Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

timi1606
24. sep 2017

@gorcsova
@thera1

My sme tiež TT a nečakali sme ani rok. Zapísali nás v júny 2015 a v marci 2016 sme už navštevovali našou malú u profimamy 😊

timi1606
24. sep 2017

@emma516
Ahoj nám povedali, že to záleží aj is sudcu. Že sa môžme tak dohodnuť na súde,any sa to rátalo odo dňa podania

thera1
24. sep 2017

@timi1606 malá je velmi zlatučká 🙂

thera1
24. sep 2017

Mala by som otázku...určite to tu čítajú aj prof.matky prípadne pestúnky....aká je šanca dostať dieťa od 3-5 rokov právne voľné ...myslím či máte takéto detičky u seba a nikto o ne nejaví záujem..mám na mysli biele dieťatko....poprosím so SS..DAKUJEM

bosorkabb
24. sep 2017

@thera1 skôr profi mamy ako pestuni.

ckatka
25. sep 2017

@bosorkabb uz sme neodkladne dali,.... a furt nic

ckatka
25. sep 2017

@thera1 my ked sme boli na navsteve u profi po maleho.... tak jej dcera tam mala 2 nadherne deti, cca 2 a 4 roky, blondave, modrooke, ale vraj nie su pravne volne, lebo matka sa s nimi pride odfotit ku stromceku a hra sa na milujucu mater,...a cely rok sa neukaze. A maju este v domove dalsie deti, takze "surodenecke vazby". Matka je alkoholicka a deti trochu trpeli tym alkoholovym syndromom ale vraj uz su OK. A takych je vraj strasne vela. Su v profi,...a potom ich supnu nazad na skupinu do DD a tam zhnju do 18tky :(

avogiles
25. sep 2017

@ckatka mne je hrozne luto tieto deti, co nie su pravne volne, ale ja by som to teda psychicky nedavala riesit este aj bio rodica, ktory obcas prejavi zaujem. Jedna profi mama mi to objasnila trosku. Rodicia ked si vypytaju dieta na doma, dostanu za neho 3 eura ako stravne na den. Tzn., ze deti po 5 dnoch u rodicov pridu hladne, paychicky aj fyzicky poskodene... iba ich to dalej udrziava v tom zlom... nevedela by som zit s pocitom, ze dieta sa emocne fixuje este na svoju bio mamu, ktora ho berie ako zataz a dieta si to odmieta pripustit... je to len jatrenie ran. System je nastaveny zle. Len hajit prava rodicov za kazdu cenu... :(

bosorkabb
25. sep 2017

@ckatka ako nerozhodli do 7 dní od podania?

bosorkabb
25. sep 2017

@avogiles no tie práva mňa tiež seru. A deti sú nepodstatne. Aj návrat aj úsmev o právach bio rodičov ich pocity a tak dookola. Ale dieťa to si musí chudak zvykať ved práva bio sú prednejsie. 😖

anettta
25. sep 2017

@bosorkabb suhlasim s tebou...ochranuju prava viac rodicov ako deti...

bosorkabb
25. sep 2017

@anettta ved to. Koľko som si vypočula ako sa mam vžiť do pocitov bio matky. Ako trpí (no rodí každý rok a každé dieťa nechá v pôrodnici) ja proste sa neviem vžiť do jej pocitov. Aj na príprave všetci hrali divadlo ako to dokážu ale mysleli si svoje. Načo je to dobré toto hranie sa? Na čo ma to pripravilo? Na nič. Všetko som si musela zistiť sama. Jedine kto pomohol boli baby tu. Praktické otázky o súdoch, zákonoch na príprave neboli. A to je veľká škoda.

avogiles
25. sep 2017

@bosorkabb a dala si im spatnu vazbu?

bosorkabb
25. sep 2017

@avogiles áno vedia o tom. Ale prípravy bežia ďalej a nič sa nezmenilo.

sofinkalv
26. sep 2017

Ahojte. Zajtra k nám príde kontrola z úradu na presetrenie pomerov. Máme dve deticky doma (čoskoro 5 mesačné) tri mesiace, kontrola príde kvôli pojednavaniu. Snáď to nebude niečo strašné, vraj chodia aj po skriniach. Aké "skúsenosti" ste mali vy? K nám príde kontrola z úradu z Malaciek. Vďaka 🙂

beka22
26. sep 2017

@sofinkalv keď boli u nás len kontrolovali či má malý postieľku hračky svoj kútik. Žiadna hrozná kontrola. Pýtali sa kedy máme poradňu a veľa vecí ktoré už vedeli. Nemusíš sa báť. 😉 ale držím palce.

bosorkabb
26. sep 2017

@sofinkalv v pohode, pozreli kúpeľňu, postieľku, kde má malá veci a to bolo všetko.

timi1606
26. sep 2017

@sofinkalv U nás tiež pohoda.Sadli sme si v kuchyni,tam sa ma povypytovali a potom nazreli do obývačky, do detskej a to bolo všetko.

11simca16
26. sep 2017

@sofinkalv ahoj,chceli vidiet veci maleho.Pytali sa ci ma komodu alebo ci ma nejake police v skrini.Otvorila som skrinu,postelku videli.Hracky tiez.Pohrali sa s nim a odisli.

11simca16
26. sep 2017

@bosorkabb mas velku pravdu.Vsetko si musis zistit.Doslova sme sa tym prekusali

srdiecko35
28. sep 2017

ahojte, prosím vás, ak si chceme adoptovať dieťa, musíme byť manželmi a musíme mať spoločné trvalé bydlisko? a budem si môcť adoptovať babatko, ak mám teraz 37 rokov? alebo je tam určitá hranica, čo sa týka veku matky a dietata? dakujem

jajaaaaa
28. sep 2017

@srdiecko35 Ahoj, ak nie ste manželia, môže žiadať len jeden z vás, ale ten druhý sa môže na príprave podieľať. Ale žiadateľ môže byť len jeden. Ak ste manželia, žiadate ako pár. Vekovo si v pohode, ja som čakateľka a mám o 5 rokov viac. Limit nie je, dieťa by malo byť len "primerané veku rodičov". Počítaj s čakacou dobou a zváž, aké veľké dieťatko v tom čase zvládneš 🙂 Niekto možno už po 40-tke bábätko nechce a volí staršie dieťa 🙂 Bydlisko nie je rozhodujúce, nemusíte mať spoločný trvalý pobyt, nemusíš ani žiadať v mieste trvalého pobytu, ale v mieste obvyklého pobytu.

srdiecko35
28. sep 2017

@jajaaaaa vdaka, a príprava ako dlho trvá? ako často tam treba chodiť?

jajaaaaa
28. sep 2017

@srdiecko35 Ahoj, ja som robila v Navrate, a trva to asi pol roka... Raz za dva-tri tyzdne 1,5 hodinove individualne sedenie, prve dve su na cely den (pracovny), a su to sedenia v skupine. Ale inak je to na urade, a inak v Usmev ako dar (tam su tusim skupinove vsetky). Kazdopadne od podania ziadosti do zapisania do zoznamu je to tak 9-10 mesiacov. Aspon v mojom pripade. A este musis mat stastie, ze sa priprava v dohladnej dobe zacina, a ze je volne miesto.

joannita
28. sep 2017

@zanetaqwe dala som si do goolglu "jak dlouho se ceka na adopci" a vysli mi napiklad tieto linky:
http://www.rodina.cz/nazor17263870.htm
https://www.modrykonik.cz/forum/adopce-a-nahrad... kde pise baba: Od podání žádosti jsme čekali 3 roky a pak se dočkali 3měsíčního mimíska
http://www.adopce.com/diskuze/tema.php?tema=126 toto je z roku 2009, kde sa cakalo v prahe 2roky. V tom case sa cakalo 2 roky aj v BA - aj kratsie. A ziadatelov vsade pribuda.
https://www.emimino.cz/diskuse/adopce-zadost-pr... tato baba pise ze im uradnicky povedali ze komplet budu cakat az cca 5rokov aj s pripravou-

daj si do googlu tu vetu a najde ti to vela dalsich linkov. Ale co ma zarazilo je, ze som sa docitala ze cesku plati toto:
"Zákon nově také nezaručuje absolutní nezrušitelnost osvojení. Každé osvojení lze za zákonem stanovených podmínek zrušit," upozornil mluvčí ministerstva práce Jiří
Vaněk.

vanesa1210
28. sep 2017

@joannita to čo je za blud????že zrusitelnost osvojenia.....????

anettta
28. sep 2017

a oni maju aj otvorenu adopciu Cesi, co je super 🙂

joannita
28. sep 2017

@vanesa1210 ale v cechach, nie u nas.

joannita
28. sep 2017

@nikadomi od marca a stale nic?? A to aj nejako urgujete? ja by som to urcite urgovala, nenechala by som to len tak lezat....skusala si? Treba podla mna nejaku staznost poslat, alebo proste sa pripominat.
A mozem sa opytat kolko uz cakate od vtedy co Vam volali ze maju pre vas dieta?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre