Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

joannita
24. jan 2018

baby viete mi poradit? Je problem ked je zena tehotna na PN (rizikove, ale skor preventivne je na rizikovom) a oslovia ju z upsvr ze maju dieta pre nu.... moze byt to, ze je na PN problem dostat dieta?

bosorkabb
24. jan 2018

@rebekarebekova to isté čo teta z úradu.

kikuska_wedge
24. jan 2018

@joannita ak lekár potvrdí to tlačivo o zdravotnom stave, tak v tom problém nevidím. Je to iba momentálny stav. Otázkou ale ostáva, či sa dá naraz zvládnuť malé bábätko a osvojené dieťatko. Môže to byť dosť náročné.

kikuska_wedge
24. jan 2018

@bosorkabb aj u teba boli z mestského? Počujem to prvý krát.

rebekarebekova
24. jan 2018

@bosorkabb tie iste otazky znova? 😂
Chystala si pohostenie? Tiez poriadok kukaju?

bibal123
24. jan 2018

@rebekarebekova to iste ako urad prace aj u mna boli aj z mesta aj uradu

bosorkabb
24. jan 2018

@kikuska_wedge jasné, pokecali a odišli.

bosorkabb
24. jan 2018

@rebekarebekova nič som im nedala

kikuska_wedge
24. jan 2018

@bosorkabb asi že sme z dediny a poznajú nás, tak neboli 🙂 ps: a ďakujem za tip na doktorku. Už mám vybavené papiere. Od 1.2 sme tam.

bosorkabb
24. jan 2018

@kikuska_wedge super. Dnes sme u nej boli. Len poradňa.

rebekarebekova
24. jan 2018

@bosorkabb ja som minule chlebicky velice.. a ani si nedali, teraz budu len susienky. 😂 ale ma mrzi ze manzel zase nebude.. blbe?

salemi
24. jan 2018

Ahojte, moja sestra je zapísaná v zozname žiadatelov v NR od 11/2014. Naposledy v novembri 2017 boli na 15 mieste. Čakaju na dieťa biele, zdravé s preferenciou novorodenec. Na úrade im povedali, že možno v máji tento rok to bude, ale mne sa to nezdá. Myslíte, že je reálna šanca, že by im to tento rok vyšlo? Posúva sa na takýchto miestach to poradie nejako výraznejšie a je naozaj reálne umiestnit v NR kraji 14 detí za rok?
Inak všetkým vám veľmi fandím a prajem nech máte vaše vytúžené detičky čo najskôr doma. 🙂

joannita
24. jan 2018

@kikuska_wedge a to tlacivo o zdr. stave sa dava az pri prvom sude o predosvojitelsku starostlivost, alebo uz pri predbeznom rozhodnuti sudu o zvereni? Ano jasne mas pravdu, bolo by to asi narocne, ale pytam sa len cisto hypoteticky...

salemi
24. jan 2018

@mata71 prosím ta odkial máš tú informáciu vdaka.

mata71
24. jan 2018

@salemi priamo z UP a ded NR,,,,

mata71
24. jan 2018

@salemi ked si ideš dat novu žiadost po priprave na adopciu už priamo povedia že 5 a viac rokov na biele dieta do 2r sa čaka / žiadost teraz odovzdavala moja sestra /

kikuska_wedge
24. jan 2018

@joannita tlačivo sme dokladali iba jedno, keďže sme dávali návrh na súd iba jeden, pričom obsahoval aj predbežné aj predosvojiteľskú.

joannita
24. jan 2018

@salemi mne na urade po prvom roku cakania vzdy povedali ze "buduci rok" a uz cakame 3 roky 🙂 a teraz mi tiez tvrdia ze "mozno buduci rok", sme v prvej 40tke v BA kraji. To je strasne tazko povedat kedy to bude, pretoze napriklad v BA nebolo biele babo uz pol roka...a potom ich moze byt naraz aj 5

bosorkabb
24. jan 2018

@rebekarebekova môj nebol doma nikdy. A nevadilo to.

maninka1974
24. jan 2018

@joannita keď dostaneš dieťa bola by si na materskej tak je to jedno. ....ja som bola na začiatku tehotenstva keď mi ponúkli malého keď som bola na kontrolu u de chcel.ma vypísať on tak som mu že od zajtra idem na materskú. ....ale potom to nevyšlo .......aspoň že som neváhala a chcela dieťa čo bolo ponúknuté doteraz som šťastná že ho mám. !!!

lana28
24. jan 2018

Ahojte, ako je to v Prešovskom kraji? Koľko už čakáte?

tulipan43
24. jan 2018

Ahojte. Tak 20.1. nám vydali neodkladne opatrenie. Veľmi sa tešíme že malinký nebude už na hosťovskom a ja budem môcť ísť na materskú. Teraz uź len musíme doriešiť formality ako prevatie malého z DED (znie to hrozne že).

laura1994
25. jan 2018

@lana28 ahoj. Pred 2 týždňami vybavovali rok 2010-2011

joannita
25. jan 2018

@maninka1974 ved toto, ja musim teraz do marca totiz stihnut posledne IVF koli poistovni a zrejme sa to bude prelinat s tym ze nas oslovia s dietatom. A kedze som uz potratila tak viem ze stat sa moze vselico.....

tulipan43
25. jan 2018

Dievčata viete mi prosim poradit. V Soc.poistovni Trnava ani na ustredi v BA kam som volala mi nevedia povedat akym dnom mam nastupit na MD ci dnom 22.1.kedy sud vydal NO alebo dnom 25.1.kedy nam bol papierovo odovzdany. Dakujem

maninka1974
25. jan 2018

@joannita aj je 3Krát tak preto som chcela aj adaptovať. ...ale to sa Ti nemusí stať držím palce dá sa aj pozastaviť čakanie kedykoľvek si rozmyslis si medzi prvými

kikuska_wedge
25. jan 2018

@tulipan43 od sudu

bosorkabb
25. jan 2018

@tulipan43 keď ste si prevzali rozhodnutie so súdu.

anettta
25. jan 2018

@tulipan43 ja mam vydanu MD odo dna prevzatia malej, nie od dna rozhodnutia sudu...sice u nas je to len jeden den...

tulipan43
25. jan 2018

@bosorkabb Este ani na ustredi SP v Bratislave mi nevedeli povedat ci od vykonatlnosti ci od oficialneho prevzatia maleho z DD. Je tam rozdiel tri dni, vykonatelne 22.1., prevzatie dnes 25.1.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre