• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

17. októbra 2017 
@ckatka no my máme na súde Ba ll žiadosť na zverenie už od marca .. doteraz žiadna odozva.... žiadna.... držím palce nech to máte čo najskor :relaxed::wink: Ja tomu vobec nerozumiem ako to može byť tak dlho
21. sep o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joannita netusime, ale podla internych zdrojov to vraj sudkyna obcas robi lebo sa jej nechce :/
21. sep o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nikadomi no vyborne.... a to akoze co si doma na zaklade coho?? u nas mame problem ten ze nemozme vybavit matersku tym padom.... maly ma 9m, nemoze ist ani do skolky ani nic
21. sep o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ckatka my čakáme už na trvalé zverenie.. ale aj na predosvojiteľskú sme čakali 7mesiacov a bola som doma nezamestnaná a riadne som sa musela hlásiť na UPSVaR a nosiť potvrdenia že hľadám robotu.. a malý u nás na hosťovskom.. akože čo viac dodať?? :thinking: A malého chcete dať do školky takto skoro?
21. sep o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ckatka jaaj asi ho nechcete dať do školky, len zvažujete alternatívy, keď nemožeš s ním byť doma.. teda už som pochopila asi si to myslela takto..
21. sep o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikadomi a nepoberas materskú? Ja mám malú na neodkladnom a som riadne na Materskej.
21. sep o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bosorkabb jasné že poberám rodičák.. ale až od septembra 2016... malý je u nás od marca 2016- mali sme ho na hosťovskom medzitým. A to som nemala nárok.. teraz už čakáme na vytýčenie pojednávania na trvalé zverenie.. od februára máme návrh- ten nám z východu presunuli na BAll a odtiaľ od marca žiadne info :thinking:
21. sep o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joannita sudkiana na predosvojitelskom sude nam povedala ze nemusime cakat ale v podstate hned mozme podst dalsi navrh. Vypisovala to teta z uradu a my sme dokladali este nejake papiere. Neviem ako to kto ratal ale tak sme to vybavili. Do konca roka sme mali aj no y rodny list:grinning:
21. sep o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikadomi aha, nás tiež čaká presun spisu s BB do BA 3.
21. sep o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariana78 to je choré,veď už ćakáte 6 rokov.:disappointed_relieved::astonished::confounded:a stále nemáte bábo?
21. sep o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@joannita hľadali sme viacerý, koľko sa čaká v českej republike na adopciu,no nič také, ako si písala sme nenašli.Kutrali sestry,švagrové.....nič.A písala som si na Facebooku s tou,čo si v Ostrave adoptovala teraz malého drobčeka.Tak je úplne zdravý,začína chotiť a nie je róm.Tak asi tak,keby si ale náhodou našla tú stránku, prosim ťa,pošli nám link.Radi si to kukneme,aby sme boli v obraze a určite nie len ja:wink:.
21. sep o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majka6425 ak ste rozhodnuty o osvojeni necakajte na nic. Cim skor si poriezte pripravu lebo este sap dost nacakateaj dva domy poztavite kym narad pridete.
My sme byvali v podnajme akurat sme zmlu u mali na neurcito s vypo ednou lehotou. Kym sme dostali babo byt sme kupili i prerobili.
21. sep o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nikadomi hej presne tak, zatial h omame na hsotovskom a jeden s nim je doma furt, len je to tazko takto a hrozi ze muz pride o pracu uplne ak si bud nevybavi rodicak alebo sa nevrati do prace (zatial je na dovolenke)
22. sep o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ckatka a neodkladne si prečo nepodate?
22. sep o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ckatka presne toto sú hrozné situácie- žiaľ veľmi časté :smirk:
22. sep o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Malú máme od narodenia..teraz má 11 rokov a rozhodli sme sa do toho ísť znova...budeme zase absolvovat prípravu?
22. sep o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@thera1 pravdepodobne ano. 11rokov je dost dlha doba, odvtedy sa kadečo zmenilo. My mame 20 mesacneho suhajka tiez v podstate od narodenia a teraz riesime aktualizaciu lebo si podavame novy navrh. Tetacsocka spominala ze dieta musi vediet ze je osvojene, ze je to jedna s podmienok. Predpokladam ze to uz mate davno poriesene :blush:. Tak to uz budes mat velku pomocnicku:relieved:
22. sep o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenoveva jasne ....vie o tom od začiatku...volili sme taktiku koľko sa opýtala toľko informácií vždy dostala a osvedčilo sa nám to zatial...
22. sep o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikadomi Ahoj, my máme malú od 11.7.2016 ešte stále zverenú len predbežným opatrením ale to stačilo soc.poisťovni na nástup ma materskú od toho dňa. V októbri máme konanie o predosvojiteľskej. Kpnečne! :blush:
22. sep o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte kočky, keď máte malé bábo, máte nárok na tzv. kočíkovné ?? Malinká bude mať 2 mesiace. Vďaka za odpovede
22. sep o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darca100 myslim, ze ano. Dodatocne.
22. sep o 22:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darca100 áno do 6 mesiacov veku dieťaťa máš narok požiadať o vyplatenie. Mne na základe neodkladneho nedali lebo som mala napísané , že sa mi odovzdáva dieťa, muselo byť napísané ,že zveruje. Predosvojitelsku som musela stihnúť do 6 mes. A na základe právoplatného rozsudku v ktorom už bolo ,že sa mi dieťa zveruje, mi ho dali. Je to suma 500€. K vyplnenemu tlačivu čo ti dajú na úrade dolozis fotokópiu rozsudku a fotokópiu rod. listu dieťaťa.
22. sep o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@marcelarefat dakujeeeem :*
22. sep o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dia6 dakujem.Sme uz v poradi ale este nam nevolali.
23. sep o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gorcsova to je super....v ktorom kraji ste?
23. sep o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@thera1 musíte znovu na prípravu keby ste chceli 2dieta už padla 3r lehota čo platla príprava v minulosti je to zrušené
23. sep o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@thera1 V Trnavskom uz cakame 2.5 roka dufam že sa uź doçkame
23. sep o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gorcsova aj my TT....na našu prvú sme čakali asi 1,5 roka... :slight_smile:
23. sep o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@thera1 a teraz cakate kolko?
23. sep o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anettta ešte nie sme v poradovníku...
23. sep o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok