka1 dnes sa ma učiteľka v škôlke pýtala na muža - moja dcéra tvrdí polroka, že ocko je doktor pri bábätkách 😅 a oni jej uverili 😀 😀 😀 😀 😀 išla sa ma pýtať v akom meste, že asi nie tu u nás 😀 😀 😀 ja neviem, kde to nabrala, mm je vyučený automechanik 😅 ale aká príjemná predstava - manželka doktora 😵 😀

dadenka1
14. mar 2011

@suezana takže pani doktorová.... a mne dáva kupovať topánky.. nejaká drzá, nie? Kúpim, malej sa nebudú páčiť a dám mi facku... To ja radšej len pekne vydržím... Možno mi tortelinka dovolí... neskôr.... (len nech to nečíta) 😕

misula4660
14. mar 2011

@suezana tie deti sú úplne neuveriteľné. Ja mám 5 ročnú nevlastnú sestru a minule mi hovorí, že : ,,Kedy už konečne budete mať to bábätko?" Tak som jej povedala, že neviem, že to nám musia zavolať a potom si preň pôjdeme. A malá hneď pohotovo: ,, a to im nemôžeš zavolať ty? čo nemáš kredit? požičiam ti telefón mojej maminy, ona má veľa kreditu.." Povedala som jej, že to nemôžem, lebo keby som tam stále volala, tak by ma tie tety vyhrešili. A malá sa zamyslela a o chvíľu, že: ,,vieš čo? zavolám tam ja. mne nebudú nadávať, veď ja som ešte malé decko..."
No chápeš? Takéto hlášky a 5 ročné decko? 😎

suezana
14. mar 2011

@dadenka1 akékoľvek puma, adidas, nike...tým nič nepokazíš 😀 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
14. mar 2011

@misula4660 jóóój veru poznám 😅 a občas mi je viac do plaču, ako do smiechu 😝 😀

misula4660
14. mar 2011

@suezana 😀

dadenka1
14. mar 2011

@suezana a môže byť aj na SK kúpené, alebo by ste radšej vo Švajčiarsku?..Ja osobne mám nakúpené v USA, ale tento týždeň som tam neplánovala, .. Alebo ak chceš, poradím ti.. V Japonsku je vraj teray výpredaj, všetci sa tam od radosti len tak trasú...

dadenka1
14. mar 2011

@misula4660 A čo, už tam volala?

misula4660
14. mar 2011

@dadenka1 ešte nie, ale vidím to, tak, že ma nechajú čakať ešte mesiac a budúci mesiac dám osobne malej do rúk telefón, aby to tetuškam v NR vysvetlila.... 😎

dadenka1
14. mar 2011

@misula4660 daj jej ten mobil do rukz a hneď!!
Ach, keby to tak šlo....

misula4660
14. mar 2011

@dadenka1 jááj, veru...keby....

goralenka
14. mar 2011

Kocky na normalne uvazujem, ze bud robim nieco zle alebo nie som pripravena alebo co...
Cakam kym mi zavolaju kvoli tej navsteve, aj ked mam cislo a mozem ich popohnat sama...proste cakam a cakam uz tyzden...
Vcera som sa zastavila v obchode, trosku som sa prehrabala v dtskych vecickach ale nemala som potrebu nic kupovat.... su krasne su milene ale nekupila som nic... ze ved to staci ked budem vediet, komu ich kupovat...

mam pred sebou este aspon 2 roky a nejak mam pocit, ze to bude o chvilku, velmi sa tesim, ale aj keby som mohla, asi by som to nechcela urychlit.. ved to spravne mimco pre nas skor ci neskor pride...

ked vas citam normalne mam strach, ci podvedome nejak nemam pocit, ze ho ani nechcem 😕

alebo ze by som neverila, ze raz pride? ja uz neviem...

suezana
14. mar 2011

@goralenka ja ti len poviem, že v priebehu čakania a ovplyvnená aj skúsenosťami a starosťami mamičiek, čo majú doma prijaté detičky - a nie vždy je to len o tom peknom 😔 už sa mi stalo, že som zaváhala....či to zvládnem/zvládneme ... a naposledy, keď kamarátka brala polročné dieťatko už domov na prvý víkend a museli ho vrátiť, lebo nezvládli jeho zdravotný stav - plač - lieky o ktorých nevedeli 😔 .... to všetko ma ovplyvňuje, lebo ja som do tohoto celého išla s ružovými okuliarmi - s túžbou pomôcť sebe a nejakému dieťatku....ktoré bude šťastné, že som mu mama... (aj keď je možné, že nebude 😔 )
...neboj, to, že nemáš potrebu nakupovať vecičky, určite s tým nesúvisí...

suezana
14. mar 2011

@goralenka a o 2 roky budú modernejšie veci 😉 😀

suezana
14. mar 2011

@dadenka1 to s tým Japonskom je smutné 😔

goralenka
14. mar 2011

@suezana no to hrozne sa nam snad vyhne aj preto, lebo chceme zdrave babatko..aj ked viem, ze to nie vzdy vyjde.. ale kamaratka napriklad porodila svoje s tak silnym ekzemom, ze do troch rokov ten maly bol na lickach a zahyboch sama krvava rana..a ona ho vratit nemohla... bol to jej vlastny
berie to tak, ze aj vlastne moze mat kopu problemov, zdravotnych psychickych.. dokonca sa mi niekedy zda, ze adopcia je mozno aj lepsie riesenie - pomozeme cudziemu babatku a mozeme si vybrat nielen pohlavie, ale i zdravotny stav a potom sa rozhodnut, ci ho prijmeme do rodiny (aj ked v srdiecku uz mozno bolo dlhsie...)

a dalsia vec, ja sa poznam natolko, ze napadnut mi zavolat kolki sme v poradovniku ak sa tam dostaneme ma napadne raz, alebo vobec a jedneho dna budem niekde v obchode a oni nam zavolaju ze mame dieta a ja budem pozerat ako blazon... sa poznam, ja som divna...

suezana
14. mar 2011

@goralenka aj oni chceli zdravé, preto si povedali, že toto nezvládnu - stáva sa...nevedeli, že bábätko je na liekoch - nepovedali im to.

goralenka
14. mar 2011

@suezana ale ved kym si vezmes dieta musis byt informovana o jeho zdravotnom stave, nie??? 😨

suezana
14. mar 2011

@goralenka no, ja tiež nevolám, nie sú nadšení, keď vyvolávame 😝 mne dokonca povedali, keď sme sa lúčili po príprave, že určite im nemám volať polroka - že na jeseň sa môžem informovať, ako sa to posúva 🙄 a to podotýkam mám dieťa do 3 rokov - nečakám na novorodenca 😒

suezana
14. mar 2011

@goralenka chodili na interakcie asi 3 mesiace, 4? vedeli o zdravotnom stave, ale nie o liekoch (upokojujúcich a veľmi silných)

goralenka
14. mar 2011

@suezana no... mne teta povedala, ze aj preto nam odporuca do 9 mesiacov, lebo tak ci tak poravne volnych deti okolo 2-3 rokov je velmi malo...

suezana
14. mar 2011

hm, to som nevedela, ja som myslela, že práve preto budeme skôr na rade - a čakáme normálne v poradovníku. Ale možno sa nájde raz to naše.... 😵 možno ešte predbehnem aj bebu a misulu, keď budú mať 1alebo2ročné 😵

beba1902
14. mar 2011

@suezana noo mozno , ale aj ja mam do dvoch rokov a tiez mm povedla , že take nemaju , ze babo sa musi najprv narodit 😉

tortelinka
14. mar 2011

@dadenka1 tortelinka cita !!!! 😀

suezana
14. mar 2011

@beba1902 aj ty? no téda 😲 ale ja beriem aj chlapca 😉 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre