Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
16. mar 2011

@bamarama82 rozdiel medzi adopciou a pestúnstvom je taký, že adoptované dieťatko je tvoja - dostane tvoje priezvisko, má všetky práva ako biodieťa. Pestúnske má vlastné meno, má nárok stretávať sa so svojimi rodičmi, ak o to majú oni záujem a všetky právne úkony musia oni odsúhlasiť podpisom (operácia atak) + dostávaš odmenu pestúna od štátu. Tak v skratke. A tie mamičky, čo majú v pase napísané, že bolo u nich dieťatko od - do, tak sú profimami - zamestnankyne detského domova - starajú sa o detičky, ktoré im pridelia a berú za to plat - keď sa nájde rodina pre dieťatko, tak ho odovzdajú novým rodičom 😉 alebo aj vlastným 😒
Dobre si to premysli - máš ešte malinké bábo a keď ti s ním manžel nepomáha, a nie je nadšený ani prijatím....neviem....treba čas, uvidíš... držím palce. S vecičkami ti neviem poradiť... možno niekto iný 😉

bamarama82
16. mar 2011

@beba1902 mne mm hovoril ze jeho kolega so zenou si idu adoptovat a je to nieco hrozne ze same psychotesty ze ich prevracaju zboku zozadu preveruju vypytuju... ze je to zdlhave a on by na to nemal trpezlivost-tak ale on ma trpezl.na maloco... asi nie sme vhodna rodina na adopciu ale zelala by som si to

suezana
16. mar 2011

@bamarama82 ja by som povedala, že počkaj pár ročkov - uvidíte, či sa podarí druhé 😉 a možno sa časom zmenia aj tieto peripetie okolo adopcie....ono svojím spôsobom, aj mm škrípal zubami - hlavne pri sedeniach, keď sme hodiny museli počúvať .... 🤐 a zívali sme 😅 a s niečím sme ani nesúhlasili.... no pre chlapa nie moc príjemne strávená dovolenka z práce 😖 Dokonca sme raz prišli domov a mm hovorí: potrebujem frťana 🙄 ( 😉 )

bamarama82
16. mar 2011

@suezana juj to im nie je potom smutno ked odchadzaju??? no ved toto r ozhodnutie je beh na dlhu trat nedeje sa to hned... len o tom uvazujem nie som uplne rozhodnuta. moja mala je velmi narocna neustale na mne nalepena vymysla s papanim to by prichadzalo v uvahu o nejaky cas. len neviem spracovat mm. moze si aj rozvedena vziat takto dieta na adopciu?

suezana
16. mar 2011

@bamarama82 príprava je 26 hodín a mm si musel brať dovolenku na to - chodili sme asi každé 2 týždne na dve hodiny. A ty si odkiaľ?

bamarama82
16. mar 2011

@suezana vy mate aj svoje aj adopt?

suezana
16. mar 2011

@bamarama82 môže aj rozvedená, ale dokladuje sa príjem, majetkové pomery a tak, výpis z registra trestov, potvrdenie od zamestnávateľa, lekára a ... sú to aj papierovačky.
A smutno im je - asi závisí, kde to dieťatko ide - či do nejakej dobrej rodiny, alebo naspäť do rodiny poväččšinou rómskej ....

suezana
16. mar 2011

ja mám svoje, ďalej sa nedarí a veľmi chceme súrodenca pre malú, aj ona chce... tak čakáme, kedy príde na nás rad 😉

misula4660
16. mar 2011

@akramgad ďakujem moja a dúfam, že naozaj bude v poriadku...a určite napíšem keď zavolajú, aj keď neviem či potom budem mať ešte čas písať sem, ale keď zavolajú, tak ma určite prvé napadne všetkých hneď obvolať a napísať sem, xixi 😉

tortelinka
16. mar 2011

@suezana my sa budeme snazit po poobediach to robit, ale dva dni je spolocna priprava, to musime dovcu

suezana
16. mar 2011

@tortelinka hm, mm robí od ráno do večera, takže tak, ja som robila na 3 zmeny, tak sme prispôsobovali.

suezana
16. mar 2011

@misula4660 neboj, veď také bábätká dosť spinkajú 😵 poväčšina dúfam 🤐 , tak občas hodíš foto, občas napíšeš 😵 😵 😵 😵

suezana
16. mar 2011

aspoň 2-3x denne 😎 😀

tortelinka
16. mar 2011

@suezana ja neviem ako to budeme nahanat, ale skor ako do juna neskoncime, tak mame cas

suezana
16. mar 2011

@tortelinka ja som v septembri zaniesla prvé papiere a zapísaní do zoznamu sme od marca/apríla a to sme ani nemali celých 26 hodín, ale psssst 🤐

tortelinka
16. mar 2011

to tiez celkom dost dlho...

suezana
16. mar 2011

@tortelinka oni nemajú čas...na úrade. Diár plný, behajú po súdoch, majú kadejaké návštevy pracovné....veľa papierovačiek 😒

tortelinka
16. mar 2011

my ideme cez navrat, tiez nestihaju

goralenka
16. mar 2011

No a ja neviem, kadial ideme ☹ Ja menim zamestnanie a bojim sa, ze ked nastupim, budu mi robit problemy ☹
A na urade nie su skupinove sedenia a tam sme len sami, ze?

Neviete, kolkoto trva na UP? Mne povedali v navrate ze nestihaju ☹ Ze to je minimalne na pol roka...

lenkove
16. mar 2011

@goralenka
tolko to plus minus trva vsade, kym ta zapisu... s takym casom jednoducho rataj. My sme dostali papier, ze mozeme zacat s pripravou na urade vo februari a skoncili sme v juli... 🙂

misula4660
16. mar 2011

@suezana xixi, že 2 až 3krát denne, veď to skoro ani teraz nestíham a to ešte nemám ani bábätko... 😀 😀

goralenka
16. mar 2011

@lenkove dakujem.. ide mi skor o to, ci aj na urade su skupinove sedenia alebo len v navrate a usmeve...

yukki
16. mar 2011

my mse mali tri individuálne sedenia a 4 skupinové...na úrade. Tak možno ako kde.

akim
16. mar 2011

@goralenka , my sme tiez na urade mali aj 2-3 skupinove... ale mozno sa bude dat s nimi dohodnut. 😉

suezana
17. mar 2011

@goralenka my sme mali len individuálne, ani sa nespomínali skupinové 😕 (úrad)
@misula4660 😉

kanhwa
17. mar 2011

@goralenka
je to fakt od uradu a mozno aj podla toho, co vam viac vyhovuje. ak je psycholog na urade ustretovy, da sa dohodnut vselijako. my sme mali len individualne. a teda tych 26 hodin to urcite nebolo. my sme sa hned na zaciatku dohodli, ze tam budeme chodit a ked psychologicka usudi, ze sme pripraveni a my tiez nebudeme mat dalsie otazky na nu, tak to ukoncime. a tak aj bolo.trvalo to asi dva a pol mesiaca a chodili sme tam raz do tyzdna.

5katarina7
17. mar 2011

@suezana teraz vás dočítavam,aj moja dcéra sa narodila 29.6 🙂 @goralenka my sme robili prípravu na úrade a tiež sme mali iba individuálne,a sme tam chodili všelijako,lebo mm je kamioňák,takže sme to dopredu ani nemali vždy dohodnuté, keď som vedela,že bude doma tak som tam zavolala a dohodli sme sa,či tam má nejaké voľné hodiny,väčšinou sa to dalo,a tiež sme mali menej ako 26 hodín.

suezana
17. mar 2011

@5katarina7 aj mm je kamioňák 😀 😀 😀 (teraz som naňho nasr... 😝 )
a dcérka je úžasný človek, čo? 😵 ako ja 😉

suezana
17. mar 2011

@5katarina7 a kde si bola tak dlho? 😕 🙂

goralenka
18. mar 2011

@misula4660 a ty ako? nevolali? volali? a ctcko ako? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre