Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

babajaga
5. mar 2018

My mame v adopcii dve deti.Je to uz 14 rokov. Ak chcete poradit napiste mi sukromnu spravu.Ako vas citam nic sa odvtedy v cakacich dobach nezmenilo.Mozem poradit.Verejne pisat o tom nebudem.

berginkan
5. mar 2018

@natalia11111 medzinarodne budu fungovat od 1.4. Ale neviem ako to bude

kikuska_wedge
5. mar 2018

@rebekarebekova Čo sa týka starších detí, to tiež závisí od kraja. Ja som to riešila pred rokom v rámci BA kraja a na súrodencov do 5 rokov, sme čakali 9 mes. V poradovníku sme vtedy boli druhí. Čo sa týka právnej voľnosti, tak keď sme začali s interakciami tiež ešte neboli právne voľní. Našťastie sa o osvojiteľnosti rozhodlo do skončenia interakcií, tak sme hneď mohli žiadať predosvojiteľskú. Je to prípad od prípad, kraj od kraja a hlavne sudca od sudcu.

rebekarebekova
5. mar 2018

@kikuska_wedge 9 mesiacov? To nie je a tak dlho..
Bolo to tak kratko lebo ste boli ochotni vziat surodencov?

kikuska_wedge
5. mar 2018

@rebekarebekova určite aj to zavážilo

joannita
5. mar 2018

@bosorkabb to ti povedali na urade ze od leta bol v ba kraji len jeden poloromsky chlapcek?

pepopestun
5. mar 2018

Konečne je už doma , po 2 rokoch som sa konečne dočkal 🙂 Hádam už všetko bude dobré :D

bosorkabb
6. mar 2018

@joannita keď som tam bola bavili sa medzi sebou. Ja som sa pýtala potom na moje poradie a koľko budem čakať na dieťa podľa mojich požiadaviek. No a dostala som odpoveď že deti nie sú. Tak neviem. Lebo ja podľa mňa mam voľné požiadavky a vraj 1,5 roka. A že deti môžu byť aj z iného kraja tak mi nevie úplne presne povedať.
Poloromske a rómske idú do BA aj z iných krajov.
Tak uvidím ako to bude nakoniec.
Bola si sa pýtať? Čo povedali tebe?

joannita
6. mar 2018

@bosorkabb no pytam sa lebo ja viem minimalne o 2 babach (jedna je aj tu na fore) ktore v BA dostali od novembra poloromskych chlapcekov. A napriklad my sme na konci augusta boli na 47 mieste a teraz sme na 35 mieste, cize posuva sa to..... to su poradia aj s ludmi ktori su v odklade. Ale my sme teraz zmenili poziadavky na poloromske a sme na 1. mieste, takze preto som sa pytala, ze snad nebudeme dlho cakat... lebo ja uz som pytala od segry postielku :D

joannita
6. mar 2018

@pepopestun krasny chlapec

katkuz
6. mar 2018

@pepopestun fešačisko 🙂

joannita
6. mar 2018

@bosorkabb ALE zaroven ma sokovalo ked mi teraz povedali ze teraz v BA vybavuju april 2014 a na konci roka vybavovali jul 2014
A ked som sa na to spytala, tak ostala zaskocena....

bosorkabb
6. mar 2018

@joannita hej zakaždým iné informácie. Neboj vy budete rýchlo na rade. Veď nemusí byť dieťatko s BA kraja, možno bude z iného. Kamoška dostala poloromskeho z Nitry a ona je z BA. Tak si myslím že vám budú volať čoskoro.

rebekarebekova
6. mar 2018

@joannita to nemyslis vazne toto?

berginkan
6. mar 2018

Neviem, ale aj nam hovorili ze nie je problem s polo ci romskymi.

joannita
6. mar 2018

@rebekarebekova teraz co? :D to ze vybavuju teraz april 2014 a v decembri vybavovali jul 2014? No logiku to nedava :D

rebekarebekova
6. mar 2018

@joannita no popravde - verila som ze aspon tetusky na urade V TOM nie si namocene..

berginkan
6. mar 2018

a co tak sa uvolnit a neriesit stale poradie a cisla? 😉

laura1994
6. mar 2018

@joannita u vás aspoň vybavujú "už" rok 2014 ... U nás v po kraji sa začal vybavovať rok 2010-2011. A od novembra sme sa ani nepohli v poradí. Stále sme na 161.mieste

rebekarebekova
6. mar 2018

@berginkan to myslis vazne? Clovek potrebuje vediet co ho (aspon priblizne) caka, aby sa vedel prisposobit a na zaklade realnej situacie nastavil svoje poziadavky, ci? Mne dojde takyto pristup uplne logicky.. lepsie sa pytat a vediet ako len cakat a kazdym rokom len pocuvat ako sa cakacka pretahuje o dalsi a dalsi..

berginkan
7. mar 2018

@rebekarebekova ano myslim to vazne. Jasne ze sa treba informovat. Ale nie furt, co tu citam az ma mrazi. Kazdu chvilu. Co je to za zivot?

berginkan
7. mar 2018

@rebekarebekova a neviem co myslis tymi poziadavkami. Vacsinou to ma vacsina dane. A aj napriek casu nepovoli z nich. Tak zial musia sa zmierit s takym dlhym casim, alebo riesit pestunstvo o com sa tu uz dlhsie bavime.

rebekarebekova
7. mar 2018

@berginkan informujem sa "stale" lebo stale neviem odpoved. Teraz len zaciname pripravu, po nej sa budem aj kompetentnych pytat.
Tiez som chcela biele babo a bola ochotna cakat 5-7 rokov ale ako som zistila za posledne 2 mesiace, tak sa vo velkom robia podfuky a to este nehovorim o novych zakonoch - mna mrazi zase z tohoto a ochotna veru nie som do nekonecna cakat.
Preto mi dojde normalne zvazovat prehodnotenie poziadaviek..
Ty uz mas adoptovane? Alebo ako dlho si v procese?

pepopestun
7. mar 2018

Ahojte , chcel by som sa spýtať, že ako pestún mám nárok aj na daňový bonus , keďže poberám aj iné dávky ako : Príspevok na dieťa , príspevok pestúnovi a rodinné prídavky. Ďakujem

berginkan
7. mar 2018

@rebekarebekova kym budes mat pripravu tak sa este kou veci zmeni. ved ta trva 5 mesiacov asi...ale ako myslis, ja som to myslela dobre. a co sa tyka podfukov, to vsetci vieme, ale nie vo vsetkych krajoch je to rovnake...a ked si ochotna cakat 5-7 rokov tak co riesis? ved tolko to zrejme bude..

bosorkabb
7. mar 2018

@pepopestun manžel ako pestun poberá aj daňový bonus. Takže asi to možné je. Skús sa informovať na daňovom úrade. Ale môj skromný názor je že áno môžeš poberať.

natalia11111
7. mar 2018

@berginkan to akoze funguje podplacanie? A predbiehanie?

bosorkabb
7. mar 2018

@pepopestun ak máš fb je tam skupina pustuni a cakatelia na pestunstvo.

rebekarebekova
7. mar 2018

@berginkan vsak ani ja to nemyslim zle. Ale nahnevana som na system..
Praveze to nebude 5-7 rokov, podla mna extremne viac. A osobne si myslim ze aj tu medzihranicnu adopciu (smerom do SVK) schvalili aby zakamuflovali veci..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre